Tatar trafil z kruhu po prihrávke Gallaghera

Útočník Tomas Tatar zaokrúhlil počet strelených gólov v sezóne na 20 a okrem presného zásahu si pripísal aj asistenciu, ale Montreal podľahol Columbusu 3:4. Pittsburgh vybojoval cennú výhru 4:3 nad Washingtonom, za porazených Capitals si pripísal jeden bod Richard Panik. V treťom nedeľnom dueli Carolina porazila Vancouver až po nájazdoch.

Tatar opäť dvojbodový
Montreal bol síce v úvode zápasu proti Columbusu trochu lepším tímom, ale aktivitou domácich poriadne otriasla 13. minúta, v ktorej obranca Vladislav Gavrikov podporil útočnú súhru Blue Jackets a Carey Price prvýkrát lovil puk zo siete.
V 24. minúte navyše zasadil Canadiens druhú ranu Pierre-Luc Dubois, keď sa pozdĺž mantinelu pretlačil k zakončeniu a blafákom do bekhendu zvýšil na 2:0.
Blue Jackets však potom pred polovicou riadneho hracieho času chybovali a potrestal ich za to Tatar. Najproduktívnejší hráč Canadiens v tejto sezóne naskočil späť na ľad z trestnej lavice, zapojil sa do napádania a potom znížil na 1:2.
Dvadsaťdeväťročný Tatar bodoval v štyroch zápasoch v rade a nazbieral v nich šesť bodov. Na métu 20 gólov v sezóne sa dostal už piatykrát v kariére.
Ešte do druhej prestávky vrátil hosťom dvojgólový náskok Dubois, ktorý strelil druhý gól a pridal tretí bod v zápase. V blízkosti bránky vybojoval puk, obišiel ju a s koncovkou bol výrazne rýchlejší ako Price so svojím zákrokom.
Po polovici tretej časti síce hráči Columbusu bez úhony zvládli trest Olivera Bjorkstranda, ale v končiacej sa 56. minúte priblížil Montreal na dostrel Max Domi. Brankár hostí Elvis Merzlikins nemal šancu lepšie zareagovať, pretože hráči pre ním mu zakryli výhľad.
Necelé dve minúty pred koncom Gustav Nyquist poslal puk do prázdnej bránky a zdalo sa, že je definitívne rozhodnuté. O 52 sekúnd neskôr však Shea Weber pretavil prihrávku Iľju Kovaľčuka na kontaktný gól. Asistenciu si pripísal aj Tatar.
Poslednú minútu už Blue Jackets zvládli a mohli sa radovať zo siedmej výhry z posledných ôsmich zápasov a predĺženia bodovej série na osem duelov.

Ellers strelil Penguins druhý gól

Pánik prihrával, Capitals padli
Skóre duelu v Capital One Arene síce v 11. minúte otvorili domáci vďaka gólu Larsa Ellera, ktorému prihral Pánik, ale netrvalo dlho a Penguins sa podarilo vývoj zápasu otočiť.
Pánikova asistencia bola jeho šiesta v sezóne, okrem nich nazbieral aj sedem gólov. Z posledných šiestich duelov má bilanciu päť bodov.
Už o 68 sekúnd neskôr vyrovnal Sam Lafferty. Ubehlo ďalších 54 sekúnd a o krok vpred už boli hosťujúci Penguins. Patric Hornqvist tesne pred brankárom Iľjom Samsonovom tečoval ponuku Johna Marina a hoci puk zamieril mimo bránky, Samsonov si ho hokejkou nasmeroval za svoj chrbát.
O zvýšenie náskoku Penguins sa v polovici zápasu postaral český útočník Dominik Simon. Najprv pripravil puk na strelu pre kapitána Sidneyho Crosbyho, vzápätí vyrazený puk poslal bekhendom do siete.
Presne po 46 minútach vzkriesil nádeje Capitals Evgeny Kuznetsov. Jakub Vrana mu síce adresoval prihrávku na päty, ale ruský útočník si ho korčuľou priblížil na čepeľ a so šťastím ho dostal za Matta Murrayho.
V polovici 58. minúty Brandon Tanev vrátil Penguins dvojgólový náskok a výrazne mu k tomu pomohol aj teč brániaceho Dmitrija Orlova. Už po 15 sekundách však Eller po prihrávke Radka Gudasa kontroval svojím druhým zásahom večera.

Tanevovi pomohol skórovať Orlov

Záverečná hra bez brankára v podaní domácich už vyrovnanie nepriniesla. Kapitán porazených Alex Ovechkin po piatich zápasoch, v ktorých si vždy pripísal aspoň dva body a celkovo ich nazbieral 12 (11+1), tentoraz vyšiel naprázdno. Na 50. súboj základnej časti NHL s Crosbym tak ôsmy najlepší strelec v dejinách ligy nebude spomínať v dobrom.
Pittsburgh má vďaka nedeľnej výhre už len o štyri body menej ako Washington, ktorý je lídrom celej ligy. Penguins, ktorí majú z posledných 25 duelov výbornú bilanciou 19-5-1, navyše odohrali o jeden zápas menej.
Canucks narazili v Raleighu
Domáci Hurricanes inkasovali už v piatej minúte, keď brankára Jamesa Reimera prekonal Elias Pettersson, ale to bol nakoniec aj jediný gól prvej dvadsaťminútovky.
V druhej sa rozbehlo zaujímavé doťahovanie. Už po 71 sekundách od opätovného zahájenia hry vyrovnal Nino Niederreiter, ktorý sa zapísal medzi strelcov parádnym gólom po otočke medzi kruhmi.
Na to isté miesto sa potom na začiatku 26. minúty odrazil puk priamo na hokejku Sebastiana Aha, ktorý ponuku využil a upratal ju do siete. Ešte ľahšiu prácu mal na druhej strane pri vyrovnaní Tyler Myers.
Do tretieho dejstva išli tímy za stavu 2:2. V 46. minúte Andrei Svechnikov zakončil svoju individuálnu akciu a domáci mali opäť navrch, ale takýto vývoj sa vôbec nepáčil Petterssonovi.
Mladý švédsky útočník najprv z pozície kľačiaceho strelca prakticky z nulového uhla vyrovnal. A keď sa nerozhodlo v predĺžení, zariadil hosťom vedenie aj po prvej sérii nájazdov.
Petterssona však už žiadny z neho spoluhráčov nenasledoval a Carolina to využila. Teuvo Teravainen v druhej sérii vyrovnal, v tretej uspel Justin Williams a Bo Horvat musel dať, ale svoju úlohu nezvládol. Tridsaťosemročný Williams tak víťazným nájazdom rozhodol druhý zápas zo štyroch, ktoré v tejto sezóne zatiaľ odohral.
Carolina pridala tretiu výhru z posledných štyroch a poskočila na pozíciu druhej divokej karty vo Východnej konferencii. Canucks naopak nepredĺžili päťzápasovú víťaznú sériu.