Frolik

Jen tři zápasy měla ve středu na programu NHL. O to více ale byli vidět čeští hokejisté, kteří skórovali dokonce v každém z nich, další se do zápisu o utkání prosadili nahrávkami. Všechny body posbíraly domácí týmy.
Michael Frolík pomohl Calgary Flames, jimž znovu scházel kvůli zdravotním potížím Jaromír Jágr, k velmi cenné výhře nad St. Louis Blues, Lukáš Sedlák přispěl trefou k vítězství Columbus Blue Jackets nad Toronto Maple Leafs 4:2.

Jen Martin Frk skóroval na straně poražených - hokejisté Detroit Red Wings podlehli na ledě Philadelphia Flyers 3:4, na čemž měli v dresu domácích podíl Radko Gudas a Jakub Voráček, kteří si připsali po asistenci. Hned třemi se v dresu vítězů blýskl útočník Claude Giroux.
Calgary Flames - St. Louis Blues 2:1
Calgary po sérii tří porážek minule excelovalo na ledě Vancouver Canucks, kde vyhrálo 6:1, i tentokrát Flames pouze jedinkrát inkasovali, ale proti Blues museli o dvoubodový zisk bojovat až do úplného konce.
Frolík otevřel skóre na konci osmé minuty svou sedmou trefou sezony. Měl při ní i porci štěstí. Gól potvrdilo až video poté, co hostující Tage Thompson odpálil puk z branky, ten už však byl velmi těsně za čárou.
Sedmáctá trefa od začátku ročníku v podání Braydena Schenna znamenala při přesilovce Blues na začátku druhé části vyrovnání, ale poslední slovo měl ve 48. minutě Dougie Hamilton a hostům už nepomohlo v závěru ani odvolání gólmana.
V dresu poražených Blues nechyběli Vladimír Sobotka s Dmitrijem Jaškinem. Ani oni však neodvrátili mizérii týmu, který prohrál čtvrtý z posledních pěti zápasů a během tohoto období nastřílel v součtu pouhé čtyři branky.
Pětačtyřicetiletý Jágr sice po pětizápasové pauze způsobené zraněním naskočil nedávno zpět do sestavy, jenže odehrál bez bodového příspěvku zápasy proti Nashville Predators a Vancouver Canucks a je opět mimo hru.
V souboji s Blues přitom mohl druhý nejproduktivnější hráč historie NHL dosáhnout na další milník ve své bohaté kariéře. Pokud by nastoupil, dorovnal by svého bývalého spoluhráče Rona Francise v počtu odehraných utkání v NHL. Francis jich má na kontě 1731, Jágr tak zatím zůstává na 1730 startech v základní části a kromě Francise jsou před ním už pouze Mark Messier (1756) a rekordman Gordie Howe (1767).

Philadelphia Flyers - Detroit Red Wings 4:3
Flyers sice prohrávali v průběhu utkání 1:2 a krátce po polovině základní hrací doby ještě i 2:3, přesto nakonec vyválčili výhru 4:3 a připsali si tak sedmý úspěch z posledních osmi zápasů.
Poslední duel pětizápasové domácí šňůry rozehrála Philadelphia dobře: Dale Weise ji v 16. minutě poslal do vedení, když si pohotově našel puk po Gudasově odražené střele od modré čáry.
Velmi těsně před první přestávkou ale vyrovnal osmým gólem sezony při přesilovce Martin Frk a Mike Green poslal ve druhé části hosty během další početní výhody do vedení.
Do průběhu zápasu se potom však vložil nejlepší nahrávač ligy Voráček, na konci jehož fantastické nahrávky v přesilovce byl Wayne Simmonds a bylo znovu vyrovnáno. Pro Voráčka šlo již o 34. nahrávku od začátku ročníku.
Detroit pak ještě jednou vedl, ale Robert Hagg prvním gólem kariéry v NHL vyrovnal a Sean Couturier v čase 45:57 nakonec dokonal úspěšný obrat domácích.

Columbus Blue Jackets - Toronto Maple Leafs 4:2
Lukáš Sedlák vs. Roman Polák, i tak by český fanoušek mohl vidět souboj Columbusu a Toronta, v němž dali Blue Jackets zapomenout na předchozí debakl 2:7 z ledu Boston Bruins.
Sedlák čtvrtým gólem v sezoně otevřel skóre na konci 13. minuty po otočce mezi kruhy. Na 2:0 zvýšil ještě do první přestávky zadák Seth Jones, jenž později připojil i asistenci u důležité trefy na 3:1, kterou v polovině duelu obstaral Pierre-Luc Dubois. Klíčový byl i výkon gólmana Joonase Korpisala, který při svém prvním startu od začátku prosince předvedl 39 úspěšných zákroků.
"Dnes jsme odpověděli správným způsobem," pochvaloval si kouč vítězů John Tortorella. "A nebyla to odpověď našimi ústy, žádné tlachání. Hráli jsme tvrdě a bylo tvrdé proti nám hrát."
V dresu poražených si gól a asistenci připsal Jake Gardiner. Porážka přišla pro Maple Leafs po vysoké úterní výhře 8:1 nad týmem Carolina Hurricanes a byla již čtvrtá z posledních pěti utkání. Ve všech čtyřech případech hrálo Toronto venku a nebodovalo.
"Není žádný důvod, abychom dnes nebyli připravení," zlobil se Tortorellův protějšek Mike Babcock. "Nebyli jsme dost dobří. Myslel bych si, že můžeme hrát lépe."

1. Claude Giroux (PHI): 3 asistence, 3 střely, plus/minus 2, úspěšnost na vhazování 69%, čas na ledě 17:55
2. Seth Jones (CBJ): 1 gól, 1 asistence, 2 střely, plus/minus 1, 2 zblokované střely, čas na ledě 25:21
3. Joonas Korpisalo (CBJ): 2 inkasované góly, 39 zákroků