vegas 22118

Vegas Golden Knights v noci na štvrtok vytvorili ďalšie dva nováčikovské rekordy NHL. Pred svojimi fanúšikmi prestrieľali Calgary Flames 7:3 a pripísali si už 23. výhru na domácom ľade. Majú tak na konte rekordných 84 bodov. Chicago Blackhawks po dramatickom dueli zdolali Ottawu Senators 3:2 po nájazdoch. Do zostavy víťazov sa vrátil Tomáš Jurčo, ktorý sa tak postavil proti krajanovi Mariánovi Gáboríkovi. Ani jeden zo Slovákov nebodoval a nepresadil sa ani v záverečnom rozstrele.

Vegas Golden Knights - Calgary Flames 7:3
Golden Knights sa vrátili na čelo NHL a majú ďalšie dva nováčikovské rekordy . S 84 bodmi z 60 zápasov prekonali maximum Florida Panthers, ktorí ho držali s 83 bodmi z 84 zápasov z ročníka 1993-94. A s 23 výhrami na domácom ľade prekonali zápis Hartford Whalers zo sezóny 1979-80.
Flames v súboji celkovo trikrát vymazali vedenie domácich, ale Alex Tuch si v 34. minúte pripísal víťazný gól. Gólman hostí David Rittich potom v záverečnom dejstve inkasoval ešte trikrát. Nestačilo mu 19 úspešných zákrokov.
Za víťazov sa presadilo sedem rôznych strelcov. Jedným z nich bol aj Tomáš Nosek, ktorý sa presadil v 52. minúte a zvýšil na 6:3. Pôvodne bol gól pripísaný Erikovi Haulovi, ale po revízii záznamu si Nosek pripísal šiesty gól v sezóne. Brankár Marc-Andre Fleury kryl 28 pukov.
Český forvard Tomáš Hyka si mohol pri svojom druhom štarte v NHL premiérovo vychutnať radosť víťazov. V drese Golden Knight debutoval pri pondelkovej prehre s Anaheimom 0:2, a hoci nebodoval, bol vyhlásený za tretiu hviezdu zápasu.
Calgary prehralo druhý duel v rade a so 69 bodmi stráca dva zápisy na Minnesota Wild a Los Angeles Kings v dostihoch o druhú divokú kartu v Západnej konferencii.

Chicago Blackhawks - Ottawa Senators 3:2 po nájazdoch
Útočník Nick Schmaltz v siedmej sérii nájazdov rozhodol o ešte len druhom víťazstve Blackhawks z posledných 11 zápasov. Patrick Kane sa podieľal na úspechu Chicaga gólom a asistenciou, potom trafil aj v nájazdoch a bol vyhlásený za prvú hviezdu zápasu. Asistenciu pri jeho zásahu si pripísal aj David Kämpf.
Kouč Chicaga Joel Quenneville si vďaka výhre mohol vychutnať svoj jubilejný 1600. zápas v NHL. V historických tabuľkách je tretí za Scottym Bowmanom (2141 zápasov) a Alom Arbourom (1607).
Chicago stráca s 21 zápasmi do konca základnej časti 11 bodov na pozície do play off v Západnej konferencii. "Potrebujeme každý bod. V kabíne stále veríme. Potrebujeme nejakú úspešnú sériu, teraz to berieme zápas po zápase," povedal Kane, ktorého tím sa po predchádzajúcej sérii ôsmich prehier radoval druhýkrát z posledných troch duelov.
Tomáš Jurčo sa vrátil do zostavy Blackhawks a zaradil sa do druhej formácie k hviezdnemu Patrickovi Kaneovi a Artemovi Anisimovovi. Odohral viac ako 16 minút, jednu strelu vyslal a jednu zblokoval. Pri samostatnom nájazde sa nepresadil.
Marián Gáborík v drese súperov dvakrát vystrelil na bránku a na ľade strávil viac ako 12 minút. V rozstrele prišiel na rad tesne pred Jurčom, ani on však svoj pokus nepremenil.

Anaheim Ducks - Dallas Stars 2:0
Ducks sa v Západnej konferencii posunuli z deviateho na piate miesto práve pred Stars. Výrazne im pomohol brankár Ryan Miller, ktorý si vďaka 41 úspešným zákrokom pripísal tretie čisté konto v sezóne a celkovo 42. v 730 zápasoch v kariére v NHL.
Hampus Lindholm otvoril skóre zápasu v 14. minúte pri vylúčení Antoinea Roussela dorážkou do odkrytej bránky. Anaheim spečatil výsledok v čase 44:28 krátko po 115 sekúnd trvajúcom a ubránenom oslabení troch proti piatich. Ryan Getzlaf v úniku prehodil brankára Bena Bishopa, ktorý sa mu snažil zabrániť v skórovaní tým, že vyšiel z bránky, a s prehľadom upravil na 2:0.