caps

Hokejisti Washington Capitals ukázali veľkú odolnosť. Tvárou v tvár vyradeniu z play off vyhrali druhý zápas za sebou, tentoraz na ľade Pittsburgh Penguins v pomere 5:2. Dokázali sa tak vrátiť do série z nepriaznivého stavu 1:3 na zápasy a vybojovali siedmy zápas. Ten sa bude hrať v stredu večer (štvrtok 1:30) v ich hale Verizon Center.

Washington kontroloval pondelkový duel od začiatku do konca, a to nielen herne, ale tentoraz aj strelecky. Po dvoch tretinách viedol 2:0 a postupne náskok zvyšoval až na päť gólov. Až potom sa presadili aj domáci, za ktorých skórovali najlepší strelec play off Jake Guentzel (9. gól) a najproduktívnejší hráč vyraďovacej časti Evgeni Malkin (4. gól a 18. bod).
Capitals ťahal za výhrou Andre Burakovsky. Krídlo, ktoré kouč Barry Trotz presunul pred piatym súbojom do prvej formácie na miesto Alexa Ovechkina, sa postaralo o dva góly a v posledných dvoch zápasoch má na konte tri góly a jednu asistenciu.
"Všetko je to otázkou sebavedomia. Počas celého play off som si tvoril hrozne veľa šancí, išlo len o to ich premeniť," povedal švédsky útočník.
Washingtonský center Nicklas Backstrom si pripísal dva body za gól a prihrávku, kapitán Ovechkin tentoraz ostal bez bodu. Pittsburský kapitán Sidney Crosby mal jednu asistenciu. Domáci brankár Marc-Andre Fleury kryl 21 z 26 striel, hosťujúci Braden Holtby mal 16 zákrokov, z toho len tri v prvej a šesť v druhej tretine. Súpera však udržal na uzde až do Guentzelovho gólu v čase 46:38.
"Užívame si to," povedal washingtonský tréner Trotz. "Ide hlavne o to, že sme dokázali prekonať prekážky. A najväčšou z nich bol dobrý súper na vlastnom ľade."
Skóre otvoril T.J. Oshie, ktorý v čase 12:41 využil presilovku. Burakovsky pridal šesť minút a 36 sekúnd po prestávke druhý gól a len 16 sekúnd po tretej pauze sa presadil Backstrom. Necelých deväť minút pred koncom sa presadil obranca John Carlson a minútu a 12 sekúnd po ňom dal svoj druhý gól Burakovsky.
"Dokázali sme sa presadiť v ofenzíve a to je pozitívne. Najlepšie je, že sme sem prišli a dokázali splniť to, čo sme potrebovali. Teraz sa začneme sústrediť na siedmy zápas," uviedol Holtby.
Pittsburgh ešte siedmy zápas nikdy neprehral, má v nich bilanciu 5-0.
"Stále sme na tom dobre. Stále skrátka platí, že potrebujeme jednu výhru," snažil sa hľadať pozitíva brankár Fleury. "Je dobre, že sme sa na začiatku (série) dokázali dostať do vedenia a stále sme v hre a môžeme ich poraziť."
Lenže v hre je teraz aj Washington a je sebavedomejší než kedykoľvek predtým. Psychická výhoda, rovnako ako domáce prostredie teraz bude na jeho strane.
"Keď máme príležitosť vyhrať doma celú sériu a nepodarí sa to, samozrejme je to frustrujúce," priznal Mike Sullivan, kouč Penguins. "Takže je jasné, že nejaké sklamanie tam je. Ale porozprávali sme sa o tom, aby sme sa upokojili, sústredili sme sa na ďalší zápas a hrali tak, ako musíme."