ovi

Hokejisti Washington Capitals nedali na domácom ľade šancu Chicago Blackhawks a pripísali si ôsmu výhru v rade. Žiadny z hráčov Chicaga vrátane Mariána Hossu a Richarda Pánika nebodoval a domáci oslávili jasný triumf 6:0. Útočník New York Islanders John Tavares sa v dueli proti Florida Panthers blysol hetrikom, jeden bod za prihrávku si v drese porazených pripísal Jaromír Jágr.

Arizona Coyototes - Winnipeg Jets 4:3
Smršťou v prvej tretine rozhodla Arizona o výhre 4:3 nad Winnipegom. Coyotes oslávili druhý triumf v rade, obrovskú zásluhu na ňom mal útočník Radim Vrbata.
Český veterán sa na výhre podieľal hneď troma asistenciami. Arizona ťažila zo skvelého vstupu do duelu, všetky svoje góly totiž nastrieľala už v prvom dejstve.
Je to vôbec prvýkrát od marca roka 2013, kedy sa Coyotes podarilo v úvodnom dejstve nastrieľať štyri góly. Dvakrát trafil Brendan Perlini, po jednom zásahu pridali Jamie McGinn a Peter Holland.
Hostia síce vďaka gólu Shawna Matthiasa od štvrtej minúty viedli, na následnú ofenzívu súpera ale nedokázali nájsť žiadnu odpoveď. V tretej časti sa síce prirazili na rozdiel jediného gólu, vytúžené vyrovnanie ale nedosiahli.

New York Rangers - Toronto Maple Leafs 2:4
Skvelú výkonnosť vo vonkajších dueloch potvrdilo Toronto, ktoré zvíťazilo na ľade New York Rangers 4:2 a bodovalo už v deviatom zápase na ľade súperov v rade.
Veľkú zásluhu na triumfe mali útočníci Tyler Bozak a Mitchell Marner, ktorí zhodne nazbierali po dvoch asistenciách. Gólman Frederik Andersen vytiahol dokopy 34 úspešných zákrokov.
Washington Capitals - Chicago Blackhawks 6:0
Na jasnú záležitosť sa zmenil súboj dvoch špičkových tímov celej ligy. Washington v domácom prostredí deklasoval Chicago 6:0 a oslávil už ôsmu výhru v rade.
Capitals si už v prvej tretine zápasu vypracovali náskok troch gólov, ktorý potom ešte zvýšili. Troma body sa blysol útočník Tom Wilson, brankár Braden Holtby si zapísal šiestu nulu v sezóne.

Carolina Hurricanes - Buffalo Sabres 5:2
Carolina na svojom ľade porazila Buffalo 5:2 a potvrdila, že sa jej proti tomuto súperovi darí. Hurricanes dokázali ovládnuť všetky tri vzájomné bitky v tomto ročníku.
O réžiu triumfu sa z pohľadu domácich postarali Jeff Skinner a Brock McGinn, ktorí zhodne nastrieľali po dvoch góloch. Gólman Cam Ward pochytal všetkých 36 streleckých pokusov Buffala.
Florida Panthers - New York Islanders 2:5
Po troch porážkach dokázali zabrať New York Islanders, ktorí zvíťazili na ľade Floridy 5:2 a odpútali sa z posledného miesta tabuľky Východnej konferencie.
Hlavnou hviezdou duelu sa stal hosťujúci kapitán John Tavares, ktorý nastrieľal hetrik. Kanadský útočník sa zároveň dostal cez hranicu 500 bodov v kariére. Za domácich si pripísal jednu asistenciu veterán Jaromír Jágr.

Tampa Bay Lightning - Columbus Blue Jackets 1:3
Postavenie na čele tabuľky Východnej konferencie potvrdil Columbus, ktorý zvíťazil na pôde Tampy Bay 3:1 a uspel v druhom z posledných troch zápasov.
Lightning začali lepšie, po prihrávke Ondřeja Paláta trafil v čase 16:18 Jonathan Drouin. Odvtedy už ale strieľali góly len hostia. Najprv vyrovnal krok Josh Anderson, o výhre potom v treťom dejstve rozhodli Nick Foligno a Boone Jenner.
Calgary Flames - New Jersey Devils 1:2
Po štyroch porážkach v rade zabralo New Jersey, ktoré zvíťazilo na ľade Calgary 2:1 a vo Východnej konferencii sa priblížilo k priečkam zaisťujúcim postup do play off.
Devils si vypracovali rozhodujúci náskok už v prvej tretine, kedy trafili Kyle Palmieri a Taylor Hall. Za domácich už len skorigoval v čase 34:04 talentovaný strelec Sean Monahan.
1. Jubileum pre Warda
Do jubilejného 600. zápasu v NHL naskočil gólman Caroliny Cam Ward. A spomínať naňho bude veľmi rád. Pri výhre nad Buffalom vytiahol hneď 36 úspešných zákrokov.
2. Tavaresova paráda
Hetrikom zničil kapitán Islanders John Tavares vo vzájomnom súboji Floridu. Okrem dôležitej výhry mohol kanadský útočník osláviť aj fakt, že sa v kariére prehupol cez hranicu 500 bodov.
3. Torontu vonku chutí
Hneď ako vyrazia mimo svojho štadióna, len veľmi neradi sa delia o body. Toronto zvíťazilo na ľade Rangers 4:2 a predĺžilo svoju vonkajšiu bodovú sériu už na deväť zápasov.
1. John Tavares (NYI): 3 góly, 2 asistencie, 6 striel
2. Braden Holtby (WSH): 0 inkasovaných gólov, 24 úspešných zákrokov
3. Nick Leddy (NYI): 1 gól, 2 asistencie 5 striel
Na čo sa tešiť:
Na programe je porcia dokopy dvanástich zápasov, veľkú pozornosť púta stretnutie rivalov Bostonu s Philadelphiou.