hertl 2

Útočník Tomáš Hertl dokázal poprvé v sezoně vstřelit dvě branky v utkání, ale pomohl San Jose Sharks v pátečním utkání na ledě Ottawa Senators pouze k bodu. Domácí otočili nepříznivý stav 2:5 a zvítězili 6:5 v prodloužení. Forvard Dominik Simon si rovněž připsal dva body a podílel se dvěma přihrávkami na výhře Pittsburgh Penguins na hřišti New York Islanders 4:0.

U vítězné branky Detroit Red Wings, kteří zdolali celek Florida Panthers 4:2, asistoval útočník Martin Frk. Gólem se podílel na úspěchu také slovenský forvard Tomáš Tatar. Jeho krajan Richard Pánik se vrátil do sestavy týmu Chicago Blackhawks, zaznamenal přihrávku, ale radost mu kazila prohra s Vegas Golden Knights 4:5.
Ottawa Senators - San Jose Sharks 6:5 v prodl.
Čtyřiadvacetiletý Hertl prožil dvougólový zápas v NHL poprvé od 2. dubna, kdy pomohl dvěma zásahy k vítězství na ledě Vancouver Canucks 3:1. V Ottawě v sedmé minutě otevřel skóre ve vlastním oslabení, při kterém se po přihrávce Logana Couturea dostal úniku a rychlou střelou na lapačku překonal Craiga Andersona.
Ve 34. minutě Hertl zvýšil na 5:2 pro Sharks šťastným gólem. Při pokusu zasunout puk zpoza branky sice v souboji s Dionem Phaneufem upadl, ale kotouč dostal do brankoviště, kde si jej srazil Anderson hokejkou za brankovou čárou. Odchovanec Slavie si polepšil v sezoně na 24 bodů za 12 branek a stejný počet asistencí z 39 utkání.
Jenže Ottawa si ve třetí třetině třemi brankami vynutila prodloužení, v kterém rozhodl po sedmi sekundách Matt Duchene a zakončil utkání s bilancí tří bodů za dvě branky a asistenci.

New York Islanders - Pittsburgh Penguins 0:4
Třiadvacetiletý Simon se stejně jako ve čtvrtečním domácím duelu proti Carolina Hurricanes (0:4) zařadil do první formace po bok kapitána Sidneyho Crosbyho a tentokrát se prosadil. V čase 20:41 si připsal asistenci u branky, kterou po brejku připravil Crosby pro Daniela Spronga. A v 36. minutě se podílel na Crosbyho trefě na 3:0.
Simon, který se před duelem s Carolinou vrátil do týmu Penguins po krátkém návratu na farmu do týmu Wilkes-Barre/Scranton z American Hockey League, si polepšil na čtyři body za čtyři přihrávky v osmi zápasech v této sezoně NHL. V minulých dvou ročnících sehrál dohromady pět duelů a zaznamenal dvě přihrávky.
Hlavní hvězdou byl Crosby, který pomohl k teprve druhé výhře Penguins z posledních pěti zápasů čtyřmi body za gól a tři asistence. Sprong skóroval dvakrát a brankář Tristan Jarry si díky 31 úspěšným zákroků připsal druhé čisté konto v sezoně.
"Byli jsme rychlí, hodně jsme stříleli a vytvořili jsme si hodně šanci. To je přesně způsob, jakým bychom měli hrát," pochvaloval si Crosby.
Islanders prohráli už popáté za sebou a nezabránil tomu ani 34 úspěšnými zákroky slovenský brankář Jaroslav Halák. Jeho tým navíc přišel první třetině o ofenzivního lídra Joshe Baileyho, který odstoupil pro zranění v horní části těla.

Detroit Red Wings - Florida Panthers 4:2
Čtyřiadvacetiletý Frk pomohl dostat ve 49. minutě v přesilové hře Detroit do vedení 3:2. Z pozice za levým kruhem vyslal po přihrávce Mikea Greena svou pověstnou ránu, kterou před Jamesem Reimerem jemně tečoval Anthony Mantha.
Detroit předtím vedl díky gólům Andrease Athanasioua a Tatara 2:0, ale Panthers po brankách Mikea Mathesona a Aleksandera Barkova vyrovnali. Ale po Manthově zásahu pojistil v 56. minutě výsledek Gustav Nyquist, jemuž přihrál Henrik Zetterberg a připsal si 600. asistenci v NHL.

Chicago Blackhawks - Vegas Golden Knights 4:5
Pánik, který v pěti z minulých devíti zápasů zůstal pouze na tribuně, ve 28. minutě přihrál na gól Patrickovi Sharpovi na 2:3. Blackhawks pak sice otočili stav na 4:3, ale nakonec na bodový zisk nedosáhli. Golden Knights strhli zápas na svou stranu a rozhodl o tom v čase 53:53 Reilly Smith.
Vegas po čtvrteční prohře na ledě St. Louis Blues 1:2 opět zabralo a vyhrálo devátý z posledních deseti zápasů. Nováček ligy vládne s 58 body ze 40 utkání Západní konferenci a jen o tři body zaostává za celkovým lídrem Tampa Bay Lightning.

Winnipeg Jets - Buffalo Sabres 4:3
Jets protáhli svou bodovou sérii na pět utkání, v kterých počtvrté vyhráli. Gólem a asistencí se na tom podílel Blake Wheeler, který skóroval ve čtvrtém utkání v řadě a bodoval popáté za sebou. Zaznamenal při této šňůře pět tref a tři asistence.
Ve vzájemných soubojích proti Sabres dokázal Winnipeg zastavit sérii čtyř zápasů bez bodu. Uspěl poprvé od 16. prosince 2014, kdy vyhrál doma 5:1.

1. Sidney Crosby (PIT): 1 gól, 3 asistence, 3 plusové body, 2 střely
2. Matt Duchene (OTT): 2 gól, 1 asistence, 1 plusový bod, 4 střely
3. Reilly Smith (VGK): 1 gól, 2 asistence, 4 plusové body, 1 střela