stastny

Hráči Vegas v jedinom nedeľnom zápase NHL potvrdili solídnu formu, keď zvíťazili na ľade Arizony 5:1 a pripísali si tretie víťazstvo v rade. Útočníci Paul Stastny a Brandon Pirri sa blysli dvoma bodmi.

Domáci vstúpili do zápasu aktívnejšie, ale ako prví udreli hostia. V čase 3:35, len štyri sekundy potom, ako sa útočník Alex Galchenyuk vrátil z trestnej lavice, veterán Paul Stastny zužitkoval dobrú prácu Brandona Pirriho, keď strelou z bezprostrednej blízkosti do odkrytej bránky poslal Vegas do vedenia.

Stastny sa presadil z bránkoviska a otvoril skóre

Najmladší tím celej NHL v závere druhej tretiny zdvojnásobil náskok, keď sa v čase 36:03 po šťastnom odraze puk dostal k Reillymu Smithovi a ten pohotovo prekonal gólmana Darcyho Kuempera. Pre útočníka Golden Knights to bol deviaty gól v sezóne.
Domáci Coyotes však do druhej sirény dokázali stav skorigovať. Galchenyuk presnou strelou zápästím využil presilovú hru piatich na troch a vrátil svoj tím do zápasu.
Vyrovnania sa však už púštny tím nedočkal. Záverečné dejstvo totiž absolútne ovládli Golden Knights, ktorí svojmu súperovi nastrieľali až tri góly. Postupne sa presadili Cody Eakin, Brandon Pirri a pri vlastnom oslabení aj Ryan Carpenter.
"Nemôžeme byť spokojní, dosť našich hráčov podalo veľmi ležérny výkon," hneval sa po zápase tréner domácich Rick Tocchet. "Nedarili sa nám ani presilovky, bolo tam veľa zlých prihrávok. Máme na čom pracovať."
Oporou hostí bol skúsený brankár Marc-Andre Fleury, ktorý si pripísal 29 úspešných zákrokov. V drese Vegas na ľade chýbal útočník Tomáš Nosek.

Archibald ani Crouse nestačili na Fleuryho

Na druhej strane zaznamenal jednu asistenciu obranca Oliver Ekman-Larsson, ktorý s 312 bodmi prekonal doterajšie maximum Keitha Yandlea (311) a je najproduktívnejším bekom Arizony od sezóny 1996-1997, keď sa klub presunul do mesta Phoenix.
Richard Pánik odohral viac ako 20 minút, ani raz nevystrelil na bránku a pripísal si dva hity. Bodovo sa tak nepresadil už v treťom dueli v rade.