Voracek

Řadou nahrávek, ale bez jediného gólu, se prezentovali v bohatém sobotním programu NHL čeští hokejisté. Jakub Voráček pomohl týmu Philadelphia Flyers v duelu proti Dallas Stars k šesté výhře za sebou dvěma asistencemi. V dresu poražených nahrával Martin Hanzal.
Boston Bruins přes celkem tři příspěvky v česko-slovenském podání nestačili na New York Rangers a prohráli 2:3 v prodloužení. Forvardi Jakub Vrána a Ondřej Palát pomohli gólovou nahrávkou k výhrám Washingtonu a Tampy Bay.

Jaromír Jágr se vrátil po pětizápasové pauze do sestavy Calgary Flames, kanadský tým přesto podlehl hráčům Nashville Predators 0:2.
Utkání pod širým nebem, v němž Ottawa Senators přivítali u příležitosti 2017 Scotiabank NHL100 Classic Montreal Canadiens, pro sebe ve druhé polovině zápasu rozhodli domácí a vyhráli 3:0 (
více v samostatném článku
).
Philadelphia Flyers - Dallas Stars 2:1 v prodl.
Produktivní zadák Shayne Gostisbehere zaznamenal góly číslo 5 a 6 v probíhající sezoně, Flyers díky tomu vyhráli už pošesté za sebou a od úplné nápravy předcházející série 10 porážek je tak dělí čtyři zápasy.
Philadelphia přitom prohrávala poté, co se prosadil Gemel Smith, u jehož gólu si připsal asistenci Martin Hanzal, ale ve druhé třetině skočil Gostisbehere po odraženém puku od zadního hrazení po Voráčkově ráně a vyrovnal.
V čase 63:50 pak rozhodl poté, co mu Voráček předložil puk. Flyers zaznamenali nejdelší vítěznou sérii sezony, Voráček má na kontě ze 32 zápasů už 40 bodů, z toho 33 asistencí a je nejlepším nahrávačem celé ligy.
Do utkání zasáhlo kvarteto českých hráčů. Kromě Voráčka mohl slavit výhru na straně domácích i obránce Radko Gudas, v dresu poražených se po ledě proháněli Martin Hanzal a Radek Faksa.
Boston Bruins - New York Rangers 2:3 v prodl.
Bruins prohrávali s Rangers už 0:2 a tento stav trval ještě na začátku 38. minuty, přesto nakonec dokázali ze zápasu vydolovat alespoň bod.
Pomohli k tomu výrazně i Zdeno Chára s Davidem Krejčím, kteří připravili gól na 1:2 pro Dantona Heinena, a David Pastrňák, jehož 15. asistence sezony přinesla v čase 45:38 vyrovnání Brada Marchanda. Na konci druhé minuty prodloužená měl ale poslední slovo Mats Zuccarello.

Washington Capitals - Anaheim Ducks 3:2 v prodl.
Capitals prohrávali ještě po dvou třetinách 0:2, přesto si nakonec připsali třetí výhru za sebou. Rozhodl o ní v čase 61:58 Alex Ovechkin a svým 99. vítězným gólem kariéry se posunul už na deváté místo historie NHL. Sám je ale rekordmanem s počtem 21 gólů v prodloužení.
V sezoně už pak má Ovechkin na kontě 23 branek, což je nejvíc v celé lize spolu s Nikitou Kucherovem z Tampy Bay.
Jakub Vrána měl podíl na vyrovnávací trefě, kterou poslal zápas do prodloužení šťastně tečovaným pokusem Evgeny Kuznetsov, který se ale zjevně snažil nahrát ještě svému spoluhráči.
"I když jsme prohrávali o dva góly, měli jsme dobrý pocit," řekl Nicklas Backstrom, který snižoval na 1:2. "Cítili jsme, že jsme si vytvořili dost šancí na to, abychom nějaký gól dali. Jen prostě soupeřův gólman (John Gibson) vytáhl pár dobrých zákroků, hlavně ve druhé třetině. bylo pěkné pak předvést takový obrat."

Colorado Avalanche - Tampa Bay Lightning 5:6
Přes polevení ve třetí třetině měla dramatická přestřelka na ledě Colorado Avalanche šťastný konec pro hostující tým Tampa Bay Lightning, nejlepší mužstvo celé ligy tak jako první v sezoně dosáhlo padesátibodové hranice.
Hosté vedli na začátku třetího dějství komfortně už 5:1, jenže slovenský gólman Peter Budaj v brance vítězů pak inkasoval třikrát během čtyř minut a 24 vteřin a vše bylo rázem jinak.
Palát pak sice připravil gól pro Mikhaila Sergacheva, ale Nathan MacKinnon se postaral o dramatickou koncovku. Tampa Bay ale závěr ustála a připsala si už sedmou výhru v řadě.
Fantastický večer, který mu ale kalila porážka, prožil domácí útočník Gabriel Landeskog, jenž byl u všech gólů domácích: tři sám vstřelil a na dva zbývající nahrál. Naproti tomu Steven Stamkos nepřidal ke svým dosavadním 43 bodům přes šest vstřelených branek Lightning ani jediný.

Calgary Flames - Nashville Predators 0:2
Pětačtyřicetiletý Jágr sice po pětizápasové pauze způsobené zraněním naskočil zpět do sestavy Flames, svému týmu ale štěstí nepřinesl.
Nejproduktivnější Evropan všech dob odehrál 12 minut a 48 sekund, ani žádná z jeho dvou střel však neskončila za zády bezchybného strážce branky Predators.
Pekka Rinne pochytal všech 23 pokusů poražených, Predators tak bodovali posedmé v řadě a potřetí za sebou vyhráli. Calgary naopak ztratilo třetí utkání po sobě a šest z posledních osmi.
St. Louis Blues - Winnipeg Jets 2:0
Hokejisté St. Louis Blues si spravili chuť po předchozích dvou domácích prohrách a porazili Winnipeg Jets 2:0 trefami, jež obstarali v přesilových hrách Vladimir Tarasenko a Vince Dunn. Gólman Carter Hutton vytvořil 48 úspěšnými zásahy klubový rekord co do počtu zákroků při vychytané nule.
Arizona Coyotes - Pittsburgh Penguins 2:4
Obhájce Stanley Cupu Pittsburgh měl na kontě podruhé v sezoně sérii tří zápasů bez bodového zisku, její natažení ale nepřipustil. Penguins zvítězili na ledě nejhoršího týmu ligy Arizony 4:2. Obránce Olli Maatta dal ale vítězný gól až 14,8 sekundy před koncem základní hrací doby. Coyotes tak prohráli pošesté za sebou.
New York Islanders - Los Angeles Kings 4:3 po prodloužení
Kratší dvouzápasovou sérii bez bodového zisku ukončily na ledě New York Islanders oba celky, domácí porazili Los Angeles Kings 4:3 po prodloužení poté, co Anze Kopitar zachránil hostům bod v čase 59:47. Pak ale rozhodl Jordan Eberle.
Ostatní zápasy:
Minnesota Wild - Edmonton Oilers 2:3Carolina Hurricanes - Columbus Blue Jackets 2:1Ottawa Senators - Montreal Canadiens 3:0
Oilers - pevně věrni tradici svých posledních zápasů - napravili předchozí porážku výhrou. Stalo se jim to už počtvrté po sobě, Edmonton tak připravil Wild o pátou výhru v řadě, jež by znamenala jejich nejlepší šňůru sezony.
Remízoví králové Carolina Hurricanes si tentokrát nad rámec základní hrací doby nezahráli, i když proti Columbus Blue Jackets nechybělo mnoho, aby šli popáté z šesti posledních zápasů alespoň do prodloužení. Noah Hanifin však již na konci 33. minuty rozhodl o těsné výhře 2:1.
Ottawa porazila v duelu pod otevřeným nebem Montreal 3:0 (píšeme v samostatném článku), když rozhodující gól dal ve 35. minutě Jean-Gabriel Pageau. V závěru pak výhru Senators pojistili Bobby Ryan a Nate Thompson.
1. Gabriel Landeskog (COL): 3 góly, 2 asistence, 5 střel, plus/minus 2, čas na ledě 22:00
2. Carter Hutton (STL): 0 inkasovaných gólů, 48 zákroků, první vychytaná nula sezony
3. Shayne Gostisbehere (PHI): 2 góly, vítězný gól v prodloužení, 4 střely, čas na ledě 23:14