Kämpf navýšil náskok Chicaga v duelu s Anaheimem

Českou optikou poklidná noc proběhla přes bohatý program deseti zápasů v NHL. Gólově se prosadil David Kämpf na závěr souboje Chicago Blackhawks s Anaheim Ducks. Až 57 sekund před koncem se trefil Radim Šimek a svým druhým gólem v sezoně pojistil výhru San Jose Sharks nad Toronto Maple Leafs 5:2. Po jedné nahrávce zaznamenali David Pastrňák a Tomáš Nosek, také oni mohli slavit vítězství svých týmů.

Kämpf se trefil po měsíci a půl
Chicago Blackhawks deklasovali Anaheim Ducks 6:2, připsali si tak třetí vítězství za sebou a drží si tak naději na účast ve vyřazovacích bojích. Na divoké karty v Západní konferenci ztrácí šest bodů, přičemž v porovnání s Winnipegem odehráli o dva zápasy méně.
Blackhawks vyšel nástup do obou úvodních třetin. Dylan Strome zvyšoval ve 24. minutě už na 2:0, vzápětí sice snížil Danton Heinen, ale ještě před druhou přestávkou se pak během necelých tří minut prosadili znovu Strome, Alex Nylander a Patrick Kane a bylo jasno.
"Vypadali jsme dnes opravdu dobře," podotkl gólman Blackhawks Corey Crawford. "Hráli jsme proti nebezpečnému soupeři a nějakou dobu byl zápas vyrovnaný, ale my jsme našli cestu, jak jim odskočit."
Kämpf pak podtrhl výsledek v čase 55:03 svým osmým gólem v sezoně. Musel si na něj počkat. Ten sedmý dal totiž už 19. ledna proti Winnipegu. Následně vyšel 15 utkání gólově naprázdno a připsal si za tu dobu jen jednu asistenci.
"Pro nás opravdu důležitá výhra," těšilo domácího trenéra Jeremyho Collitona. "První zápas po venkovním tripu. A ten je vždy trochu obtížný, ale líbilo se mi, jak jsme do něj v prvních deseti minutách vstoupili. Byli jsme agresivní a udělali hodně dobrých věcí."
Bruins zvýšili náskok
Možná méně gólů, než se očekávalo, padlo v Amalie Areně, kde Tampa Bay Lightning podlehli Boston Bruins těsně 1:2. Oba nejlepší celky Východní konference jako kdyby místo ofenzivních manévrů pojaly duel spíše jako přípravu na play off.
O góly vítězů se postarali Brad Marchand a Jake DeBrusk. Gólman Tuukka Rask přiložil ruku k dílu 20 zásahy. Bruins tak zvítězili potřetí za sebou a odskočili Lightning už na devět bodů.
"Naše hra do obrany byla úžasná. Navázali jsme na to, jak jsme hráli na Long Islandu," uvedl Rask s připomínkou předchozí výhry 4:0 v sobotu na ledě New York Islanders. "Bránili jsme dobře jako celý tým na obou stranách kluziště."
U Marchandovy trefy 55 sekund před koncem úvodního dějství asistoval Pastrňák a 45. nahrávkou v sezoně dorovnal své osobní maximum z ročníku 2017-18. Bodový rekord si vylepšil na 92 bodů.
Lightning, kteří prohráli popáté za uplynulých šest utkání, se dostali ke slovu až za stavu 0:2. Mitchell Stephens sice před druhou přestávkou snížil, jenže další gól už nepadl.
"Nemůžete vyhrát každý zápas. A Bruins jsou jedním z týmů, které dojdou nejspíš hodně daleko," řekl domácí bek Victor Hedman. "I proto byl tohle pro nás dobrý test. Na ty dva góly jsme skvěle zareagovali a hlavně na konci druhé třetiny a během té třetí jsme hráli dobře.

DeBrusk udeřil z brejku proti Tampě Bay

Penguins se dočkali
Pittsburgh Penguins už si řekli dost. Šest zápasů bez jediného bodu s hodně mizerným skóre 8:24 stačilo. Výsledkem byla v PPG Paints Areně jasná výhra 7:3 nad Ottawa Senators.
Jejím hlavním strůjcem byl autor hattricku Bryan Rust a také Evgeni Malkin se čtyřmi asistencemi. Sidney Crosby a Jason Zucker přispěli shodně gólem a dvěma nahrávkami. Pittsburgh se v Metropolitní divizi dotáhl na jediný bod za druhé Philadelphia Flyers.
"Dnes byl z naší strany k vidění kolektivní výkon, hráči se doplňovali a dobře spolupracovali," ocenil tým kouč Mike Sullivan. "Byli jsme na puku, dokázali jsme si vypracovat dobré příležitosti a také je zakončovat. Dnes hráči opravdu zaslouží pochvalu."
Crosby jako 32. hráč v historii dosáhl na metu 800 asistencí v základní části. Potřeboval na to 980 utkání. "Hezké číslo," utrousil kapitán Penguins. "Zabralo to nějaký čas, než se k němu člověk dostal. Těší mě to, ale pojďme dál."

Rust oslavil třetí hattrick v kariéře

Blues poosmé úspěšně
St. Louis Blues si mohli vychutnat již osmé vítězství za sebou, když v Madison Square Garden porazili domácí New York Rangers 3:1. Jediným střelcem domácích, kteří po pětizápasové vítězné sérii prohráli potřetí v řadě, byl Mika Zibanejad.
Švédský forvard byl zároveň i jediný hráčem, který se prosadil v první třetině. Jenže ve druhé vyrovnal hned v úvodu Colton Parayko a v polovině třetí části otočil vývoj duelu Brayden Schenn.
"Věděli jsme, že se to může zhoupnout na obě dvě strany," podotkl Schenn. "Ale dokázali jsme to ustát a pak dali ve třetí třetině ten gól navíc. Snažil jsem se tam najít Ryana O'Reillyho a ani nevím, jak se puk dostal do branky. Byl to nějaký šťastný odraz, ale bereme to."
Trefil se tak v pátém utkání po sobě, navíc ho pak ještě šest sekund před závěrečným klaksonem následoval Jaden Schwartz. Shodně všichni tři střelci v dresu Blues si navrch připsali také asistenci. Gólman Jordan Binnington pomohl 25 zákroky.
Blues tak v čele Západní konference opět odskočili na tři body týmu Colorado Avalanche. "Domácí hrají o místo v play off, takže jsme čekali těžký zápas," řekl kouč vítězů Craig Berube. "Těch náročných utkání teď bude ale přibývat a soupeř vám nedarují absolutně nic. Na nic nebude prostor, to už je vážně hokej jako v play off."

Paraykovo vyrovnání v početní výhodě

Další bod Draisaitla
Dallas Stars podlehli po velmi tuhém boji Edmonton Oilers 1:2 po prodloužení. Stars sice udrželi na uzdě rozvášněné hvězdy Oilers Leona Draisaitla a Connora McDavida, kteří si večer předtím připsali společně dohromady 10 bodů při výhře 8:3 v Nashvillu, ale odměnou jim byl nakonec pouze bod.
Draisaitl vylepšil svou pozici jasně nejproduktivnějšího hráče sezony alespoň nahrávkou na vedoucí gól Ryana Nugenta-Hopkinse ze 28. minuty. Draisaitl tak má na kontě už 108 bodů za 43 gólů a 65 nahrávek z 67 utkání.
V čase 46:42 vyrovnal švédský obránce John Klingberg. Po 68 sekundách prodloužení ale rozhodl ve prospěch hostů Alex Chiasson.

Chiasson dal vítěznou branku v prodloužení

Ostatní zápasy: Šimek se trefil, Connor zařídil výhru Jets, Wild si poradili s Predators, Canadiens přejeli Islanders
San Jose Sharks potvrdili, že ačkoliv budou sami v play off takřka jistě chybět, umí nadělat velkou paseku v postupových plánech soupeřů. Tentokrát si vyšlápli na Toronto Maple Leafs a zvítězili 5:2. Připsali si tak třetí výhru za sebou, zatímco hosté po třech úspěšných vystoupeních padli. A to hlavně proto, že vůbec nezvládli třetí třetinu, do níž šly oba celky za stavu 2:2. Prázdnou branku trefil při gólu na 5:2 Šimek. Dva góly Sharks dal Evander Kane.
Kyle Connor byl se dvěma góly a asistencí hlavním strůjcem vítězství Winnipeg Jets nad Buffalo Sabres 3:1. Mezi střelce se tak zapsal ve čtvrtém utkání za sebou. Jets jsou i díky tomu aktuálně na pozici druhé divoké karty v Západní konferenci. Sabres naproti tomu počtvrté v řadě nebodovali.
Stejným výsledkem skončil také duel mezi Minnesota Wild a Nashville Predators. Pod úspěch Wild se výrazně podepsal gólman Alex Stalock, který si připsal 37 úspěšných zákroků, a gólem také Kevin Fiala. Ten se střelecky prosadil v pátém utkání v řadě. Wild vyhráli šestý z posledních osmi zápasů a v závodě o divokou kartu se na Západě přiblížili na jediný bod Vancouver Canucks a právě Jets.
Montreal Canadiens potvrdili, že se jim na ledě New York Islanders dlouhodobě daří. Úterní výhra 6:2 byla devátou z posledních 11 vzájemných soubojů před fanoušky Islanders. Ti se sice po dlouhých 153 minutách a třech sekundách dočkali gólu, ale počtvrté za sebou usilovali marně o vítězství. Brendan Gallagher a Joel Armia si v dresu vítězů připsali gól a nahrávku. Slovenský útočník Tomas Tatar si úspěch moc nevychutnal, kvůli zranění odstoupil už po první třetině.
Vegas Golden Knights odčinili předchozí překvapivou porážku s Los Angeles Kings 1:4 a vynulovali New Jersey Devils. Skončila tak šestizápasová bodová série hostů, Golden Knights naopak uspěli už podeváté za posledních 10 utkání.
K jejich výhře 3:0 pomohl 27 zákroky Robin Lehner a připsal si tak v novém působišti první nulu od příchodu z Chicago Blackhawks 24. února. Max Pacioretty dal po 45 sekundách ze druhé třetiny vítězný gól. Branku a nahrávku si stejně jako on připsal v utkání William Karlsson a zaokrouhlil počet svých zásahů v základní části na 100. Nosek asistoval u poslední trefy Ryana Reavese.