Kovaľčuk strelil víťazný gól v predĺžení

Hráči Canadiens si môžu vydýchnuť, po ôsmich prehrách za sebou porazili Ottawu 2:1 po predĺžení. Tomas Tatar sa na tom podieľal jednou asistenciou, rozhodujúci gól strelil Iľja Kovaľčuk. Tampe stačil jeden gól na výhru nad Philadelphiou a pripojila už desiaty úspech za sebou. Patrick Marleau dal víťazný gól vo svojom 1700. zápase v NHL, Sharks porazili Stars. Bruins sa po výhre nad Islanders posunuli na čelo celej ligy.

Canadiens a dočkali
Montreal Canadiens nastúpili v aréne Ottawa Senators s balíkom ôsmich porážok za sebou. Práve v Canadien Tire Centre sa im túto čiernu sériu podarilo prelomiť, z hlavného mesta Kanady si odviezli výhru 2:1 po predĺžení.
Tatar sa podieľal na úvodnom góle zápasu, ktorý strelil Nick Suzuki v presilovej hre. Domáci tím vyrovnal až v záverečnej časti, keď sa presadil Drake Batherson.
Duel nakoniec dospel až do predĺženia a 52 sekúnd pred koncom ho ukončil Iľja Kovaľčuk. Bol to jeho prvý gól v drese Canadiens, s ktorými 3. januára podpísal ročnú dvojcestnú zmluvu.
"Skrátka som si povedal, že skúsim vystreliť. Je pekné dať prvý gól (za Canadiens), hlavne v predĺžení. Oveľa dôležitejšie však je, že sme konečne uťali tú osemzápasovú sériu porážok," uviedol Kovaľčuk. Tridsaťšesťročný Rus má po štyroch zápasoch za Montreal štyri body.
Brankár Carey Price predviedol 41 úspešných zákrokov. Tím pred ním z predchádzajúcich ôsmich duelov vybojoval dokonca len jeden bod.
"Je to oveľa lepšie ako prehrávanie," tešil sa Price . "Zdá sa, že vyhrávanie vyrieši všetky problémy."
Tatar má z posledných štyroch zápasov rovnaký počet bodov, všetky zápisy nazbieral za asistencie.

KovalchukRUPerfs

Marleau dal víťazný gól
Patrick Marleau si užil štýlovú oslavu svojho 1700. duelu v NHL, pretože v 23. minúte zaistil San Jose víťazstvo 2:1 nad Dallasom. Štyridsaťročný Kanaďan sa presadil z dorážky do odkrytej bránky potom, ako Anton Khudobin predtým stihol vyraziť pokus Tomáša Hertla. Jubilant bol vyhlásený za prvú hviezdu zápasu.
Marleau sa dostal na métu 1700 duelov v NHL ako piaty hráč v histórii. Dlhoročná opora San Jose, ktorá sa do svojho osudového klubu vrátila minulý rok v októbri po dvojročnom pôsobení v Toronte, sa zaradila k Gordiemu Howeovi, Markovi Messierovi, Jaromírovi Jágrovi a Ronovi Francisovi.
Marleau sa v tejto sezóne môže vyšplhať až na tretie miesto historickej tabuľky pred Jágra, ktorý stihol 1733 duelov. Štvrtý Francis má na konte 1731 zápasov. V prípade, že po skončení ročného kontraktu na 700-tisíc dolárov Marleau svoj angažmán v NHL ešte predĺži, mohol by preskočiť aj Messiera (1756) a rekordéra Howea (1767).
V drese Stars sa pri svojom návrate do bývalého pôsobiska nepresadil útočník Joe Pavelski. Tridsaťpäťročný Američan pôsobil v San Jose 13 sezón a posledné štyri bol aj kapitánom. Minulý rok 1. júla ako nechránený voľný hráč podpísal s Dallasom trojročnú zmluvu.

Marleau dal gól v jubilejnom zápase

Chára sa vrátil, Bruins vyhrali
Boston vyhral na ľade New York Islanders 3:2 po predĺžení, po 93 sekundách nadstavenia o tom rozhodol Patrice Bergeron. Bruins sa po vďaka tomu posunuli na čelo celej ligy. Majú na konte 65 bodov zo 46 zápasov, rovnako ako druhé St. Louis a tretí Washington.
Chára bol znova v zostave po tom, ako vynechal štvrtkový duel proti Winnipegu (5:4 pre Bruins). Nenastúpil naň kvôli zákroku súvisiacim so zranením z minuloročného finále Stanley Cupu. Proti Islanders už odohral svojich klasických takmer 20 minút, zablokoval tri puky a skončil s jedným mínusovým bodom.
V bránke tentoraz namiesto Jaroslava Haláka nastúpil Tuukka Rask a predviedol 35 úspešných zákrokov. O ďalšie góly Bostonu sa postarali Jake DeBrusk a John Moore.

Bergeron trafil o tyčku a ukončil zápas

Lightning vyhrali desiatykrát v rade
Tampa vyrovnala rekord klubu, keď vyhrala na ľade Philadelphie 1:0 a pripísala si desiate víťazstvo v rade. Rovnakú sériu Lightning predviedli aj medzi 9. a 27. februárom minulého roka, keď v základnej časti suverénne kraľovali NHL.
Vyrovnali aj najdlhšiu úspešnú sériu tejto sezóny, desaťkrát za sebou medzi 12. októbrom a 5. novembrom zvíťazili aj New York Islanders. Jediný gól zápasu strelil v čase 27:27 Pat Maroon, gólman Andrei Vasilevskiy si vďaka 23 úspešným zákrokom pripísal druhé čisté konto v rade.
Pre dvadsaťpäťročného brankára to bola 20. nula v NHL a gól nedostal už 145 minút a 55 sekúnd. "Tím hral výborne, všetci obrancovia aj útočníci. Preto nám na výhru stačil jeden gól," povedal Vasilevskij, ktorý vo svojich posledných ôsmich vystúpeniach vychytal osem výhier, má priemer 1,63 inkasovaného gólu a úspešnosť zákrokov 94,6 percenta.

Maroon dal jediný gól proti Flyers

Kubalík ťahal Chicago
Domáci duel Blackhawks proti Anaheimu zobral do svojich rúk český útočník Dominik Kubalik, ktorý strelil dva góly vrátane víťazného a bol vyhlásený za prvú hviezdu zápasu. Kapitán Jonathan Toews pridal gól a asistenciu, brankár Robin Lehner zvládol 35 úspešných zákrokov.
Blackhawks síce od štvrtej minúty prehrávali, keď sa po úspešnom forčekingu a prihrávke spoza bránky Ondřeja Kašeho otvoril skóre osamotený Max Jones, ale ešte pred polovicou úvodného dejstva vyrovnal v prečíslení Jonathan Toews a v druhom dejstve úradoval Kubalík.
Najskôr v 25. minúte po strele Patricka Kanea bekhendom doťukol puk po odkrytej bránky a otočil stav. V čase 32:21 sa opäť zorientoval pred bránkoviskom po pokuse Connora Murphy a forhendom medzi betóny Johna Gibsona.
Ducks v 43. minúte znížili vďaka Rickardovi Rakellovi, ale o minútu a pol poistil výhru Chicaga obranca Olli Maatta. Anaheim prehral šiesty z posledných siedmich zápasov.
Ostatné zápasy: Carolina opäť vyhrala s nulou, Capitals nestačili na Devils
Carolina zdolala Los Angeles 2:0 a druhýkrát za sebou neinkasovala. Po Petrovi Mrázkovi tentoraz zažiaril aj James Reimer. Vďaka 41 zákrokom si pripísal tretie čisté konto v sezóne.
Vancouver zabral po troch porážkach a aj vďaka dvom gólom Brocka Boessera vyhral v Buffale 6:3. Canucks dali štyri góly v záverečnej tretine, tri z nich strelili v priebehu šiestich minút a 21 sekúnd.
Lotyšský brankár Elvis Merzlikins vychytal premiérové čisté konto v kariére, 27 zákrokmi sa zaslúžil za víťazstvo Columbusu na ľade Vegas 3:0. Blue Jackets tak bodovali v jedenástom z posledných dvanástich zápasov.
V bitke o Albertu sa domáce Calgary radovalo z výhry nad Edmontonom 4:3. Po 39 sekundách záverečného dejstva o tom v presilovej hre svojím 20. gólom v sezóne rozhodol Elias Lindholm, ktorý sa presadil druhýkrát v zápase. Flames zvíťazili piatykrát v rade.
New Jersey na ľade Washingtonu vybojovalo víťazstvo 5:1 a radovalo sa po troch prehrách. Jediným strelcom Capitals bol Jakub Vrana, ktorý dal 20. gól v sezóne. Za Devils sa dvakrát presadil Nico Hischier a upravil svoju bilanciu na 10 bodov z posledných ôsmich duelov.
Blues vo svojej hale Enterprice Center zvládli už osem duelov v rade, tentoraz si poradili s Rangers v pomere 5:2. David Perron skóroval vo štvrtom dueli za sebou. Za Rangers mal gól a prihrávku Filip Chytil, brankár Henrik Lundqvist si poradil s 24 strelami.