Kase

Útočník Ondřej Kaše si ve svém čtvrtém vystoupení v této sezoně NHL připsal premiérový gól a pomohl k zisku bodu Anaheimu, který podlehl doma Coloradu 3:4 po prodloužení. Po půstu v prvních 12 vystoupeních skóroval podruhé za sebou forvard Pavel Zacha, ale v duelu na ledě Caroliny jen zkorigoval prohru New Jersey 1:2.

Kaše otevřel střelecký účet
Úvod sezony strávil Kaše na marodce s otřesem mozku, který utrpěl 29. září v přípravném utkání s Los Angeles Kings. Proti Coloradu oslavil první bod, ale radost z výsledku nakonec neměl. Ve 25. minutě tečoval třiadvacetiletý odchovanec Kadaně ze vzduchu pokus Brandona Montoura a zvýšil na 3:1 pro Ducks, jenže Avalanche duel i tak otočili.
Obrat dokonal 1,3 sekundy před koncem prodloužení v přesilové hře nejproduktivnější hráč soutěže Mikko Rantanen, který si díky dvěma asistencím připsal v utkání celkem tři body. Stejnou bilanci jedné trefy a dvou přihrávek měl i Nathan MacKinnon.
"Věděli jsme, že máme ještě v nádrži dost benzínu a že je můžeme ve třetí třetině přehrát. A povedlo se nám to," pochvaloval si obrat Rantanen.
Ducks poprvé po čtyřech utkáních vstřelili více než dvě branky, ale k vítězství jim to nestačilo. Prohráli potřetí v řadě. "Poslední dva zápasy jsme začali více střílet. Tři góly nestačily, ale je pěkné, že jsme je dali," prohlásil útočník Montour, který díky třem bodům za gól a dvě přihrávky prožil bodově nejvydařenější zápas kariéry.

Kaše tečoval puk mimo Grubauerův dosah

Zachův gól nestačil
New Jersey doplatilo proti Carolině na nepodařený vstup do utkání. V čase 0:22 otevřel skóre Justin Williams a za osm sekund bleskově zvýšil Micheal Ferland.
Hurricanes dvěma trefami během úvodních 30 sekund vyrovnali pátý nejrychlejší výkon v historii NHL. Rekord drží Edmonton, který 28. března 1982 stihl v duelu proti Los Angeles Kings dvě branky za 24 sekund po startu utkání.
S odpovědí přispěchal už v sedmé minutě Zacha, který se po přihrávce Jespera Bratta ocitl sám před Curtisem McElhinneym, přehodil si puk z forhendu na bekhend a úspěšně zakončil.
Jenže další gól už diváci v PNC Areně neviděli. Zatímco v sobotním domácím duelu Zacha přispěl při prohře s Detroit Red Wings 2:3 po prodloužení k bodu, tentokrát trefa šestky draftu z roku 2015 k zisku nevedla.
"Po prvních 30 sekundách jsme se vzpamatovali a hráli jsme dobře," prohlásil trenér Devils John Hynes. "Ale bohužel jsem nedokázali dát další branky."

Zacha předvedl parádní zakončení do bekhendu

Spezzův jubilejní bod
Elitní formace Dallasu zařídila výhru Stars na ledě New York Islanders 6:2. Shodně po třech bodech si připsali Alexander Radulov (2+1), Tyler Seguin (1+2) a Jamie Benn (0+3). Vedle Radulova skóroval dvakrát také Esa Lindell.
Svůj premiérový gól v NHL vstřelil v dresu vítězů Roope Hintz a asistoval mu Jason Spezza, který tak dosáhl na hranici 900 bodů. Ve 1009 zápasech vstřelil 328 gólů a na 572 přihrál.
"Je skvělé podílet se na prvních gólech spoluhráčů. Oni si vás pak navždy pamatují. Každý vzpomíná na svůj první gól," měl Spezza větší radost z Hintzovy branky než ze svého jubilea.

Radulov skvěle zakončil brejk bekhendem

Další neúspěch Oilers
Šestou porážku z posledních sedmi utkání si připsal Edmonton, který podlehl na vlastním ledě Vegas 3:6. Oilers sice v úvodním dějství dvakrát vedli, ale Golden Knights mezi 23. a 44. minutou pěti góly za sebou strhli výsledek na svou stranu.
Dvěma trefami a jednou asistencí se pod úspěch Vegas podepsal Jonathan Marchessault. Po třech bodech zaznamenali také Reilly Smith (1+2) a Colin Miller (0+3).
Blackhawks se zvedají
Chicago zdolalo Minnesotu 3:1 a bodovalo počtvrté za sebou. Podruhé z toho se radovalo z výhry, na kterou předtím čekalo osm zápasů. Proti Wild zazářil 39 úspěšnými zákroky brankář Corey Crawford, kapitán Jonathan Toews přispěl gólem a asistencí a Patrick Kane dvěma přihrávkami.
"Jak pořád opakuju, stále je prostor pro zlepšení," podotkl kapitán Blackhawks Toews. "Ale musím tým ocenit. Myslím, že naše hra v oslabení, přesilovky a prostě všechno začíná vypadat, jak má. Nacházíme konečně sebevědomí."