Vegas Kings

Co se stalo ve Vegas, zůstane ve Vegas.
Stará mládenecká pravda platí i pro sérii prvního kola Stanley Cupu mezi Vegas Golden Knights a Los Angeles Kings. Domácí naplno využili prostředí domácí T-Mobile Areny a hokejové euforie celého města; i díky tomu vyhráli oba zápasy.

Jenže teď se jede do Hollywoodu - a dvě vítězství ještě nemusejí nic znamenat. Před Golden Knights stále stojí velmi zkušený sok. Vše zkrátka bude před odvetami zapomenuto.
Všechny novinky a zprávy ze Stanley Cupu na Twitteru [@NHLcz]
Golden Knights byli na vlastním ledě úspěšní i v základní části. Celkem vyhráli 29 zápasů ze 41 a nebýt slabšího období na přelomu února a března, byla jejich bilance doslova úchvatná.
Výsledky úvodu play off tedy nejsou překvapením.
Ve druhém zápase série soupeře slušně válcovali, na Jonathana Quicka vypálili 56 ran, ale vyhráli až ve druhém prodloužení. Kings namísto palby odpovídali tvrdostí. I bez klíčového beka Drewa Doughtyho uštědřili soupeřům 80 hitů, dohromady za dva zápasy už 148.

A ve stejném duchu budou pokračovat doma ve Staples Center. Ne že by to hráčům Vegas úplně vadilo, vždyť sami srazili protivníky ve 115 případech. V nepřátelské atmosféře ovšem takový styl ubírá síly dvojnásob.
Přihrávka, bum, střela, bum. Hit za hitem. Ano, tak zatím vypadají zápasy. A vypadat budou.
"Všichni jsme odvedli dobrou práci," hodnotil druhý duel střelec vítězného gólu Erik Haula. "Jen jsme se snažili hrát pořád stejnou hru, pořád jsme si to dokola opakovali. Myslím, že jsme do puntíku splnili náš plán," dodal.
"Je to nejkrásnější věc ve sportu, rozhodnout zápas takovým stylem. Bylo to dlouhé, mnoho hráčů odehrálo hodně minut. A tohle je zasloužená odměna," dodal Haula.
Jenže jak už bylo vyřčeno, stále to ještě neznamená garanci úspěchu.

"V náš klub a ve všechny v něm věřím víc než v cokoliv jiného na světě. A vím, že dostaneme příležitost vrátit se do hry," řekl obránce Alec Martinez. Ten odehrál ve druhém zápase téměř 45 minut.
"O půlnoci začíná nový den," prohlásil také útočník Golden Knights Jonathan Marchessault. "Nemůžeme se nechat unést, v Los Angeles to bude hrozně těžké a my musíme být připraveni. Každopádně je fajn vyhrávat."
Třetí zápas se ve městě filmových hvězd hraje v pondělí (4:30 SELČ) a bude to znovu velký boj.
V hlavních rolích opět s brankáři Quickem a Marcem-Andre Fleurym, kteří do Stanley Cupu vlétli famózním stylem a děsí útočníky soupeře.
Více k tématu: [Haula v prodloužení rozhodl o výhře Vegas]
Zůstane nakonec na první play off Vegas jen tichá vzpomínka, nebo jeho hráči napíší další díl pohádkového příběhu, ve kterém teprve jako druhý tým historie vyhráli coby nováček (po St. Louis Blues) druhé prodloužení v play off?
I Kings ovšem zaznamenali rekord, až do pátku takhle dlouho nikdy nehráli. Vzhledem k vyrovnanosti série mohou čerstvý zápis snadno překonat.
Hlavně ale potřebují vyhrát. A doma k tomu mají rozhodně lepší karty.