CoyotesHawks

Krize Chicago Blackhawks pokračuje. Klub z Illinois prohrál v pondělí na hřišti nejhoršího týmu této sezony NHL Arizona Coyotes 1:6 a připsal si už šestou porážku za sebou. Čtvrtou prohru v řadě museli strávit Edmonton Oilers, kteří před vlastním publikem podlehli 5:7 Florida Panthers, v jejichž dresu zazářil hattrickem Vincent Trocheck. Formu potvrdili Toronto Maple Leafs a zdolali lídra ligy Tampa Bay Lightning 4:3.

Arizona Coyotes - Chicago Blackhawks 6:1
Blackhawks nezastavili sérii neúspěchů ani v Glendale, kde už v polovině úvodní třetiny prohrávali 0:2. Svěřenci trenéra Joela Quennevillea prožívají nejdelší šňůru porážek od období mezi 21. lednem a 14. únorem 2012, kdy zaznamenali devět proher v řadě.
Chicago si tak komplikuje boj o play off a v Západní konferenci ztrácí na druhou divokou kartu deset bodů. Blackhawks přitom v bojích o Stanley Cup nechybělo od sezony 2007-08 a od té doby třikrát slavilo triumf (2010, 2013 a 2015).
V Gila River Areně prohrávalo Chicago už po 92 sekundách, kdy ukončil svůj 20 zápasů trvající střelecký půst Max Domi a náskok zvýšil Clayton Keller.
Ve 25. minutě se sice prosadil za hosty v přesilové hře Alex DeBrincat, ale do poloviny utkání narostlo manko Blackhawks na rozdíl tří branek. Prosadili se Alex Goligoski a v početní výhodě Tobias Rieder. Ve třetí třetině dovršili výsledek Nick Cousins a Christian Dvorak.
Jedinou dobrou zprávou pro Chicago může být, že se v pondělí vrátila do tréninku jeho brankářská jednička Corey Crawford, který je se zraněním v horní části těla mimo hru od konce prosince.

Toronto Maple Leafs - Tampa Bay Lightning 4:3
Maple Leafs sice ztratili tříbrankový náskok, ale proti nejlepšímu týmu ligy rozhodl v čase 44:37 James van Riemsdyk a Toronto slavilo čtvrtou výhru za sebou a celkově osmou z posledních devíti utkání. Dvěma góly a jednou asistencí pomohl k úspěchu William Nylander a třemi přihrávkami kapitán Auston Matthews.
"Vytvořili jsme si hodně šancí a proměnili dva brejky. Strávili jsme hodně času v útočném pásmu. Hráli jsme dobře," řekl Nylander, který se svými góly ve 12. a 24. minutě postaral o vedení 2:0. V polovině utkání ještě spolu s Matthewsem asistoval u trefy Jakea Gardinera.
Lightning překonali Frederika Andersena poprvé ve 36. minutě díky Alexovi Killornovi a v úvodu závěrečného dějství bleskově smazali ztrátu. V čase 40:58 se radoval ze své 30. branky v sezoně Nikita Kucherov a za dalších 20 sekund vyrovnal Yanni Gourde. Van Riemsdykova dorážka z levého kruhu po střele Tylera Bozaka ale rozhodla.
U Oilers zaujal Leon Draisaitl, jenž proměnil trestné střílení nařízené při přesilovce Toronta. Stal se tak prvním hráčem edmontonské historie (a celkem čtvrtým v této sezoně NHL), jenž skóroval při penaltě během vlastního oslabení.

Edmonton Oilers - Florida Panthers 5:7
Svým prvním hattrickem v kariéře v NHL se pod pátou výhru Panthers z posledních šesti utkání podepsal Vincent Trocheck, který stihl nastřílel tři branky během 18 minut a 42 sekund třetí třetiny. Oilers si připsali čtvrtou prohru v řadě.
Čtyřiadvacetiletý Trocheck po 18 sekundách závěrečného dějství v přesilové hře svým první úspěšným zásahem v utkání získal Panthers vedení 4:3 a ve 47. minutě v další početní výhodě zařídil i dvoubrankový náskok.
Přesně minutu před koncem stanovil Trocheck konečný výsledek při hře Oilers bez gólmana do prázdné branky. Dočkal se prvního tříbrankového představení v NHL ve svém 280. utkání a celkově si polepšil na 78 tref. V této sezoně dal v 53 utkáních 21 gólů a blíží se svému maximu z ročníku 2015-15, kdy jich zaznamenal 25 v 76 duelech.

1. Vincent Trocheck (FLA): 3 góly, 1 plusový bod, 6 střel
2. William Nylander (TOR): 2 góly, 1 asistence, 2 střely
3. Auston Matthews (TOR): 3 asistence, 2 plusové body, 2 střely