frolik-2717

Skvělý večer prožil v NHL útočník Michael Frolík, který jedním gólem přispěl k triumfu svého Calgary na ledě favorizovaného Pittsburghu. Už méně se dařilo českým brankářům. Petr Mrázek byl u porážky Detroitu s Columbusem, Ondřej Pavelec se zranil a ze souboje Winnipegu s Minnesotou musel odstoupit.

Pittsburgh Penguins - Calgary Flames 2:3 v náj.
Obrovským překvapením skončil duel Pittsburghu s Calgary, kanadský tým zvítězil na ledě velkého favorita 3:2 v nájezdech a oslavil čtvrtou výhru z posledních pěti duelů.
Penguins byli v duelu lepším týmem. Měli více ze hry i střeleckou převahu, tentokrát to ovšem šampionům stačilo pouze na jediný bod.
"Myslím si, že jsme odehráli dobrý zápas," prohlásil kapitán domácích Sidney Crosby. "Vytvořili jsme si dost šancí. Abych byl upřímný, zasloužili jsme si vyhrát."
Crosby v duelu zaznamenal jednu asistenci, čímž se posunul na metu 998. kanadských bodů v kariéře. Už v příštím duelu tak bude útočit na magickou tisícovku.
V dresu hostů odehrál parádní zápas útočník Michael Frolík, který svým gólem v čase 38:03 zvyšoval už na 2:0 pro Calgary. Penguins sice v závěrečné části srovnali skóre a vynutili si nadstavbu, v nájezdech ale rozhodl o triumfu Flames útočník Kris Versteeg.

Buffalo Sabres - San Jose Sharks 5:4 v prodl.
V obrovské drama se proměnilo utkání Buffala proti San Jose, z triumfu 5:4 v prodloužení se nakonec radovali Sabres. Vítěznou branku obstaral útočník Evander Kane.
Hosté z Kalifornie měli duel výborně rozehraný, po dvou třetinách vedli 3:1 a zdálo se, že směřují k triumfu. Buffalo se ale v poslední části zvedlo a třemi góly si vynutilo prodloužení. V něm rozhodl svým druhým gólem v utkání Kane.

New York Rangers - Anaheim Ducks 4:1
U čela tabulky Východní konference se nadále drží hráči New York Rangers, kteří na svém ledě přehráli Anaheim 4:1 a zapsali už třetí vítězství v řadě.
Hrdinou duelu se stal útočník Michael Grabner, který se dvakrát prosadil v závěrečné části a pojistil tak svému týmu cenný triumf. Trenér Rangers Alain Vigneault oslavil jubilejní 600. výhru v kariéře.

Detroit Red Wings - Columbus Blue Jackets 2:3 v prodl.
Roli favorita splnil Columbus, který zvítězil na ledě Detroitu 3:2 v prodloužení. O vítěznou trefu se postaral elitní obránce Seth Jones.
V brance Red Wings nechyběl gólman Petr Mrázek, který si připsal dohromady 24 úspěšných zákroků. Na vítězství to ale tentokrát nestačilo, v dresu Columbusu totiž třemi body zazářil Brandon Dubinsky.
Winnipeg Jets - Minnesota Wild 2:4
Skvělou momentální formu potvrdila Minnesota, která uspěla na ledě Winnipegu 4:2 a na čele tabulky Západní konference už má pětibodový náskok.
V souboji s Jets si hosté už v první třetině vypracovali dvoubrankový náskok, který po zbytek duelu kontrolovali. Smolný duel odehrál český brankář domácích Ondřej Pavelec. Nejprve inkasoval tři branky, v čase 26:15 navíc musel pro blíže nespecifikované zranění v dolní části těla střídat.
Washington Capitals - Carolina Hurricanes 5:0
V jednoznačnou záležitost se proměnilo utkání Washingtonu s Carolinou, domácí svého soupeře deklasovali 5:0 a upevnili si postavení na čele tabulky Východní konference.
Capitals po prvním dějství vedli už 2:0, v závěrečné části přidali další tři zásahy. Po dvou bodech zapsali Alex Ovechkin, Brett Connolly a Marcus Johansson.

Colorado Avalanche - Montreal Canadiens 4:0
Velkým překvapením skončil duel Colorada s Montrealem, trápící se domácí zvedli hlavu a na svém ledě deklasovali velkého favorita 4:0.
Mamutí podíl na výhře Avalanche měl útočník Mikko Rantanen, který oslavil svůj premiérový hattrick v NHL. Gólman Calvin Pickard pak k vítězství přispěl 27 úspěšnými zákroky.

Další úterní výsledky:
Ottawa Senators - St. Louis Blues 0:6
Tampa Bay Lightning - Los Angeles Kings 5:0
Toronto Maple Leafs - Dallas Stars 3:1
Nashville Predators - Vancouver Canucks 4:2
1.Jubileum pro Vigneaulta
Na utkání proti Anaheimu jen tak nezapomene zkušený trenér New York Rangers Alain Vigneault. Ten v něm po výhře 4:1 oslavil jubilejní 600. triumf v bohaté kariéře.
2. Rantanenův večer
Pouze 54 zápasů čekal na svůj premiérový hattrick talentovaný útočník Mikko Rantanen. Mladík Colorada se dočkal v duelu s Montrealem, ve kterém svůj tým třemi góly nasměroval k suverénnímu triumfu.
3. Holtbyho třicítka
Skvělou formu nadále prokazuje gólman Washingtonu Braden Holtby. V duelu proti Carolině pochytal všech 23 střeleckých pokusů soupeře a oslavil už 30. čisté konto v kariéře.
1. Mikko Rantanen (COL): 3 góly, 3 střely
2. Jake Allen (STL): 30 úspěšných zákroků, 0 inkasovaných gólů
3. Ben Bishop (TBL): 28 úspěšných zákroků, 0 inkasovaných gólů