PIT-CBJ-final 4-16

Columbus Blue Jackets - Pittsburgh Penguins 4:5 po prodl. (stav série: 0:3)
Ani Sidney Crosby, ani Evgeni Malkin. Hrdinou třetího utkání série úvodního kola play off mezi Columbusem a Pittsburghem se stal hostující mladík Jake Guentzel. Dvaadvacetiletý útočník hattrickem dotáhl obhájce Stanley Cupu k triumfu 5:4 po prodloužení.

Guentzel se stal vůbec prvním nováčkem v dresu Pittsburghu, který nastřílel v play off tři góly za zápas. Rodák z Omahy navíc ve 14. minutě prodloužení vsítil i vítěznou trefu.
"Mám toho plnou hlavu, je to něco unikátního," těžko hledal slova po utkání Jake Guentzel. "Puk se odrážel mým směrem, dvě branky byly hodně šťastné."
Columbus přitom začal aktivně, po první třetině vedl dokonce 3:1. Skóre otevřel už po 11 sekundách hry Cam Atkinson, stejný hráč se prosadil i o pět minut později. Další trefu připojil v přesilovce Zach Werenski.
Hosté v úvodní části kontrovali jen první brankou Guentzela, v dalším průběhu utkání už ale manko umazali. Velkou zásluhu na tom měl Evgeni Malkin, který ke vstřelenému gólu připojil i dvě asistence.
Penguins ještě pět minut před koncem základní hrací doby vedli 4:3, v čase 55:11 ale srovnal po přihrávce Jacka Johnsona Brandon Dubinsky a poslal duel do prodloužení. To ovšem rozhodl ve prospěch Penguins fantom utkání Guentzel.
Pittsburgh byl napříč duelem střelecky aktivnější, Sergei Bobrovsky čelil dohromady 47 střelám. Hostující gólman Marc-Andre Fleury zapsal 33 úspěšných zákroků.
Hrdina zápasu: Jake Guentzel (PIT)
Prožil životní utkání. Jako nováček nasázel do branky Columbusu hattrick a výrazně pomohl Penguins k vedení 3:0 v sérii nad Columbusem.
Další zápas série: Úterý 19:30 (středa 1:30 SELČ) v Columbusu