vrana 0328

NHL má po štvrtkovom programe ďalšieho účastníka play off. Je ním Washington, ktorý uspel na ľade Caroliny 3:2 a vo vyraďovacích bojoch sa objaví piatykrát v rade. Montreal s Tomášom Tatarom prehral veľmi dôležitý duel s Columbusom 2:6 a Blue Jackets sa tak v tabuľke Východnej konferencie posunuli na postupovú priečku pred Canadiens. San Jose aj napriek trom bodom Tomáša Hertla padlo už siedmykrát v rade.

Capitals sú znova v play off
Ďalším tímom, ktorý si v predstihu zaistil postup do play off, je obhajca Stanley Cupu Washington. Ten uspel na ľade Caroliny 3:2 a pridal tretí triumf za sebou.
Capitals si zaistili účasť vo vyraďovacej časti piatykrát za sebou, vo všetkých piatich ročníkoch sa dostali cez hranicu 100 bodov.
V bojoch o pohár sa budú snažiť o to, aby sa stali ešte len štvrtým tímom za posledných 30 rokov, ktorému sa podarilo obhájiť celkový triumf.
"Naším cieľom bolo postúpiť do play off," vydýchol si brankár Braden Holtby, ktorý predviedol 24 úspešných zákrokov. "Všetci to od nás očakávali, ale nikdy to nie je jednoduché. Som rád, že sa nám to podarilo."
Hostia sa však na poistku účasti vo vyraďovacej fáze poriadne zapotili, pretože na ľade Caroliny dlho prehrávali. Už v čase 4:31 otvoril skóre domáci Nino Niederreiter, na ktorého gól už po 42 sekundách odpovedal Brett Connolly.
Domáci sa potom znova dostali do vedenia, v druhej tretine sa o to postaral Warren Foegele. Washington zvládol otočku až v záverečnej časti. Najprv sa po prihrávke Evgenyho Kuznetsova presadil Jakub Vrána, ktorý vyrovnal na 2:2 a Nic Dowd následne spečatil skóre.
"Je to skvelé, všetci sme nadšení," rozplýval sa Vrána nad postupom do play off. "Máme radosť, že sa nám opäť podarilo dostať sa do play off."

Vrána pokoril McElhinneyho blafákom do bekhendu

Columbus zvládol kľúčovú bitku
Hráči Columbusu vybojovali nesmierne dôležitý triumf, keď v bitke o postup do play off pred svojimi fanúšikmi deklasovali Montreal 6:2.
Obidve mužstvá vo Východnej konferencii bojujú o postup do play off a po vzájomnom strete sú v lepšej pozícii Blue Jackets. Aktuálne im patrí ôsma priečka, Montreal je s rovnakým bodovým ziskom až deviaty. Má však odohraný o jeden zápas viac.
"Do zápasu sme nevstúpili dobre, ale postupne sme sa rozbehli. Druhá tretina bola z našej strany veľmi dobrá, máme dve nesmierne dôležité body," pochvaľoval si domáci Oliver Bjorkstrand, ktorý sa na triumfe podieľal dvoma presnými zásahmi.
Canadiens v priebehu duelu dvakrát viedli, ale domáci vďaka piatimi po sebe idúcim gólom v druhej tretine dokázali skóre otočiť na svoju stranu.
Člen štvrtej formácie Brandon Dubinsky si pripísal dva body za gól a asistenciu. Gólman Sergei Boborvsky pripojil 26 úspešných zákrokov.
"Súper od druhej tretiny výrazne pridal a my sme na to neboli schopní reagovať," povzdychol si gólman Montrealu Carey Price. "Musíme sa z toho otriasť a ideme ďalej, nič nie je stratené."
Tomáš Tatar raz vystrelil na bránku súpera a skončil s dvoma zápornými bodmi v plus/mínus. Nenadviazal tak na minulý trojbodový zápas proti Floride, v ktorom prekonal svoje kariérne maximum v bodoch.

Panarin premenil ideálnu prihrávku Duchenea

Sharks siedmykrát padli
Hráči San Jose ostávajú pevne ukotvení v kríze, tentoraz na vlastnom ľade podľahli Chicagu 4:5 a utrpeli už siedmu porážku v rade.
Ďalší neúspech kalifornského mužstva neodvrátil ani skvelý výkon Tomáša Hertla. Hviezdny útočník strelil gól a pridal k nemu aj dve asistencie. Na bodový zisk to však nestačilo.
"Začiatok bol z našej strany veľmi zlý. Potom sme dokázali zabojovať a vrátiť sa do hry, ale bohužiaľ zase nemáme body," hodnotil tréner domácich Peter DeBoer.
Chicago vletelo do zápasu ako veľká voda, po 11 minútach hry viedlo už o tri góly. Postupne trafili Alex DeBrincat, Connor Murphy a Jonathan Toews.
Za domáci v čase 11:59 kontroval Lukáš Radil. Sharks dali v druhej časti ďalšie tri góly a predovšetkým vďaka Hertlovi sa dostali na nerozhodný stav 4:4.
Ten však 112 sekúnd pred koncom riadneho hracieho času zrušil veterán Chris Kunitz, ktorý rozhodol o tesnom triumfe Blackhawks.
Chicago tak ostáva v hre o play off, na poslednú postupovú priečku v Západnej konferencii aktuálne stráca päť bodov.

Hertl využil presilovku piatich proti trom

Detroit si poradil s Buffalom
Detroit uspel v súboji dvoch tímov, ktoré dávno stratili šancu na postup. S Buffalom si poradil 5:4 po predĺžení . Na úspechu sa podieľal aj český obranca Filip Hronek, ktorý prispel k výhre gólom a asistenciou.
"Bol to veľmi zábavný zápas, ktorý sme si užili," uviedol útočník Dylan Larkin po vydretej výhre. "Výhra nás teší, ale stále máme na čom pracovať."
Sabres v riadnom hracom čase dvakrát prehrávali o dva góly, ale vždy sa zvládli vrátiť do zápasu. O ich góly sa podelili Kyle Okposo, Marco Scandella, Casey Mittelstadt a Jack Eichel.
Otvorený stret tak dospel až do predĺženia, v ktorého tretej minúte sa presadil Tyler Bertuzzi a svojím 18. gólom v sezóne rozhodol o výhre Red Wings.
"Síce sme prehrali, ale musím oceniť, ako sa tím dokázal vracať do zápasu," vyhlásil tréner domácich Phil Housley. "Porážka je nakoniec nešťastná, ale môžeme si z toho odniesť veľa pozitívneho."
Ostatné zápasy: Dallas sa blíži k play off, Winnipeg sa trápi
Hráči Dallasu urobili ďalší dôležitý krok smerom k postupu do play off, keď uspeli na ľade 3:2 po nájazdoch. Ten rozhodujúci v piatej sérii premenil kapitán Jamie Benn. Andrej Sekera za Oilers nebodoval, pripísal si jednu zablokovanú strelu a jeden hit.
Slabšie obdobie zažíva Winnipeg, ktorý doma podľahol New York Islanders 4:5 a utrpel už tretiu porážku z posledných štyroch duelov. Jordan Eberle a Ryan Pulocka si v drese hostí pripísali tri body.
Stret tímov, ktorých sa nebude týkať play off, dopadol lepšie pre Floridu, ktorá uspela v aréne Ottawy 5:2. Útočník Jonathan Huberdeau sa o to pričinil dvoma gólmi. Christián Jaroš mal za Senators na konte jednu strelu a jeden hit.
Vancouver zastavil sériu porážok, keď doma zdolal Los Angeles 3:2 po nájazdoch. Ten víťazný premenil Tanner Pearson.