MacKinnon po parádní individuální akci vyrovnal

Na první pohled to vypadá, že týmu Colorado Avalanche se nyní daří, na co sáhne. V předešlých osmi zápasech za sebou bodoval, v posledních 20 pak proti němu jen tři soupeři našli recept na vítězství v základní hrací době.
I proto se mužstvo nachází v popředí Centrální divize a odpovědné osoby mohou pohodlně spřádat plány na boje o Stanley Cup.

Jenže - a možná to leckoho překvapí - ne všechno je v denverském táboře zalito do růžova.
Problémem je koncovka.
Ve středu proti Anaheim Ducks (3:4 v prodloužení) to bylo už 14. utkání v řadě, v němž Avalanche vstřelili tři a méně branek. Díky perfektním oslabením, kterých už ubránili 24 za sebou, a skvělé formě Pavla Francouze v brance, je to nestálo tolik bodů. Ovšem u týmu, který naopak v prvních 49 utkáních sezony dal více než v polovině z nich alespoň čtyři góly, jde o znatelný rozdíl.
Ono se ale vlastně ani není moc co divit. Na marodce je totiž střelec Mikko Rantanen či druhý centr Nazem Kadri. To už musí být znát.
Vždyť i lídr ofenzivy Nathan MacKinnon z posledních sedmi zápasů čtyřikrát nebodoval, propadl se v tabulce produktivity a gólem a asistencí k tomu se chytil právě až proti Anaheimu.
*** ***Více k tématu: [Recept na úspěch Colorada? Kupodivu oslabení ]
"Myslím, že jsme potřebovali využít trochu toho štěstí," vyprávěl kouč Jared Bednar po středečním utkání. "Líbilo se mi, jak jsme hráli v prvních dvou třetinách, jak jsme si vytvářeli šance. Ale některé z nich jsme měli proměnit a to se týká i prodloužení."
Víckrát jak třikrát se zkrátka jeho svěřenci neprosadili ani proti soupeři, který má před startem čtvrtečního programu pátou nejhorší obranu v lize.
Že by to ale rozhodilo Avalanche stejně jako porážka v prodloužení, to se říci nedá.
Myslím, že jsme na jejich hladový tým plný mladých a nových kluků, kteří se snaží zaujmout, reagovali docela dobře," hodnotil kapitán Gabriel Landeskog. "Přišlo mi, že jsme tohle měli vyhrát, ale až moc šancí jsme nechali neproměněných. Nakonec máme alespoň bod a můžeme rozjet novou sérii," připomněl, že Colorado předtím vyhrálo sedm zápasů v řadě.

Landeskog otevřel skóre na ledě Nashvillu

Potěšením a zábleskem směrem k nejbližší budoucnosti a zápasům v ní může být zmíněné probuzení MacKinnona.
"Jsem za to rád, už si to zasloužil," prohlásil Bednar. "Je to opravdový týmový hráč a bylo jasné, že to přijde. Už jen za to jak dřel, aby tým vyhrával, i když se mu tolik nedařilo. Tohle je odměna."
Fanouškům nezbývá než věřit, že znovu dobře naladěný Kanaďan společně s kapitánem Landeskogem utáhne ofenzivu Avalanche prozatím sám, aby zápasy nebyly takové nervy. Když totiž jejich tým udrží soupeře maximálně na dvou vstřelených brankách tak, jako tomu byl v sedmi z posledních osmi duelů, body se hrnou ve velkém. Jakmile však obrana s gólmanem povolí, má Colorado problém.
Dokáže ho Bednar spravit hned, nebo až s návratem ofenzivních tahounů? Před play off by to bylo rozhodně zapotřebí, ať už to bude kdykoliv.
Exkluzivní obsah a vše podstatné o NHL: sledujte náš [Facebook a Twitter!]
"Nedávno jsme zjistili, že k výhře nepotřebujeme dát čtyři nebo pět gólů. A kluci s tím dobře pracují," přemýšlí nahlas trenér. "Snažíme se je přimět, aby byli nebezpeční v ofenzivě, ale to neznamená, že přestaneme být poctiví směrem dozadu," pokračoval s tím, že ale nikterak neměnil systém, který praktikuje přes dva roky.
"Doufáme, že až se nám někteří hráči vrátí do sestavy, budeme znovu lepší na útočné straně. Pokud se tak nestane, musíme se spoléhat dál na defenzivu."
Jak jednoduché, že? S naštelovanými mířidly však bude všechno ještě snazší.