mrazek

Ta radost netrvala dlouho. Petr Mrázek se sice vrátil poté, co vyléčil zranění, do play off, jenže v prvním finále Východní konference na ledě Boston Bruins musel kousat porážku 2:5.

"Přál bych si, aby byl ten zápas vyhraný," řekl brankář Carolina Hurricanes po čtvrteční prohře v hale TD Garden. Odveta je na programu na stejném místě v neděli odpoledne (21:00 SELČ).
Mrázek si v prvním utkání od 28. dubna připsal 23 zákroků. Chytal poprvé od chvíle, kdy ve druhé třetině druhého utkání 2. kola Stanley Cupu proti New York Islanders utrpěl zranění v dolní části těla.

wagner

Sérii s Islanders za něj dovedl k nejrychlejšímu možnému a vítěznému konci Curtis McElhinney, který dochytal druhý duel (2:1) a další dva při shodných výhrách 5:2.
"Comeback pro mě nebyl těžký. Byl jsem mimo hru jen (10 dní), to není zas tak moc. Cítil jsem se dobře, nemůžu si na nic stěžovat," řekl český gólman po prvním zápase s Bruins.0
Přitom ve chvíli, kdy se zranil, mu blesklo hlavou, že to může být na dlouho. Z ledu odjel se vztekem, dvakrát zlostně praštil hokejkou. Možná si vzpomněl na to, jak kvůli zraněnému tříslu nemohl téměř měsíc v základní části hrát - od 3. listopadu do 1. prosince.
Tentokrát však dokázal kouče Roda Brind'Amoura přesvědčit, že je opět připravený: jak mentálně, tak fyzicky.
Více k tématu: [Uzdravený Mrázek prohře nezabránil]
"Byl znovu jako skála, stejně jako před tím," uvedl útočník Caroliny Greg McKegg. "Chytal dobře, vypadal ve formě. My mu musíme víc pomoct a hrát před ním o něco líp."
Mrázka dostalo do zápasu hned první střídání a v něm průnik Patrice Bergerona, jehož střelu odrazil. V čase 2:55 však měl při gólu Stevena Kampfera z ideální pozice mezi kruhy jen malou šanci.
Až do třetí třetiny přesto ostravský rodák další gól nepustil, chytil 15 střel v řadě a dal Carolině šanci na obrat, který zařídili dvěma góly Sebastian Aho a McKegg. Jenže špatná disciplína na začátku třetí části nakonec Mrázka i jeho tým stála zápas.
Tři vyloučení v rozmezí pěti a půl minuty Boston potrestal dvěma trefami: Marcus Johansson vyrovnal v čase 42:26 a Bergeron o 28 sekund později vrátil domácím vedení.
Od té doby se už Carolina k ničemu moc nedostala.
Charlie Coyle navíc 133 sekund před koncem přidal do prázdné branky pojistku, Chris Wagner pak o 11 sekund později upravil stav na 5:2.
"Petr byl dobrý," řekl trenér Brind'Amour. "My jsme ho v tom nakonec nechali vykoupat, ale určitě chytal solidně."