Messier-Guarantee

Soupeři pro finále Stanley Cupu jsou už připraveni. Pittsburgh Penguins se mohou stát prvním úspěšným obhájcem trofeje od chvíle, kdy se stejný kousek v roce 1998 povedl Detroit Red Wings. Nebo snad Nashville Predators získají svůj první Stanley Cup od vstupu do ligy v sezoně 1998-99? První duel je na programu v úterý ve 2.00 SELČ.

Pittsburgh udolal ve čtvrtek Ottawa Senators 3:2 ve druhém prodloužení sedmého zápasu finále Východní konference, tři dny poté co Predators slavili triumf v Západní konferenci výhrou 6:3 v šestém duelu s Anaheim Ducks.
Tolik k současnosti, NHL.com se však každý týden ohlíží také do minulosti, vždyť nejlepší hokejová liga světa slaví 100. výročí. Zde je to nejzajímavější, co se událo v týdnu od 21. do 27. května:
21. května 1979: Montreal Canadiens vyhráli čtvrtý Stanley Cup v řadě, když v pátém zápase finále porazili New York Rangers 4:1.
22. května 2009: Švédský obránce Nicklas Lidstrom vytvořil rekord, nastoupil k 228. zápasu v play off za Detroit Red Wings bez jediné absence.
23. května 2003: Devils vyhráli v sedmém zápase finále Východní konference nad Ottawa Senators 3:2, vítězný gól dvě minuty před koncem vstřelil Jeff Friesen.
24. května 1980: Začátek nové dynastie v NHL. Bobby Nystrom vstřelil v šestém zápase finále s Philadelphia Flyers v prodloužení vítězný gól a zařídil zisk prvního Stanley Cupu pro New York Islanders. Následovaly další tři.
25. května 1989: Lanny McDonald ukončil svou kariéru jako šampion. Calgary Flames vyhráli Stanley Cup v souboji s Montreal Canadiens v šesti zápasech.
25. května 1994:Kapitán Mark Messier veřejně slíbil výhru Rangers v šestém zápase konferenčního finále proti Devils a pak ji sám zařídil hattrickem.
26. května 1988: Edmonton Oilers vyhráli čtvrtý Stanley Cup během pěti sezon, porazili Boston Bruins 4:0 na zápasy a odstartovali novou tradici: vítězný snímek týmu šampionů hned na ledě.
27. května 1994: New York Rangers vyhráli sedmý zápas finále Východní konference nad New Jersey Devils a postoupili do finále Stanley Cupu. Rozhodující gól na 2:1 vstřelil ve druhém prodloužení Stephane Matteau.