Duel medzi tímami Winnipeg Jets a Nashville Predators sa zmenil na obrovskú prestrelku. Jets nakoniec na svojom ľade zvíťazili 7:4 a v sérii 2. kola play off sa dostali do vedenia 2:1 na zápasy.

Winnipeg Jets - Nashville Predators 7:4 (stav série 2:1)
Bolo to totálne pokorenie súpera. Gólman Pekka Rinne aj elitná defenzíva Predators končili na kolenách, hráči Jets ich totiž zaťažili až siedmimi gólmi.
"Úplne sme prestali hrať, vôbec sme neboli dôrazní," hneval sa obranca hostí Ryan Ellis. "Takto to vyzerá, keď jedno mužstvo úplne vypadne z úlohy a druhé naopak ešte pridá. Zo svojich chýb sa musíme poučiť."
Predators pritom prežili oslnivú prvú tretinu, v ktorej súperovi nastrieľali tri góly. To sa im v tejto sezóne podarilo prvýkrát.
Skóre otvoril v čase 4:53 veterán Mike Fisher. P.K. Subban a Austin Watson potom v presilovej hre prišli s ďalšími zásahmi. Všetko nasvedčovalo tomu, že favorit série kráča za suverénnym triumfom.
Jets, tradične poháňaní fantastickými divákmi, ale nesklonili hlavy. V druhej tretine potrebovali necelé tri minúty na to, aby vyrovnali skóre.
Stíhaciu jazdu odpálil Paul Stastny, ku ktorému sa následne pridali obrancovia Dustin Byfuglien a Jacob Trouba. Na časomiere svietil čas 25:29 a duel bolo opäť vyrovnaný.
"V prvej tretine sme dostali do zubov, ale naša odpoveď bola úžasná," chválil útočník Jets Blake Wheeler. "Naším cieľom bolo zvládnuť druhú časť tak, aby sme mali aspoň nejakú šancu na výhru."
Winnipeg tento plán zvládol dokonale, do šatne po druhej tretine totiž odchádzal dokonca s vedením. Byfuglien sa oň postaral 45 sekúnd pred druhou sirénou.
Pre dôrazného beka to bol už deviaty bod v tohtoročnom play off, čím vyrovnal doterajšie maximum medzi obrancami Jets. Od roku 1985 bol rekordérom Dave Babych. Byfuglien sa navyše stal po Moe Manthovi ešte len druhým obrancom v histórii Winnipegu, ktorý trafil dvakrát v jednom dueli.
Hostia sa dokázali vrátiť do hry zásluhou Filipa Forsberga, ktorý v čase 47:40 využil presilovú hru. To však bolo z ich strany všetko.
Ďalšie góly strieľali už len domáci. A zvládli až tri. Wheeler päť minút pred koncom v početnej výhode vrátil kanadskému tímu vedenie, ten istý hráč potom v poslednej minúte trafil aj do prázdnej bránky. Christian Tanev potom rovnako v power play stanovil definitívnu podobu výsledku.
Triumf 7:4 nakoniec odráža streleckú prevahu Jets. Tí zasypali gólmana Pekku Rinneho dokopy 45 streleckými pokusmi, Predators si ich pripísali len 30.
"Síce sme prehrávali 0:3, ale stále sme verili, že ten zápas môžeme zvládnuť," vyhlásil útočník Paul Stastny. "Mali sme za sebou fanúšikov a išli sme do toho naplno. Oplatilo sa to."
Ďalší zápas: Štvrtok 3. mája (Piatok 4. mája v 3:30 SELČ) v Bell MTS Place vo Winnipegu.