Oshieho dorážka vlastnej strely proti Penguins

Hráči Washingtonu sa po sérii štyroch porážok dočkali víťazstva. Po výsledku 5:3 sa zdolali rivalov z Pittsburghu a predbehli ich na čele tabuľky Metropolitnej divízie. Okrem Richarda Pánika v drese Capitals bol v nedeľu na strane víťazov aj obranca Andrej Sekera, ktorého Dallas tesne porazil Chicago 2:1. Edmonton má späť kapitána Connora McDavida, ktorý svoj návrat po zranení ozdobil víťazným gólom proti Los Angeles. William Karlsson nastrieľal Anaheimu hetrik a Vegas aj vďaka nemu vyhralo 6:5 po predĺžení.

Capitals kraľujú Metropolitnej divízii
Washingtonu po 700. góle kapitána Alexa Ovečkina naozaj odľahlo. Ruský kapitán v sobotu dosiahol svoj jubilejný gól na ľade New Jersey Devils a hneď o deň neskôr prišla prvá výhra po štyroch porážkach v rade. Washington sa vďaka nej vyšvihol na prvé miesto v Metropolitnej divízii práve pred Pittsburgh.
Prvým strelcom v Capital One Arene sa stal útočník domácich Jakub Vrana, ktorému pomohol skórovať Marcus Pettersson. Strelil už 24. gól v sezóne a vylepšil tak svoj osobný rekord.
Ďalšie góly padali až potom, ako sa duel dostal do druhej polovice. Patric Hornqvist a Sidney Crosby sa do druhej prestávky postarali o obrat. Nástup do tretej tretiny však patril domácim a Tom Wilson a Carl Hagelin zaistili otočku v skóre na 3:2.
Evgeni Malkin síce ešte vyrovnal, ale v čase 50:40 rozhodol T.J. Oshie. Hagelin ešte v závere trafil prázdnu bránku a dostal sa tak cez 100 gólov v kariére. "Túto výhru sme naozaj veľmi potrebovali," pochvaľoval si Hagelin.
Kým Capitals sa radovali po sérii štyroch zápasoch, v ktorých sa márne usilovali o výhru, Pittsburgh nebodoval tretíkrát za sebou. "Ale myslím si, že sme hrali naozaj dobre," podotkol tréner Penguins Mike Sullivan. "Určite to bol v poslednom čase jeden z tých lepších zápasov. Bolo tam z našej strany veľa dobrých momentov."
Dallas tesne porazil Chicago
Hráči Dallasu a Chicaga spolu odohrali veľmi tesnú bitku. Lepšie z nej nakoniec vyšli Stars, ktorí sa vďaka víťazstvu 2:1 držia v kontakte so St. Louis a Coloradom na špičke Západnej konferencie.
V 16. minúte otvoril skóre Joe Pavelski a neskôr vyrovnal skóre v presilovke hostí Dominik Kubalik. Lenže na body, ktoré Blackhawks nutne potrebujú, to nestačilo. Ešte do druhej prestávky sa presadil Tyler Seguin a ďalší gól už v Texase už nepadol.

Seguin rozhodol po prihrávke Perryho

McDavidov vydarený návrat
Kým do predchádzajúceho zápasu s Minnesota Wild (3:5) McDavid napriek ohlasovanej možnosti návratu z opatrnosti radšej ešte nenastúpil, duel v Los Angeles si po vyliečení zranenia svalu nenechal ujsť.
A bol to návrat do všetkým, čo k tomu patrí. V 37. minúte strelil gól na 3:0 pre hostí, ktorý sa nakoniec ukázal byť víťazným. McDavid tak nadviazal na zásahy ďalších hviezd Oilers. Leon Draisaitl otvoril skóre 31 sekúnd pred koncom prvej tretiny a po pauze naňho nadviazal Ryan Nugent-Hopkins.
Anze Kopitar v závere druhého dejstva a Dustin Brown po 49 sekundách tretej časti oživili nádeje najhoršieho tímu Západnej konferencie, ale Josh Archibald v čase 59:10 potvrdil víťazstvo.

McDavid bekhendom oslávil návrat na ľad

Golden Knights vyhrali prestrelku
William Karlsson bol hlavnou hviezdou nedeľného večera, Vegas Golden Knights totiž tretím hetrikom v kariére pomohol prestrieľať domácich Anaheim Ducks. Po výsledku 6:5 po predĺžení si tak hostia pripísali už šiestu výhru v rade. Ducks síce po troch zápasoch konečne zabodovali, ale štvrtýkrát prehrali.
Hostia síce v záverečných troch minútach riadneho hracieho času stratili vedenie 5:3, keď sa o vyrovnanie dvomi gólmi v rozmedzí 102 sekúnd postaral Adam Henrique, ale posledné slovo mal v čase 63:50 Shea Theodore.
Až štyrmi asistenciami sa pod výhru Vegas podpísal Mark Stone. Henrique stihol za porazených okrem dvoch gólov aj dve prihrávky, bilanciu 2+2 vykázal aj jeho spoluhráč Nick Ritchie

Karlssonove tri góly proti Anaheimu

Calgary je späť nad čiarou postupu
Flames mali skvelý nástup do zápasu v Detroite. Úlohe favoritov začali byť verní v siedmej minúte, keď sa presadil Johnny Gaudreau. Po 77 sekundách zvýšil Sean Monahan. V 16. minúte následne znížil Dylan Larkin.
Ďalší gól padol až 11 sekúnd pred koncom druhej časti, keď sa prvýkrát v zápase presadil Andrew Mangiapane. V čase 58:00 opäť priblížil Red Wings na dostrel Larkin, ale Mangiapane sa nedal zahanbiť a v závere trafil prázdnu bránku.
Brankár David Rittich pomohol k úspechu 27 zákrokmi a Flames a vďaka víťazstvu vrátili na postupové pozície. Aktuálne držia prvú divokú kartu v Západnej konferencii. Druhá momentálne patrí Arizona Coyotes, ktorí majú rovnako 70 bodov.
"V tejto lige hráte preto, aby ste si zahrali v play off," vyhlásil Sean Monahan. "Momentálne sme vo fáze, keď potrebujeme uspieť v každom zápase a zíde sa nám každý bod."
Ostatné zápasy: Okposo rozosmútil Jets, Blues vyhrali štvrtýkrát v rade
Buffalo Sabres sa stále snažia oživiť nádeje na predĺženie sezóny v podobe účasti v play off. Tentoraz zdolali Winnipeg Jets tesne 2:1 a pripísali si tak piatu výhru z posledných šiestich vystúpení. Hlavný podiel na nej mal útočník Kyle Okposo. Na jeho úvodný gól z 10, minúty odpovedal Blake Wheeler a následne Okposo v čase 47:47 rozhodol. Jets po troch úspešných vystúpeniach druhýkrát za sebou nebodovali.
New York Islanders porazili San Jose Sharks 4:1 a pokračujú tak v snahe o odčinenie veľmi nevydareného štvorzápasového tripu, na ktorom nezískali ani jeden bod so skóre 2:11. Zverenci skúseného trénera Barryho Trotza po návrate domov vyhrali druhýkrát za sebou, v predchádzajúcom dueli rovnakým výsledkom porazili Detroit. Hostia odpovedali len na úvodný gól Islanders, v ktorých drese sa dvakrát presadil Anders Lee a navyše pridal aj asistenciu.
St. Louis Blues zvýšili svoj náskok na čele Západnej konferencie pred Colorado Avalanche na tri body. Obhajcovia Stanley Cupu akoby si nahlas a jasne povedali 'stačilo'. Po výsledkovo veľmi zlom období, ktoré zavŕšilo päť výhier za sebou, Blues uspeli štvrtýkrát v rade, keď na ľade Minnesota Wild zvíťazili 4:1. Hostia všetky tieto výhry vybojovali v riadnom hracom čase a majú z nich skvelé skóre 13:2. Základom úspechu bola už prvá tretina, ktorú Blues vyhrali 2:0. Oskar Sundqvist si pripísal gól a prihrávku.