Kempný vyrovnal druhým gólom v zápase

V piatok sa v NHL odohralo šesť zápasov, ale jeden svojou dramatickosťou prekonal všetky ostatné. Washington Capitals v ňom porazili Vancouver Canucks 6:5 po nájazdoch a obranca Michal Kempny k tomu prispel dvomi gólmi.

Buffalo Sabres vďaka čistému kontu brankára Linusa Ullmarka zdolali Detroit Red Wings 2:0 a sú na čele celej ligy. Nathan MacKinnon predĺžil svoju bodovú sériu už na desať duelov, jeho Colorado Avalanche navyše porazili rivala z Vegas Golden Knights 6:1.
Skvelý obrat Washingtonu
Vo Vancouveri sa odohral veľmi divoký duel. V jeho úvode poslal hostí do vedenia Evgeny Kuznetsov, ktorý využil prihrávku Jakuba Vránu. Potom sa však päťkrát presadili Canucks.
Najprv v presilovke vyrovnal Brock Boeser, potom v oslabení Tim Schaller a keď v druhej tretine zvýšili vedenie domácich Elias Pettersson, opäť Schaller a ešte aj Jake Virtanen, vyzeralo to, že Vancouver už má vo vrecku dva body.
V čase 39:59 sa však presadil Kuznetsov a vrátil minuloročným šampiónom nádej.
V úvode tretej tretiny skórovali v oslabení aj hostia zásluhou Larsa Ellera a potom prišli veľké chvíle Kempného, ktorý si dvomi gólmi vystrelil pozíciu tretej hviezdy zápasu.
Veľká bitka nakoniec dospela až do nájazdov, ktoré v tretej sérii rozhodol Nicklas Backstrom.
Capitals chýba slovenský útočník Richard Panik, ktorý minulý týždeň po kolízii so spoluhráčom utrpel zranenie v hornej časti tela.

Pettersson zvýšil náskok proti Capitals

Leddy kanonierom
New York Islanders trochu podľa očakávaní predĺžili víťaznú sériu, keď porazili domácich Ottawa Senators 4:2. Kým Islanders sa radovali šiestykrát za sebou, Senators stratili piaty z posledných šiestich zápasov.
Gólovo síce zápas orámoval Tyler Ennis, ale aj hostia mali dvojgólového strelca, hoci bol trochu prekvapujúci. Obranca Nick Leddy síce nepatrí medzi vyhlásených kanonierov a doteraz v sezóne ani raz netrafil, ale tentoraz sa ešte v prvej tretine postaral o obrat.

Leddyho indiviuálna akcia proti Senators

Presne po 13 odohraných minútach vyrovnal a potom dokonca premenil trestné strieľanie. "Toto bola pre mňa nová skúsenosť," podotkol Leddy, ktoý sa stal prvým obrancom v histórii Islanders, ktorý skóroval z trestného strieľania. "Skrátka som sa snažil urobiť to čo najlepšie a spadlo to tam."
Po jeho asistencii Matt Martin pridal v druhom dejstve tretí gól a Derick Brassard potom len po 70 sekundách dodal Islanders istotu.
Red Wings opäť bez bodov
Trápenie Detroit Red Wings nemá konca. Aj keď tím sa v defenzíve výrazne zlepšil a neinkasoval obvyklých päť gólov, ako sa to Red Wings 'podarilo' v piatich zo šiestich predchádzajúcich dueloch, po výhre 2:0 získali body hosťujúci Buffalo Sabres.
Výborný výkon v dresu hostí, ktorí tak odčinili štvrtkový debakel 2:6 z ľadu New York Rangers, predviedol brankár Linus Ullmark, ktorý vďaka 41 zákrokom vychytal čisté konto.

Ullmark vychytal nulu proti Detroitu

Sam Reinhart zaznamenal gól a nahrávku, pod víťazný gól sa tesne pod polovici zápasu podpísal Jake McCabe a Jack Eichel nazbieral dve prihrávky.
"Minulý zápas sme nehrali až tak dobre s pukom, hlavne naša lajna," sebakriticky priznal Reinhart. "Ale dnes sme ako tím predviedli oveľa lepší výkon a vyprodukovali sme viac striel, v hre piatich na piatich aj v presilovke."
Buffalo vyhralo siedmy z posledných ôsmich zápasov a s 19 bodmi po 12 odohraných zápasoch nekraľuje len Východnej konferencii, ale aj celej lige.
Na strane domácich si odkrútil premiéru v NHL útočník Givani Smith, forvard hostí Marcus Johansson naopak odohral už 600. zápas.
Debakel Golden Knights
Očakávaná bitka tímov z čela Západnej konferencie sa zmenila na jednoznačnú záležitosť, Colorado Avalanche jasne porazili domácich Vegas Golden Knights 6:1.
Na začiatku pritom nič nenasvedčovalo tomu, že Golden Knights utrpia debakel. Hlavne potom, keď William Karlsson v 19. minúte zariadil odpoveď na úvodný gól, ktorý dal už po 28 sekundách proti svojmu bývalému zamestnávateľovi Pierre-Edouard Bellemare.
Ešte do prvej prestávky vrátil hostí do vedenia Nazem Kadri, potom dal prvý gól v základnej časti talentovaný bek Cale Makar a keď sa Nazri presadil druhýkrát, s domácimi to vyzeralo zle-nedobre.

Bellemare otvoril skóre po 28 sekundách hry

Výhru klubu z Denveru potom ešte dvomi gólmi zvýraznil Matt Calvert, na oba mu prihral Bellemare a vo svojom prvom dueli proti Vegas od svojho odchodu zažil prvý trojbodový večer v NHL. V základnej časti pritom odohral už 395 zápasov.
"Bol som jen nadšený z toho, že zase vidím známych ľudí. Zažil som tu skvelé dva roky a nemôžem na ne povedať jedno zlé slovo," povedal Bellemare. "Dnes sa mi naozaj darilo a puk bol ako magnet. Bol to pre mňa naozaj dobrý zápas."
Ten aj napriek neúčasti zraneného Mikka Rantanena zažil aj Nathan MacKinnon, ktorý dvoma prihrávkami predĺžil svoju bodovú sériu. Tá trvá od začiatku sezóny, celkovo desať zápasov. MacKinnon sa s piatimi gólmi a deviatimi asistenciami stal prvým hráčom v histórii Avalanche, ktorý vstúpil do sezóny desaťzápasovou bodovou sériou. Pred rokom sa zastavil na deviatich zápasoch (8+7).
Hughesove body Devils nestačili
Po dvoch výhrach sa už zdalo, že sa blýska na lepšie časy, ale teraz opäť prišla porážka. Devils doma podľahli Arizona Coyotes 3:5. Hostia si pripísali piatu výhru z posledných šiestich zápasov.
Domáci mali pritom zápas dobre rozohraný. Sami Vatanen otvoril skóre, o dve minúty neskôr zvýšil Jack Hughes, ktorý pri ďalších góloch Devils asistoval. Nick Schmaltz však 17 sekúnd pred prvou prestávkou vrátil Coyotes do hry.
Tí potom aj vyrovnali, keď sa v oslabení presadil Michael Grabner. Pavel Zacha síce potom vrátil náskok na stranu domácich, ale len na 31 sekúnd. Potom vyrovnal Oliver Ekman-Larsson,

Hughes sa presadil v presilovej hre

Coyotes potom v treťom dejstve zavŕšili obrat, Barrett Hayton dal prvý gól v NHL a Clayton Keller trafil do prázdnej bránky. "Naozaj veľmi pekná skúsenosť," povedala päťka tohtoročného draftu Hayton. "Niečo, o čom som dlho sníval."
Toronto pokazilo Marleauovi oslavu
Úvodný gól strelil Kevin Labanc, ktorý sa presadil po prihrávke Tomáša Hertla. Sharks si síce tesné vedenie udržali až do druhej tretiny, ale potom v čase 39:57 vyrovnal Jake Muzzin. Tretia časť priniesla súboj o víťazný gól, ktorý dal v 55. minúte Morgan Rielly. V poslednej minúte potom ešte Ilya Mikheyev a Auston Matthews spečatili úspech domácich.
"Bolo ťažké vyrovnať sa s tým gólom tesne pred koncom druhej tretiny. Potom sme hneď v prvom striedaní tretej časti faulovali a v tej chvíli sme pochovali výhodu, ktorú sme mali na svojej strane. Potom už bolo ťažké dostať sa z toho," priznal kapitán hostí Logan Couture.
Patrick Marleau sa tak musel vyrovnať v prehrou vo svojom jubilejnom 1500. zápase v drese Sharks. Symbolicky sa mu to podarilo na ľade jeho bývalého tímu, v ktorom pôsobil posledné dve sezóny. Stal sa ešte len siedmym hráčom, ktorý dosiahol túto métu v jednom klube. Pred ním to dokázali Gordie Howe (Detroit, 1687 zápasov), Nicklas Lidstrom (Detroit, 1564), Alex Delvecchio (Detroit, 1550), Shane Doan (Winnipeg/Arizona, 1540), Ray Bourque (Boston, 1518) a Steve Yzerman (Detroit, 1514).
Slovenský obranca Martin Marincin bol druhýkrát v rade medzi náhradníkmi Maple Leafs.