ttp

Boje o play off sa dostávajú do záverečnej fázy a v utorok sa rozburácali tribúny v jedenástich arénach NHL. Tomáš Tatar druhým gólom v drese Vegas Golden Knights pomohol domácim poraziť Vancouver Canucks. Marián Gáborík síce skóroval v treťom z posledných štyroch duelov, ale Ottawa Senators doma vysoko prehrali s Florida Panthers. Chicago Blackhawks prišli o matematickú nádej na postup do play off. V bojoch o Stanley Cup budú chýbať po dlhých deviatich rokoch.

Vegas Golden Knights - Vancouver Canucks 4:1
Nováčik z Vegas splnil úlohu jasného favorita, keď pred vlastnými fanúšikmi presvedčivo porazil Vancouver 4:1 a udržal si tak postavenie na druhom mieste tabuľky Západnej konferencie.
Gólman domácich Marc-Andre Fleury odchytal len jednu tretinu a od druhej časti ho nahradil Malcolm Subban. Fleury si napriek tomu pripísal výhru, ktorá bola jeho 402. úspechom v kariére.

Skúsený brankár sa vďaka tomu posunul na 12. pozíciu v historickom rebríčku pred Chrisa Osgooda. Podľa informácií zo zámoria navyše nestriedal kvôli zraneniu, ale tréneri mu chceli dopriať oddych.
Golden Knights totiž po prvej tretine viedli 3:0 a jednoznačne mierili za jasným triumfom. Na ňom sa podieľal aj útočník Tomáš Tatar, ktorý strelil štvrtý gól domácich a celkovo 18. v sezóne. Skóroval po siedmich zápasoch bez presného zásahu. Tatarov český menovec Tomáš Nosek prispel jednou asistenciou.
Útočník Brandon Sutter zaistil aspoň čestný úspech Canucks, ktorí sa prepadli na dno Západnej konferencie.
Detroit Red Wings - Philadelphia Flyers 5:4 po náj.
Hráči Philadelphie si skomplikovali cestu do play off, keď v zápase na ľade Detroitu nepotvrdili úlohu favorita a nakoniec sa museli uspokojiť len s bodom za porážku 4:5 po nájazdoch.
Na duel proti bývalým spoluhráčom nebude dobre spomínať predovšetkým gólman Petr Mrázek. Český reprezentant vydržal medzi troma tyčami len polovicu zápasu. V rozmedzí necelých troch minút druhej tretiny totiž inkasoval tri góly a prepustil svoje miesto Alexovi Lyonovi.

"Síce sme dokázali zabojovať, aby sme získali dôležitý bod, ale treba povedať, že zároveň sme aj jeden bod stratili," miešali sa rôzne pocity v koučovi hostí Daveovi Hakstolovi.
Mrázka predčasne vystriedali už druhýkrát v priebehu posledných piatich dní. Nedochytal už duel proti celku Columbus Blue Jackets, v ktorom inkasoval tri góly z 19 striel.
Flyers však dokázali zabrať a dostali sa z nepriaznivého stavu 1:3. Claude Giroux sa na tom podieľal troma prihrávkami, Jakub Voráček pridal jednu asistenciu.
Frans Nielsen v samostatných nájazdoch rozhodol o triumfe domácich, v drese Flyers neuspel v súťaži zručností nikto.

Chicago Blackhawks - Colorado Avalanche 1:5
Colorado urobilo ďalší dôležitý krok smerom k postupu do play off, keď uspelo na ľade Chicaga 5:1 a vďaka štvrtej výhre z uplynulých piatich duelov sa vyhuplo na šieste miesto tabuľky Západnej konferencie.
Avalanche sa opäť mohli spoľahnúť na príspevok svojich ofenzívnych hviezd. Mikko Rantanen si pripísal gól a prihrávku, Nathan MacKinnon dve asistencie. Alex Kerfoot sa dvakrát zapísal medzi strelcov a dvojbodový večer oslavoval aj Tyson Barrie.

MacKinnon sa stal ešte len štvrtým hráčom v histórii Avalanche, ktorý sa dostal na hranicu 90 bodov za sezónu.
"Sú to pre nás mimoriadne dôležité dva body," neskrýval spokojnosť tréner hostí Jared Bednar. "Našli sme spôsob, ako vyhrávať zápasy. Druhá tretina bola z našej strany skvelá. navyše nás podržal brankár."
Gólman denverského klubu Semyon Varlamov si pripísal 44 úspešných zákrokov, prekonať ho dokázal len Brent Seabrook v početnej výhode.
Washington Capitals - Dallas Stars 4:3
Dallas naďalej trápi kríza, tentoraz prehral na ľade Washingtonu 3:4 a po šiestom neúspechu v rade sa mu vzďaľuje postup do bojov o Stanley Cup.
Stars sa v priebehu niekoľkých dní prepadli na deviate miesto tabuľky Západnej konferencie a majú dvojbodovú stratu na ôsmu priečku. Dallas však má oproti súperom odohraných viac zápasov.

"Tento trip sa nám vôbec nevydaril," pripomenul sériu porážok hosťujúci útočník Tyler Seguin. "Síce sme nastúpili proti ťažkým súperom, ale mali sme to zvládnuť lepšie."
Stars sa na ľade Capitals síce zásluhou Seguina ujali vedenia, ale v druhej časti trikrát inkasovali. O triumfe Capitals rozhodol v čase 55:01 obranca John Carlson.
Domáci kapitán Alex Ovechkin zažiaril troma bodmi za gól a dve asistencie. Ruský útočník zaznamenal už 602. zárez v kariére, vďaka ktorému preskočil Jariho Kurriho v historickom poradí a osamostatnil sa na 19. pozícii.
Ďalšie utorkové zápasy:
Carolina Hurricanes - Edmonton Oilers 3:7
New York Islanders - Pittsburgh Penguins 4:1
New York Rangers - Columbus Blue Jackets 3:5
Ottawa Senators - Florida Panthers 2:7
Tampa Bay Lightning - Toronto Maple Leafs 4:3
Winnipeg Jets - Los Angeles Kings 2:1 po predl.
San Jose Sharks - New Jersey Devils 6:3

Florida predvádza skvelý finiš, v utorok rozmontovala Ottawu 7:2 na jej ľade a stráca jediný bod na ôsmu priečku na Východe. Domácim nepomohol ani gól Mariána Gáboríka, ktorý skóroval v treťom z posledných štyroch duelov a v sezóne tak má na konte má 20 bodov. Jared McCann pomohol hosťom troma bodmi, Aleksandar Barkov, Yevgeni Dadonov, Jamie McGinn, Frank Vatrano a Keith Yandle pripojili dvoch zápisoch.
Columbus potvrdil úžasnú výkonnosť, keď uspel na ľade New York Rangers 5:3 a zaznamenal už deviaty triumf v rade. Blue Jackets si tak upevnili postavenie na šiestom mieste tabuľky Východnej konferencie a smerujú do bojov o Stanley Cup. Hviezdy útočník Artemi Panarin sa blysol hetrikom.
Hráči San Jose si udržujú skvelú formu, pred zrakmi svojich fanúšikov pretlačili New Jersey Devils 6:2. Brent Burns si pripísal tri asistencie, Barclay Goodrow doručil gól a prihrávku.
Súboj dvoch špičkových tímov Východnej konferencie vyznel pre Tampu Bay, ktorá doma pretlačila Toronto 4:3. Lightning uspeli vďaka výbornej tretej časti, v ktorej súperovi nastrieľali tri góly. Ten víťazný dal Alex Killorn.
Vo Winnipegu panujú zmiešané pocity. Jets síce zdolali Los Angeles 2:1 po predĺžení, ale duel nedohral Patrik Laine. Hviezdny útočník odstúpil potom, ako zblokoval strelu súpera. Rozsah zranenia odhalia až ďalšie lekárske vyšetrenia.
1. Leon Draisaitl (EDM): 1 gól, 3 asistencie, 4 strely
2. Semyon Varlamov (COL): 1 inkasovaný gól, 44 úspešných zákrokov
3. Dylan Larkin (DET): 2 góly, 1 asistencia, 8 striel