Penguins Capitals Game 2

Washington Capitals - Pittsburgh Penguins 2:6 (stav série 0:2)
Žádná odplata za úvodní porážku ve Verizon Center se nekonala. Washington Capitals mají velký problém, k odvetám pojedou s dvouzápasovým deficitem. Nezvládli totiž ani druhý duel proti Pittsburgh Penguins, v sobotu prohráli vysoko 2:6, když po dvou gólech jim vstřelili Phil Kessel a Jake Guentzel.

"Víme, že máme na to být lepší, nesmíme se moc zabývat statistikami a zkusit vyhrát v Pittsburghu, nic jiného nám ani nezbývá," líčil smutně gólman Capitals Braden Holtby, kterého po třech inkasovaných gólech vystřídal Philipp Grubauer. "Na třetí zápas ale budu připravený," dodala washingtonská jednička.
Po bezbrankové úvodní dvacetiminutovce se po pauze otevřela gólová stavidla. Nečekaně se o to postaral v oslabení veterán Penguins Matt Cullen, který využil zaváhání Kevina Shattenkirka a Holtbyho překonal po brejku střelou mezi betony.
Washington ale ještě v té samé přesilovce skóroval, když si hosté nepohlídali před brankou Matta Niskanena, jemuž naservíroval puk Alex Ovechkin.
Do konce druhé třetiny ale Capitals prohrávali o dva góly. Nejprve se kapitán Penguins Sidney Crosby protáhl mezi třemi soupeři a naservíroval puk Kesselovi, který pálil pod horní tyčku. A za 3 minuty a 10 vteřin využil přečíslení po rychlém výpadu hostů Guentzel.
Od třetí třetiny nahradil Holtbyho v domácím brankovišti Grubauer, ale snahy o obrat překazil Washingtonu druhou brankou v zápase Kessel.
I když o chvíli později snižoval z dorážky Ovechkinovy střely Nicklas Backstrom, Penguins okamžitě kontrovali zásluhou teče Evgeni Malkina.
"Nemáme ani moc štěstí, je potřeba víc pracovat a vytvářet si víc příležitostí," tvrdil Backstrom.
Capitals sice soupeře přestříleli v poměru 36:24, ale na víc se už nezmohli a v závěru ještě inkasovali před vyprázdněnými tribunami šestý gól do prázdné branky.
Vítězům Presidents' Trophy tak hrozí, že opět nepřekročí druhé kolo. V Pittsburghu je čeká těžká práce, aby sérii ještě vrátili do Washingtonu.
"Musíme dělat to, o čem se bavíme každý den. Ještě víc střílet a vyrážet rychleji k jejich brance. Využívat šance je teď náš problém. V pondělí musíme bezpodmínečně uspět," řekl Backstrom.
Hrdina zápasu: Phil Kessel (PIT)
Předvedl, že když má chvilku času, brankáři pláčou. Zužitkoval krásnou přihrávku od kapitána Crosbyho a na startu třetí třetiny se pak trefil mazaně v přesilovce. Třetí bod v zápase přidal asistencí na Malkinův gól.
Další zápas série: pondělí 19:30 (úterý 1:30 SELČ) v Pittsburghu.