MapleLeafsWin

Pouze dva čeští hokejisté zasáhli do programu tří středečních zápasů NHL a ani jeden se bodově neprosadil. Útočník David Kämpf ale mohl při svém jubilejním 100. zápase v NHL slavit s Chicagem výhru v Torontu 5:4. Forvard Filip Chytil nechyběl v sestavě Rangers, kteří prohráli ve Vancouveru 1:4.

Blackhawks opět uspěli
Chicago si připsalo už čtvrtou výhru za sebou a na 11. místě Západní konference ztrácí už jen čtyři body na Arizona Coyotes, kteří drží druhou divokou kartu pro postup do play off. Třemi body za gól a dvě asistence se na úspěchu podílel útočník Brendan Perlini, který v minulém utkání v pondělí při vítězství nad Arizonou 7:1 vstřelil svůj premiérový hattrick v NHL.
"Nás opravdu zajímá jen to, abychom získali dva body. Hráli jsme dvě třetiny skvěle a potom jsme sundali nohu z plynu, ale nejdůležitější je, že ty dva body máme. Musíme tak pokračovat dál," prohlásil Perlini.
Chicago vedlo po první třetině už 4:0, ve 33. minutě zvýšilo dokonce na pětibrankový náskok a přes mocný finiš Maple Leafs vítězství udrželo. První dvě třetiny chytal za Blackhawks Corey Crawford, který inkasoval z 18 střel jednou a odstoupil kvůli nemoci. Collin Delia čelil při tlaku Toronta v závěrečném dějství 29 pokusům a připsal si 26 zákroků.
"Poslední sekundy mi připadaly jako půl hodina. Byl jsem po zápase hodně zpocený. Cítil jsem se po té jedné třetině, jako bych chytal celý zápas," řekl Delia. Gólman Toronta Frederik Andersen střídal ve druhém duelu za sebou a od druhé třetiny jej nahradil Garret Sparks.
Čtyřiadvacetiletý Kämpf ve svém 100. utkání v NHL na rozdíl od minulých dvou utkání nebodoval a připsal si dva záporné body v bilanci plus/minus. Užíval si ale se svými spoluhráči, že Blackhawks mají s 12 zápasy do konce základní části stále reálnou naději na účast v bojích o Stanleyův pohár, kde v minulé sezoně chyběli.
Maple Leafs si připsali třetí prohru z posledních čtyř zápasů a v Atlantické divizi nadále zaostávají o čtyři body za druhými Boston Bruins.

Saadův hezký gól bekhendem

Devils zabrali
Po sedmi porážkách za sebou se dočkalo New Jersey, které vyhrálo v Edmontonu 6:3. Pro Oilers je neúspěch s dosud strádajícími Devils komplikaci, protože na Západě zůstávají o šest bodů za postupovými pozicemi pro play off. Nepomohli jim ani dvě asistence kapitána Connora McDavida, který ve třetí sezoně za sebou pokořil hranici sta bodů. Jednu přihrávku v dresu poražených zaznamenal i slovenský obránce Andrej Sekera.
McDavid se stal pátým hráčem historie, který stihl tři či více stobodových ročníků před svými 23. narozeninami. Shodně čtyřikrát to dokázali Wayne Gretzky, Mario Lemieux, Dale Hawerchuk a Sidney Crosby.
Poprvé od sezony 2005-06 v NHL tuto metu překonali dva hráči dříve než po 70 odehraných duelech. McDavid na stovku dosáhl v 66 zápasech a Nikita Kucherov z Tampa Bay Lightning, který vede produktivitu se 111 body, to stihl už v 62 utkáních. Před třinácti lety se to podařilo Jaromíru Jágrovi v dresu New York Rangers (67 utkání) a Joeovi Thorntonovi v barvách San Jose Sharks (66).

McDavidův jubilejní 100. bod v sezoně

Motte zařídil výhru Canucks
Hrdinou Vancouveru byl při vítězství nad Rangers útočník Tyler Motte, který si připsal dvě branky. Čtyřiadvacetiletý centr prožil první vícególový večer v NHL a byl navíc výjimečný tím, že v 10. minutě se prosadil dvakrát během 11 sekund a zařídil tak Canucks vedení 3:0.
Rychleji v klubové historii stihl dvě trefy jen Gerry O'Flaherty, který to zvládl za devět sekund.
Vancouver zvítězil teprve popáté z uplynulých 18 utkání a jeho manko na Arizonu v Západní konferenci je osm bodů. Rangers na Východě ztrácejí po osmé prohře z posledních devíti duelů na postup do play off dokonce 12 bodů.
Devatenáctiletý Chytil v dresu Rangers protáhl své čekání na bod na pět utkání, přestože byl se třemi střelami na branku ze svého týmu spolu s obráncem Kevinem Shattenkirkem nejaktivnější.