kovar

Pořádně vidět byli čeští zástupci v pátečním programu přípravných duelů NHL. Do střelecké listiny se zapsali Jan Kovář, Martin Nečas i Dominik Mašín. David Kämpf s Jakubem Voráčkem přidali po asistenci, gólman Petr Mrázek pak ve dvou odchytaných třetinách inkasoval pouze jednou.

První gól v dresu New York Islanders oslavil útočník Jan Kovář, který tak výrazně přispěl k triumfu svého celku v Allentownu nad týmem Philadelphia Flyers. Zkušený centr se prosadil v čase 36:09, když zužitkoval přesnou přihrávku Adama Pelecha.
Sledujte veškeré novinky z NHL na Twitteru [@NHLcz]
Bývalý hráč Plzně či Magnitogorsku si připsal celkem dva plusové body v hodnocení účasti na ledě, přidal dvě střely na branku a jeden dvouminutový trest.
O výhře Islanders rozhodl v prodloužení Ryan Pulock. V dresu poražených zapsal jednu asistenci hvězdný Jakub Voráček, který v početní výhodě nabil Shayneovi Gostisbeheremu.

Zykov otevřel skóre v přesilové hře

Velice dobrou výkonnost v období přípravného kempu vykazuje rovněž Martin Nečas z Carolina Hurricanes. Devatenáctiletý mladík se trefil už podruhé, tentokrát pečetil gólem do odkryté branky 37 vteřin před závěrečným klaksonem výhru svého mužstva 5:1 nad celkem Washington Capitals.
První dvě třetiny odchytal za Carolinu brankář Petr Mrázek, jenž si připsal devět úspěšných zákroků. Překonal ho pouze v čase 12:21 Nicklas Backstrom.
Do statistik se zapsal rovněž obránce celku Tampa Bay Lightning Dominik Mašín. Důrazný bek v souboji proti mužstvu Nashville Predators skóroval v samotném závěru do prázdné branky a pomohl k triumfu svého týmu 5:1. Mašín na ledě strávil téměř 16 minut a měl na kontě dvě trestné minuty i tři střely na branku.

Kahun poprvé skóroval za Chicago a vyrovnal na 2:2

Chicago Blackhawks zvítězili na ledě celku Ottawa Senators přesvědčivě 5:2, ruku k dílu přiložil i David Kämpf. Český útočník se v čase 32:24 podílel druhou asistencí na trefě Dominika Kahuna. Pro odchovance Chomutova to byla druhá nahrávka v přípravném období.
Do ráže se hned od úvodu přípravy dostává elitní útočník John Tavares, který pomohl dvěma zářezy k triumfu Toronto Maple Leafs 5:1 nad Buffalo Sabres. Kanadský reprezentant se při domácí premiéře poprvé prosadil v čase 3:42, další trefu přidal v samotném závěru. Celkem má na kontě v modrém dresu už čtyři góly.