Parádní příběh nováčka ligy Vegas Golden Knights pokračuje. Tým z Nevady v dramatickém druhém utkání série přetlačil Los Angeles Kings ve druhém prodloužení a po výhře 2:1 se v sérii ujal vedení 2:0 na zápasy.

Vegas Golden Knights - Los Angeles Kings 2:1 v 2. prodloužení (stav série: 2:0)
Maratonský duel ukončil Erik Haula v čase 95:22, když po skvělé přihrávce Jamese Neala protlačil kotouč mezi betony gólmana Jonathana Quicka.
"Tohle je nejdůležitější gól, jaký jsem kdy vstřelil," pochvaloval si Haula. "S Jamesem jsme toho odehráli hodně, na ledě má skvělý přehled. Už když jsem nabíral rychlost, tak jsem věděl, že mě přihrávkou najde."
Stejně jako do prvního utkání série, tak i do toho druhého vstoupili aktivněji domácí. A znovu slavili první gól, když se v čase 14:47 nejrychleji zorientoval po odrazu kotouče od hrazení Alex Tuch a v přesilové hře pohotově překonal Jonathana Quicka.
Kings působili v ofenzivě dlouho neškodně, citelně jim chyběl elitní obránce Drew Doughty. Hostům se nedařilo založit kloudnou ofenzivní akci, vyrovnání se přesto dočkali. A znovu to bylo v početní výhodě.
Na trestné lavici pykal Brayden McNabb, když obránce Paul LaDue vypálil od modré čáry a překonal brankáře Marc-Andre Fleuryho. Pro Los Angeles to byla vůbec první branka v celé sérii.
Za stavu 1:1 myslely oba celky především na defenzivu, v závěrečné třetině proto další gól nepadl a utkání se tak přehouplo do prodloužení.
V jeho první třetině měly oba celky po jedné vyložené šanci. Anze Kopitar ani Reilly Smith ale v dobrých střeleckých pozicích neuspěli.
Golden Knights nakonec byli za soustavnou převahu v prodloužení odměněni vítězným gólem. Svého soupeře v konečném součtu přestříleli 56:30, dlouho ovšem naráželi na fantasticky chytajícího gólmana Jonathana Quicka. Jeho auru zrušil až Haula.
"Teď jsme šťastní, ale zároveň víme, že nás čeká ještě spoustu práce," upozornil finský reprezentant. "Rozhodně nemáme vyhráno."
Další zápas: Pondělí 16. dubna 4:30 SELČ ve Staples Center v Los Angeles.