Zranený Lundqvist bude chýbať Rangers minimálne tri týždne

New York Rangers sa budú minimálne tri týždne musieť zaobísť bez Henrika Lundqvista. Podľa vyjadrenia klubu utrpel v zápase s Carolina Hurricanes vaskulárne zranenie.

"Henrik Lundqvist utrpel zranenie krvného obehu. Konzultovali sme situáciu s poprednými expertmi, aby sme mu zaistili najlepšiu možnú starostlivosť," uviedli Rangers v tlačovom vyhlásení. "Henrik bude na maródke minimálne tri týždne, potom bude jeho stav opätovne preskúmaný."

Rangers v sobotu popoludní hrajú na ľade Nashville Predators. Podľa kouča Alaina Vigneaulta bude chytať Cam Talbot.

Lundqvist dostal v 3. minúte druhej tretiny zápasu s Hurricanes ranu pukom do krku. Po ošetrení priamo na ľade zápas dochytal - 31 zákrokmi prispel k výhre 4:1. Podľa svojich slov však cítil únavu a bolesť hlavy.

V stredu Lundqvist nechytal, Talbot 18 zákrokmi prispel k výhre 3: 2 proti Boston Bruins.

Druhým brankárom sa zatiaľ stane Mackenzie Skapski, ktorého Rangers povolali z farmy v Hartforde.