hertl

Český útočník Ondřej Kaše potvrdil svou skvělou formu a vítěznou brankou pomohl k výhře Anaheimu ve středečním utkání NHL nad Chicagem 4:2. Stejně jako on si připsal nakonec rozdílovou trefu i forvard Tomáš Hertl, jehož San Jose vyhrálo nad Carolinou 5:1. V dresu Sharks se radoval si ve svém druhém vystoupení v NHL z premiérového bodu obránce Radim Šimek, který zaznamenal asistenci.

Kaše trefil vítězství
V sedmi z posledních devíti utkání se bodově prosadil Kaše, který úvod sezony zmeškal kvůli otřesu mozku, a nasměroval Anaheim k úspěchu. Ducks sice ve druhé třetině ztratili dvoubrankové vedení nabyté v úvodu utkání, ale český střelec z rychlého brejku ve 45. minutě překonal Coreyho Crawforda střelou z pravého kruhu a vrátil svému týmu vedení.
Třiadvacetiletý Kaše, který v minulé sezoně nastřílel v 66 zápasech za Anaheim 20 branek, zmeškal úvodních 18 zápasů sezony a poprvé naskočil 12. listopadu. V první třech duelech sice vyšel naprázdno, ale teď má na kontě z devíti utkání osm bodů za čtyři trefy a stejný počet přihrávek.
Anaheim se radoval z páté výhry za sebou. Chicago, za které nastoupil jen útočník David Kämpf a opět chyběl obránce Jan Rutta, naopak popáté za sebou nebodovalo.

Kašeho trefa proti Chicagu

Šimkův první bod v NHL
Hertl v 11. minutě zvýšil náskok San Jose na 2:0. Po kombinaci Logana Couturea a Kevina Labanca zakončoval na brankovišti do odkryté branky. Třetí nejproduktivnější český hráč této sezony se zapsal mezi střelce podruhé za poslední čtyři zápasy a zaznamenal teprve druhý bod za uplynulých sedm utkání.
V čase 28:02 se dočkal bodu Šimek, jehož střelu od modré čáry tečoval forvard Timo Meier. Rodák z Mladé Boleslavi debutoval v NHL v neděli při vítězství na ledě Montreal Canadiens 3:1. Předtím byl od začátku sezony v týmu Sharks, ale do utkání nenastupoval jako zdravý náhradník.
Při premiéře Šimek strávil na ledě 13 minut a 19 sekund, připsal si kladný bod v bilanci plus/mimus. Tentokrát jeho čas v zápase vystoupal na 15 minut a 44 sekund a přidal další dva plusové body.
V sestavě vítězů chyběl poprvé po čtyřech zápasech další český nováček Lukáš Radil. Osmadvacetiletý útočník, který ve svých pěti vystoupení v NHL ještě nebodoval, zůstal jen na tribuně.

Uzdravený McDavid rozhodl
Kapitán Edmontonu Connor McDavid se po jednom utkání vynechaném kvůli nemoci vrátil do sestavy Oilers a rozhodl v nájezdech o vítězství v St. Louis 3:2. Pro jeho tým to byla čtvrtá výhra z posledních pěti duelů, poté co bez McDavida prohrál v pondělí v Dallasu 1:4.
Tam McDavid chyběl Edmontonu poprvé od ledna 2016 a přerušila se jeho série 222 utkání v základní části a v součtu s play off absentoval poprvé po 235 duelech. Hned při návratu byl zvolen první hvězdou utkání.
Oilers předvedli proti Blues dokonalý obrat. Už ve 13. minutě totiž prohrávali 0:2 po brankách Ivana Barbasheva a Braydena Schenna. Ve druhém dějství ale zahájil obrat Ryan Nugent-Hopkins a 56 sekund před koncem třetí třetiny při hře Edmontonu bez brankáře po McDavidově přihrávce vyrovnal od modré čáry Oskar Klefbom.
V nájezdech nejdříve uspěl domácí Tyler Bozak, ale jeho spoluhráči Vladimir Tarasenko a Schenn už nikoliv. Za Edmonton se Nugent-Hopkins ani McDavid nemýlili. "V nájezdech se mi na začátku kariéry moc nedařilo a teď se při nich cítím lépe a lépe," pochvaloval si McDavid, který proměnil sedmý z třinácti v NHL.