Tatar

Slovenský útočník Tomáš Tatar sa ako prvý zapísal medzi strelcov súboja Detroit Red Wings proti Boston Bruins. Domáci však napriek tomu prehrali 2:3 po predĺžení a z výhry sa tešili Boston Bruins so Zdenom Chárom. K úspechu Bruins výrazne prispel David Pastrňák, ktorý strelil vyrovnávací gól a poslal duel do predĺženia. Český forvard tak bodoval už v deviatom dueli za sebou.

Jaroslav Halák štartoval bránke New York Islanders v zápase proti Dallas Stars, ale inkasoval štyri góly z dvadsiatich pokusov súpera a v polovici zápasu ho vymenil Thomas Greiss. Slovenský gólman tak nenadviazal na skvelý výkon z pondelkového duelu proti Washington Capitals, keď zažiaril 31 úspešnými zákrokmi a dostal len jeden gól.
Detroit Red Wings - Boston Bruins 2:3 po predl.
Tatar otvoril skóre v polovici zápasu v presilovej hre a rozšíril svoju bilanciu na 14 bodov za deväť gólov a päť asistencií. V tretej tretine po vyrovnaní Noela Acciariho v 52. minúte vo vlastnom oslabení vrátil Detroitu vedenie Dylan Larkin, ale Red Wings nakoniec museli prehryznúť už desiatu prehru z posledných 11 zápasov.
Pastrňák pri hre Bostonu bez brankára 86 sekúnd pred koncom tretej tretiny premenil skvelú krížnu prihrávku Brada Marchanda a zamieril do odkrytej bránky, ktorú hájil Jimmy Howard. Najlepší český strelec v súťaži si pripísal 15. gól v sezóne a na konte má 28 bodov z 28 duelov.
Marchand skúsil na Pastrňáka prihrávku z pravého kruhu cez štyroch brániacich hráčov. "Videl som ho, ale je ťažké prihrať cez toľko hokejok. Podarí sa to možno raz z desiatich alebo dokonca z dvadsiatich pokusov, ale teraz to vyšlo," vyhlásil Marchand.
"Myslel som, že bude strieľať. Videl som puk až v poslednej sekunde, ale podarilo sa mi to zakončiť," opísal Pastrňák situáciu zo svojho pohľadu. Na gólu sa podieľal aj David Krejčí, ktorý zachytil na modrej čiare vyhodený puk a Torey Krug následne odovzdal puk Marchandovi.
Tretie víťazstvo za sebou a celkovo deviate z posledných 11 duelov zariadil Bruins v čase 60:36 Marchand, ktorý zakončil brejk vydareným blafákom do bekhendu. "Ukázalo sa, aký má tento tím charakter," komentoval rýchly obrat hrdina zápasu Marchand.
Kapitán víťazov Zdeno Chára dvakrát vystrelil na bránku, odovzdal tri hity a zblokoval tri strely. V aktuálnej sezóne má na konte osem bodov za tri góly a päť asistencií.

New York Islanders - Dallas Stars 2:5
Halák inkasoval do polovice zápasu štyri góly z 20 striel a za stavu 0:4 ho vystriedal Thomas Greiss, ktorý pustil jeden gól zo šiestich pokusov. Islanders prehrali doma v Barclays Center ešte len druhé z posledných šiestich vystúpení. Dallas naopak pridal piate víťazstvo zo šiestich duelov vonku.
Brankár Kari Lehtonen si vďaka 32 zákrokom pripísal jubilejnú 300. výhru v NHL. "Je pekné dosiahnuť to hneď na prvý pokus. Samozrejme som to mal v hlave. Je to príjemný pocit," vyhlásil Lehtonen, ktorý sa stal s 624 zápasmi v NHL rekordérom medzi fínskymi brankármi a prekonal Miikku Kiprusoffa.
Za Stars dvakrát trafil Tyler Pitlick a Jamie Benn zaznamenal tri body za gól a dve asistencie. Medzi strelcov sa zapísali aj Alexander Radulov, ktorý v tretej tretine odstúpil kvôli zraneniu v dolnej časti tela, a Remi Elie. Lehtonena prekonal len Anders Lee, ktorý skóroval dvakrát.

Ottawa Senators - New York Rangers 3:2
Ottawa ukončila sériu piatich porážok za sebou a radovala sa z víťazstva ešte len druhýkrát z posledných 14 zápasov. Takúto bilanciu má od návratu z Európy, kde 10. a 11. novembra v rámci 2017 SAP NHL Global Series dvakrát porazila Colorado Avalanche. Teraz zabrala v generálke na sobotný 2017 Scotiabank NHL100 Classic - duel pod šírym nebom proti Montreal Canadiens.
Útočník Bobby Ryan sa podieľal na úspechu Senators gólom a asistenciou a gólman Craig Anderson prispel 27 zákrokmi. Za víťazov trafili aj Cody Ceci a Zack Smith.
Michael Grabner a Pavel Buchnevich svojimi gólmi nezabránili druhej prehre Rangers za sebou a tretej z posledných štyroch duelov. Henrik Lundqvist si pripísal 27 zákrokov a stal sa 15. gólmanom v histórii NHL, ktorý sa dostal na hranicu 20.000 úspešných zákrokov.

Vancouver Canucks - Nashville Predators 1:7
Nashville potvrdil formu deviatou výhrou z posledných 12 zápasov, v ktorých vyšiel naprázdno len raz. P.K. Subban k nej prispel dvoma gólmi a Craig Smith sa pri kanonáde zaskvel troma bodmi za gól a dve prihrávky.
O ďalšie zásahy tohtoročného finalistu Stanley Cupu sa postarali Viktor Arvidsson, Filip Forsberg, Kevin Fiala a Calle Jarnkrok. Jediný gól Canucks, ktorí prehrali už štvrtýkrát v rade, zaznamenal Alexander Burmistrov. Henrik Sedin sa na ňom podieľal svojou 800. asistenciou v NHL.

1. Jamie Benn (DAL): 1 gól, 2 asistencie, 3 plusové body
2. Craig Smith (NSH): 1 gól, 2 asistencie, 4 strely
3. Brad Marchand (BOS): 1 gól, 1 asistencia, 2 strely