chytil mf

Mladí vpřed, jako by si řekli před sobotním programem NHL talentovaní Češi. Do střelecké listiny se totiž zapsali Filip Chytil i Pavel Zacha. Pro útočníka New York Rangers to byla trefa ve třetím duelu za sebou, Zacha pak oslavil vůbec první zásah v ročníku. Spokojený může být i gólman David Rittich, který pomohl Calgary k triumfu nad Edmontonem.

Zachův gól jen za bod
Dobře rozehraný zápas ztratilo na vlastním ledě New Jersey. Devils sice vedli nad Detroitem o dva góly, nakonec ale podlehli 2:3 v prodloužení.
První branku v sezoně vstřelil český útočník Zacha, který na premiérový zásah a zároveň i první bod čekal předchozích dvanáct zápasů marně. Český talent otevřel skóre v čase 11:35, když se prosadil přesnou ranou z pravého kruhu.

Zacha dal svůj první gól v sezoně

"Hráli jsme velice dobře, ale odměna se nedostavila," prohodil Zacha po utkání. "Strávili jsme spoustu času v útočném pásmu, vytvořili si dost šancí. Z gólu mám radost, ale výsledek utkání mě mrzí."
Druhou branku Devils přidal v čase 35:53 Blake Coleman, který udeřil dokonce v oslabení. To ovšem bylo ze strany domácích vše, další trefy už si připisovali pouze hosté.
Ještě do druhé sirény snížil Luke Glendening, ve třetí části pak vyrovnal Michael Rasmussen a poslal duel do prodloužení. V jeho páté minutě rozhodl o úspěchu Red Wings útočník Dylan Larkin.
"Po špatném vstupu do sezony nás všichni odepisovali, nyní ale ukazujeme, že máme sílu. Posledních deset utkání bylo z naší strany velmi dobrých," zdůraznil Larkin.
Detroit po čtvrté výhře z posledních pěti duelů poskočil na dvanáctou příčku tabulky Východní konference, New Jersey je čtrnácté.
Chytil pálí dál
Třetí zápas, třetí gól. Útočník Filip Chytil si drží parádní formu, i díky jeho zásahu New York Rangers v Madison Square Garden přehráli Floridu 4:2.

Chytil skóroval ve třetím utkání za sebou

Chytil se trefil v předchozích duelech proti Vancouver Canucks a New York Islanders a střelecká forma ho neopustila ani tentokrát. Už po 183 vteřinách zužitkoval přihrávku Kevina Hayese a ranou z ostrého úhlu poslal Rangers do vedení.
Florida sice následně brankami Mikea Hoffmana a Aarona Ekblada průběžný stav otočila, od té chvíle ale pálili přesně už pouze Rangers. Ještě do konce první třetiny vyrovnal Brendan Smith, v čase 42:37 poslal domácí mužstvo do vedení Vladislav Namestnikov.
Konečnou podobu výsledku dal v závěrečném dějství Chris Kreider, který zužitkoval přesilovou hru a podtrhl třetí výhru Rangers z posledních čtyř utkání.
Na triumfu slavného klubu se podílel i gólman Henrik Lundqvist, který si připsal 39 úspěšných zákroků a oslavil 438. výhru v kariéře. Švédský veterán tak v historickém pořadí poskočil na sedmou příčku, legendární Jacques Plante je nyní až za ním s číslem 437. Na šestého Terryho Sawchuka aktuálně ztrácí Lundqvist jen sedm vítězství.
"Jsem opravdu hrdý," neskrýval nadšení Lundqvist. "Už posun do elitní desítky pro mě znamenal hodně, je to potvrzení, že mám za sebou úžasnou kariéru. Jsem mezi brankáři, kteří psali historii. To je neskutečné."
Skvělou formu potvrdil i hostující útočník Mike Hoffman, který ke gólu připojil i asistenci a svou bodovou sérii tak protáhl už na patnáct zápasů. V nich zaznamenal osm branek a deset nahrávek.
"Jsem tu proto, abych byl produktivní," upozornil Hoffman. "Jsem spokojený, že mi přibývají body, tentokrát to bohužel na výhru nestačilo."
Tampa Bay ztratila náskok, přesto uspěla
Pořádně divokou bitvu svedly celky Philadelphia Flyers a Tampa Bay Lightning, z triumfu 6:5 v prodloužení se na ledě soupeře nakonec radovali Lightning.
Nejlepší tým Východní konference si tak na poslední chvíli zachránil reputaci, Tampa Bay totiž v průběhu duelu prohospodařila náskok čtyř branek.
Po bezbrankové první části nasázeli hosté v následujících třiceti minutách hned pět branek a ještě v polovině třetího dějství drželi komfortní náskok 5:1.
Flyers se ale nevzdali, vrhli se po hlavě do boje a dokázali vyrovnat. Velkou zásluhu na tom měl útočník Travis Konecny, který vstřelil dvě branky.
Dramatický duel tak dospěl až do prodloužení, které v čase 61:47 ukončil Anthony Cirelli. Philadelphia tak utrpěla třetí porážku v řadě.

Cirelli rozhodl po parádní akci v prodloužení

"Dostal jsem skvělou přihrávku a soustředil se pouze na to, abych trefil branku," popsal svou trefu Cirelli. "Jsem nadšený, že jsme tohle divoké utkání nakonec zvládli."
V domácích barvách vyšel bodově naprázdno Jakub Voráček, hostům stále chybí pro zranění Ondřej Palát. I bez něj se ale Lightning vyhoupli do čela tabulky Východní konference.
Rittich pomohl k výhře
Minisérii dvou proher rázně ukončilo Calgary, které v domácím prostředí přehrálo Edmonton 4:2 a poskočilo na páté místo tabulky Západní konference.
Na úspěchu Flames se výrazně podílel český brankář David Rittich, jenž předvedl 24 úspěšných zákroků. Vyzráli na něj pouze Alex Chiasson a Connor McDavid.

Rittich vychytal Draisaitlovo sólo v oslabení

Oilers vedli ještě pět minut před koncem druhé třetiny o dvě branky, Flames ale předvedli parádní obrat. Ještě do druhé sirény snížil Derek Ryan, v závěrečné části pak domácí udeřili celkem třikrát.
O vyrovnání se postaral Sean Monahan, další dvě trefy pak zajistil Elias Lindholm. Edmonton ztratil čtvrtý z posledních pěti zápasů a zůstává až na desáté příčce Západu.
Penguins na dně
V nevýrazných výkonech pokračují hráči Pittsburghu, kteří prohráli na ledě Ottawy 4:6 a dál zůstávají na samotném dně tabulky Východní konference.
Senators fantasticky zvládli první dvě třetiny, ve kterých soupeři nasázeli pět branek a dovedli duel k cennému triumfu. Penguins na bodový zisk nestačilo ani vzepětí v závěrečné části.
"Udělali jsme některá špatná rozhodnutí, sami jsme se dostali do problémů," prohodil hostující trenér Mike Sullivan. "Nebyli jsme tak silní na puku, zbytečně jsme pustili soupeře do velkého náskoku a pak s tím už nedokázali nic udělat."
V dresu Ottawy zazářil dvěma góly a asistencí útočník Matt Duchene, který se tak dostal na mezník 500 bodů v kariéře. Dvakrát udeřil rovněž Mark Stone, v dresu Penguins si připsali po dvou bodech Evgeni Malkin a Phil Kessel.
"Je to úžasné číslo," řekl Matt Duchene ke své metě. "Mám obrovské štěstí, že můžu hrát hokej v té nejlepší lize. Užívám si to a každé ráno se těším na led."
Ottawa díky výhře poskočila na desáté místo Východní konference, když vyhrála tři z posledních čtyř zápasů.
Ostatní zápasy: Karlsson se dočkal gólu, Nashville po porážkách zabral
Triumf nad jedním z nejlepších týmů celé ligy oslavilo Buffalo, které vyhrálo v Minnesotě 3:2. Sabres rozhodli v závěrečném dějství, kdy se trefili Rasmus Dahlin a Jason Pominville, oslavili tak již pátou výhru v řadě.
Roli favorita splnil Columbus, který přetlačil Carolinu na jejím ledě 4:1. Hvězdou duelu se stal útočník Cam Atkinson, který zazářil třemi góly a asistencí. Jeho parťák z elitní formaci Artemi Panarin připojil tři nahrávky.

Atkinson zkompletoval pátý hattrick v kariéře

Kanadský střet vyzněl pro Montreal, který vyhrál na ledě Vancouveru 3:2 a oslavil třetí výhru z posledních čtyř zápasů. Jednou brankou k úspěchu Canadiens přispěl slovenský útočník Tomáš Tatar.
I bez zraněného Patrice Bergerona si poradil Boston, jenž vyhrál v Arizoně 2:1. Vítěznou trefu obstaral Jake DeBrusk, David Pastrňák vyšel bodově naprázdno. Skvělý výkon předvedl hostující gólman Jaroslav Halák, který zazářil 32 úspěšnými zákroky.
Pozici nejlepšího týmu Západní konference potvrdil Nashville, který utnul sérii tří porážek a zdolal Los Angeles 5:3. Predators ovládli především poslední třetinu, v níž soupeři nasázeli tři góly. Hattrickem se blýskl útočník Calle Jarnkrok.

Jarnkrok dosáhl na první hattrick v NHL

První branky v dresu San Jose se dočkal elitní obránce Erik Karlsson, jenž tak přispěl k výhře kalifornského celku 4:0 nad St. Louis. Karlsson svůj výkon korunoval i jednou asistencí, brankář Aaron Dell oslnil 30 úspěšnými zákroky a čistým kontem.