Gudas_1

Obránce Radko Gudas svou třetí trefou v sezoně nezabránil porážce Philadelphie na ledě Edmontonu 3:6. Jednu asistenci si v dresu poražených Flyers připsal také Jakub Voráček. Další útočník Radim Vrbata zaznamenal jednu přihrávku při vítězství Arizony na ledě Los Angeles 5:3.

Kapitán Pittsburghu Sidney Crosby dosáhl jako 86. hráč v historii na hranici 1000 bodů. K té mu před duelem s Winnipegem chyběl jediný gól či asistence. Devětadvacetiletý kanadský centr si připsal hned dvě přihrávky a navíc výhru 4:3 po prodloužení zařídil vítěznou trefou v čase 64:38. Crosby tak má na kontě ze 757 zápasů 1002 bodů za 369 branek a 633 asistencí.
Pittsburgh Penguins - Winnipeg Jets 4:3 po prodl.
Crosby se dočkal velkého milníku v čase 6:28, kdy přihrál Chrisu Kunitzovi na gól na 2:0. Získal puk v souboji s Blakem Wheelerem a nabil střelci mezi kruhy. Po obratu Jets na 3:2 se Crosby podílel v 54. minutě i na brance Phila Kessela, který v přesilové hře vynutil prodloužení. Hrdina večera pak 21,1 skeundy před jeho koncem rozuzlil zápas, když doklepl po akci Evgenie Malkina puk do odkryté branky.
"Je to úžasný hokejista. Skutečnost, že dosáhl na tisíc bodů v 757 zápasech je jen důkazem toho, jaký je to hráč. Je to i charakterní osobnost. Je neuvěřitelně soutěživý a miluje vítězství," řekl kouč Penguins Mike Sullivan.

Crosby dosáhl na magickou tisícovku jako 12. nejrychlejší hráč všech dob a povedlo se mu to o šest zápasů dříve než Jaromíru Jágrovi, jenž to dokázal také ještě v dresu Penguins.
"Je hezké, že se mi to povedlo a že jsme navíc vyhráli. Podařilo se mi to na začátku zápasu a pak jsem se hlavně staral o to, abychom zvítězili," prohlásil Crosby.
Edmonton Oilers - Philadelphia Flyers 6:3
Gudas si při průniku Seana Couturiera po levé straně najel až do brankoviště Oilers, dotlačil puk za Cama Talbota a po 31 sekundách druhého dějství snížil na 1:2. Edmonton následně zvýšil už na 5:1, přesto Flyers ještě vývoj dramatizovali díky trefám Wayna Simmondse a Braydena Schenna. Ten ve 48. minutě v přesilové hře usměrnil puk do branky po Voráčkově přihrávce.

V 55. minutě ale pojistil výhru Edmontonu nejproduktivnější hráč soutěže Connor McDavid. V utkání si připsal i dvě asistence a na kontě má 66 bodů, o dva více než Crosby. Oilers se posunuli na druhé místo Pacifické divize před Anaheim Ducks.
Michal Neuvirth v brance Philadelphie odchytal celý zápas a inkasoval šest branek z 25 střel.
Los Angeles Kings - Arizona Coyotes 3:5
Vrbata v páté minutě asistoval v přesilové hře u gólu Brendana Perliniho, který nadvakrát překonal slovenského gólmana Petera Budaje a otevřel skóre. Perlini se v utkání trefil dvakrát a stejně tak pomohl dvěma góly ke třetí výhře Coyotes z posledních čtyř zápasů i Jordan Martinook.
Brankář Mike Smith si v dresu vítězů připsal 41 zásahů. Budaj inkasoval z 21 střel čtyřikrát. Pátá branka Coyotes totiž padla při power play do prázdné branky.
New Jersey Devils - Ottawa Senators 0:3
Pátým čistým kontem v sezoně zařídil výhru Senators Mike Condon, který si připsal 21 úspěšných zákroků. Celkem to byla pro šestadvacetiletého brankáře šestá nula v 88. duelu v NHL. O branky se postarali obránci Dion Phaneuf, Erik Karlsson a útočník Kyle Turris.

Mike Condon

"Po celou mou kariéru jsme měli mezi gólmany výborné vztahy bez ohledu na to, kde jsem působil. Jde jen o úspěch. Když chytá Craig Anderson, má mou podporu. Když nastoupím já, radí mi ze střídačky. Snad se nám bude takto dařit i nadále," těšilo Condona, že se oba gólmani Senators skvěle doplňují. Ottawa je druhá v Atlantické divizi o čtyři body za Montreal Canadiens, kteří sehráli o tři zápasy více.
New York Islanders - New York Rangers 4:2
Šest zápasů trvající vítězná série Rangers se zastavila v derby s Islanders, kteří potvrdili, že se jim v poslední době doma daří. V Barclays Center bodovali podesáté za sebou a z toho osmkrát vyhráli. Dva góly si v dresu vítězů připsal Andrew Ladd a gólman Thomas Greiss pomohl k úspěchu 25 úspěšnými zákroky.
"Hráli jsme chytře. Odvedli jsme dobrou práci a skvěle jsme se vraceli do správných pozic," řekl Ladd, který v posledních deseti zápasech vstřelil celkem šest branek.
Buffalo Sabres - Colorado Avalanche 2:0
Gólman Robin Lehner si díky 23 zásahům připsal druhé čisté konto v ročníku a celkem páté ve 147 duelech v NHL. Branky Sabres vstřelili Sam Reinhart a Evander Kane a Avalanche si připsali už pátou porážku za sebou. Lehner ve druhé třetině čelil jen čtyřem střelám, v závěrečném dějství musel zasahovat dvanáctkrát.
"Trošku jsem se ve druhé třetině nudil, ale bylo příjemné to sledovat. Bránili jsme ve středním pásmu třemi nebo čtyřmi celou druhou třetinu. Spoustu věcí jsme dneska udělali správně," pochvaloval si Lehner.
St. Louis Blues - Vancouver Canucks 4:3
Blues slavili šestou výhru v řadě a uspěli díky přesilovkovým trefám Vladimira Tarasenka a Alexandera Steena, kteří ve třetí třetině získali St. Louis náskok 4:2. Třemi asistencemi se zaskvěl obránce Kevin Shattenkirk.
Minnesota Wild - Dallas Stars 3:1
Stars prohráli potřetí za sebou a posedmé z posledních osmi zápasů. Wild se dostali do vedení 0,8 vteřiny před koncem první třetiny, kdy proměnil přesilovou hru Ryan Suter. Ve druhé třetině zvýšil Erik Haula. Čisté konto Darcymu Kuemperovi, který si připsal 34 zákroků, pokazil ve 46. minutě Cody Eakin.

haula 21717

Momenty večera:
1. Crosbyho tisícovka
Sidney Crosby jako 86. hráč v historii dosáhl na hranici 1000 bodů v NHL. Kapitán Pittsburghu na kýžený bod dosáhl už v sedmé minutě při gólu Chrise Kunitze. Pak ještě další asistencí a vítězným gólem v prodloužení zařídil výhru nad Winnipegem 4:3.
2. McDavid udržel vedení
Connor McDavid si připsal gól a dvě asistence vítězství Edmontonu nad Philadelphií 6:3. V čele produktivity si s 66 body drží dvoubodový náskok před Crosbym.
3. Rozjetí Blues
St. Louis vyhrálo nad Vancouverem 4:3 a zvítězilo už pošesté za sebou. Nový kouč Mike Yeo, který se odvolání Kena Hitchcocka posunul z pozice asistenta do role hlavního kouče, dovedl Blues k sedmému úspěchu z osmi duelů.
Hvězdy večera:
1. Sidney Crosby (PIT): 1 gól, 2 asistence, 3 střely
2. Connor McDavid (EDM): 1 góly, 2 asistence, 3 střely
3. Mike Condon (OTT): 21 úspěšných zákroků, 5. nula v sezoně
Na co se těšit:
Hrají se tři zápasy. Jaromír Jágr s celkem Florida Panthers se představí na ledě Anaheim Ducks, Columbus Blue Jackets hostí Pittsburgh Penguins a Carolina Hurricanes přivítá Colorado Avalanche.