Perron zařídil hattrickem výhru Floridy nad Coloradem

Zaběhnuté pořádky se nemění, na čele tabulky Západní konference zůstávají St. Louis Blues. Ti v přímé bitvě o trůn zdolali díky hattricku Davida Perrona Colorado Avalanche 5:2. V pondělním programu, do kterého nijak nepromluvili čeští hokejisté, zazářil rovněž gólman Joonas Korpisalo, jenž vynuloval střelce týmu Washington Capitals a dovedl Columbus Blue Jackets k triumfu 3:0.

Perron udržel Blues v čele
Přímý souboj o první místo v Západní konferenci vyzněl jednoznačně pro St. Louis Blues, kteří v domovském Enteprise Center přehráli Colorado Avalanche 5:2.
Hlavní podíl na třetím úspěchu obhájců Stanley Cupu v řadě měl zkušený útočník David Perron, jenž zazářil hattrickem a v sezoně se dostal na metu 15 branek.
"Dal jsem sice tři góly, ale to pro mě není to úplně hlavní," upozornil Perron. "Mnohem větší radost mám z toho, že jsme tenhle důležitý zápas tak dobře zvládli."
Blues se ujali vedení 69 vteřin před úvodní sirénou, kdy si Perron po přihrávce Ryana O'Reillyho otevřel střelecký účet. Ve druhé třetině sice Avalanche zásluhou Nazema Kadriho a Mikko Rantanena během deseti minut otočili skóre, to ovšem bylo z jejich strany vše.
Domácí dokázali ještě do druhé přestávky stočit duel na svou stranu. Pomohli si přesilovými hrami, které zužitkovali Perron i Vince Dunn. "Sice tam byl moment, kdy jsme na tom byli lépe, ale domácí zápas kontrolovali," prohodil trenér Colorada Jared Bednar. "Nám vyšla sekvence ve druhé třetině, v té třetí jsme ale byli jasně horší."
Blues třetí část jasně opanovali, což se projevilo i na skóre. Svým prvním gólem v sezoně dodal St. Louis uklidnění Jordan Kyrou, definitivní podobu výsledku pak stanovil Perron.
Hostům k triumfu nepomohl ani návrat brankáře Philippa Grubauera, jenž vynechal předchozí tři střetnutí pro zranění v dolní části těla, a na ledě Blues zvládl 31 zákroků.
St. Louis tak na čele Západu odskočilo Coloradu na rozdíl tří bodů, klub z Denveru má ovšem dvě utkání k dobru.
Korpisalo vynuloval Capitals
První venkovní porážku od 20. listopadu utrpěli hráči celku Washington Capitals, kteří padli na půdě Columbus Blue Jackets 0:3. Hrdinou duelu se stal domácí gólman Joonas Korpisalo, jenž si připsal celkem 30 úspěšných zákroků a oslavil druhé čisté konto v sezoně.
"Působil sebevědomým dojmem, chytal skvěle," ocenil trenér Blue Jackets John Tortorella, který si připsal 635. výhru v kariéře a poskočil na 15. místo historického pořadí NHL před Darryla Suttera.
Columbus se dostal do vedení v čase 11:32, kdy se prosadil Eric Robinson. Po bezbrankové prostřední části přidali domácí v té závěrečné další dva zásahy.
Nejprve zužitkoval šikovnou přihrávku Gustava Nyquista Oliver Björkstrand. Stejný hráč se prosadil i o osm minut později a stanovil konečnou podobu výsledku.
"Nebyl to náš den, u všech puků jsme byli druzí," uznal hostující útočník Lars Eller. "V ofenzivě nám chyběla větší preciznost, hráli jsme hodně nepřesně."
Korpisalo parádním výkonem potvrdil, že se mu proti Washingtonu daří. V konfrontaci s nejlepším týmem ligy vyhrál ve všech třech duelech, v průměru inkasoval pouze 1,08 branky na utkání s 96,6 procentuální úspěšností zákroků.
"Vždycky, když proti nám chytal, tak byl skvělý," prohlásil hostující trenér Todd Reirden. "My ale musíme směrem dopředu hrát mnohem lépe, moc jsme toho nepředvedli."
Predators začali trip vítězně
Do extrémně náročného týdne, ve kterém musí zvládnout čtyři venkovní duely, vstoupili hráči celku Nashville Predators úspěšně. Na ledě New York Rangers zvítězili 5:2.
Hosté se mohli opřít o příspěvek obránců, kteří se postarali hned o čtyři branky. Dvakrát se trefil Roman Josi, další góly přidali Mattias Ekholm a Ryan Ellis.
"Byl to z naší strany skvělý týmový výkon," prohlásil Ellis. "Věřím, že jsme tímto utkáním konečně vykročili správným směrem."
V případě Predators se stalo teprve potřetí v historii, že by měli takhle silný podíl na vítězství právě beci. Čtyřikrát v jednom utkání se trefili pouze 22. října 2009 a 10. listopadu 2015.
Rangers v domovské Madison Square Garden drželi krok jen v první třetině, na vedoucí trefu hostujícího Rocca Grimaldiho zareagoval Chris Kreider, v prostřední části ale Predators odskočili na rozdíl dvou tref.
"Šancí jsme měli dost, ale nebyli jsme produktivní," zdůraznil domácí kouč David Quinn fakt, že jeho svěřenci přestříleli soupeře 41:24. "Strávili jsme v útočném pásmu spoustu času, ale moc jsme z toho nevytěžili."
Domácí přesto nebyli daleko od bodového zisku, v čase 57:18 snížil svou 20. trefou v sezoně Artěmij Panarin na 2:3, vyrovnat ale Rangers nedokázali. Predators naopak dvěma zásahy do odkryté branky pojistili důležitý triumf.
Na něm se 39 zákroky podílel gólman Juuse Saros, kapitán Josi přidal ke dvěma brankám i jednu asistenci.
Acciari zničil Senators
Po třech porážkách za sebou zabrali hokejisté celku Florida Panthers, kteří na vlastním ledě zdemolovali Ottawa Senators 6:1. Hlavní hvězdou utkání se stal útočník Noel Acciari, jenž oslavil vůbec první hattrick v kariéře a byl vyhlášen první hvězdou večera.
"Je to úžasný pocit," vyznal se Acciari po duelu. "Hraju s vynikajícími hráči a je to pro mě vlastně docela jednoduché. Oni jsou schopní mi poslat přihrávku prakticky kamkoli."
Acciarimu prospělo, že ho kouč Joel Quenneville zařadil do druhé formace po bok Vincenta Trochecka a Jonathana Huberdeaua. Střelecký účet si otevřel už v čase 9:42, když se prosadil z předbrankového prostoru bekhendem. Další trefu přidal po 78 vteřinách druhého dějství, druhou z celkových čtyř asistencí si v tomto případě připsal Huberdeau.
Hosté dokázali zareagovat, Arťom Anisimov zužitkoval přihrávku Tylera Ennise a vrátil Ottawu do utkání. Ovšem jen na malou chvíli, do druhého klaksonu přidali Panthers další čtyři trefy.
"Zápas se vůbec nevyvíjel směrem, jaký jsme si představovali," uznal hostující útočník Logan Brown. "Nedostali jsme se ke své hře, trochu jsme se zlepšili až ve třetí třetině."
V té už ovšem bylo rozhodnuto. Panthers do ní šli za průběžného vedení 6:1, protože v prostřední části Acciari zkompletoval hattrick, navíc se trefili i Aleksander Barkov, Mike Matheson a Dominic Toninato.
"Byl to zápas, kdy nám vyšlo téměř všechno," pochvaloval si Huberdeau. "Hráli jsme opravdu dobře, vypracovali jsme si spoustu šancí. Teď na ten výkon musíme navázat."
Edmonton po sérii proher zabral
Po čtyřech porážkách v řadě se mohli znovu radovat hráči celku Edmonton Oilers, kteří uspěli na ledě Dallas Stars 2:1 a poskočili na průběžnou šestou příčku Západní konference.
Hosté těžili z vydařené první části, ve které vstřelili oba své góly. Skóre zápasu otevřel v čase 8:07 Zack Kassian, následně se prosadil i Leon Draisaitl.
Stars sice měli střeleckou převahu (35:28), dokázali ovšem pouze snížit. V čase 57:23 se prosadil Tyler Seguin, jenž na gól čekal dlouhých 11 utkání. Vyrovnávací trefy už se ale domácí nedočkali.
Sice si vypracovali celou řadu zajímavých příležitostí, gólman Edmontonu Mikko Koskinen za svá záda ale druhý puk nepustil. Dohromady si připsal 33 úspěšných zákroků.
Dallas tak po pěti duelech vyšel bodově naprázdno, v tabulce zůstává aktuálně čtvrtý.