Suverénne najproduktívnejší Slovák v NHL Tomas Tatar sa v stredu opäť presadil. Ďalším gólom pomohol Montrealu poraziť Ottawu 3:2 po predĺžení a bodoval už v treťom zápase v rade. Jaroslav Halak nezabránil štvrtej porážke Bostonu po sebe, z víťazstva 3:2 sa radovali Capitals. V treťom dueli Colorado porazilo Philadelphiu najmä vďaka dvom gólom Mikka Rantanena.

Tatar prispel k domácej výhre
Montreal uspel tretíkrát v rade, tentoraz doma v Bell Centre porazil Ottawu 3:2 po predĺžení. Jedným gólom sa na úspechu podieľal aj Tomas Tatar, ktorý po 29 sekundách stredného dejstva strelou bez prípravy prekonal brankára Andersa Nilssona a zvýšil tak náskok Canadiens na 2:0.
Bol to už jeho 11. gól v sezóne a bodovo sa presadil v troch dueloch po sebe. Navyše má na konte aj 17 asistencií a s 28 bodmi stále vedie tabuľku produktivity celého tímu.
Brankár Cayden Primeau si vo svojom druhom zápase v NHL vďaka 35 zákrokom pripísal prvé víťazstvo. Po 71 sekundách predĺženia rozhodol Ben Chiarot.
Primeau sa dočkal prvej výhry vo veku 20 rokov a 122 dní a stal sa druhým gólmanom za posledné dve sezóny, ktorý to dokázal pred 21. narodeninami. Hart v drese Philadelphie vychytal prvé víťazstvo 18. decembra 2018 vo veku 20 rokov a 127 dní.
"Je to niečo, o čom snívate. Radovať sa z prvej výhry v tejto úžasnej partii chlapcov je neuveriteľné. Spoluhráči boli úžasní a je to pre mňa samozrejme emotívne a výnimočné," vyhlásil Primeau.
Canadiens sa radovali aj napriek tomu, že v zápase stratili dvojgólový náskok. V 14. minúte otvoril skóre Cousins a potom sa k nemu pridal Tatar.
Za Senators odpovedali Brady Tkachuk, ktorý využil presilovú hru, a Connor Brown. V predĺžení sa Chiarot presadil po akcii Maxa Domiho.

Chiarot dal víťazný gól v predĺžení

Halák nezabránil porážke
V Capital One Arene sa proti sebe postavili dva najvyššie postavené tímy ligy. Na ľade boli spolu až traja Slováci a z výhry 3:2 sa nakoniec tešil domáci Washington v zostave s Richardom Pánikom.
Boston pod vedením Zdena Cháru a s Jaroslavom Halákom v bránke utrpel už štvrtú porážku v rade. Slovenskej brankárskej dvojke Bruins nestačilo 22 úspešných zákrokov.
Tridsaťštyriročný Halák bol v bránke pri druhej porážke v rade, v sobotu neodvrátil porážku s Coloradom (Bruins prehrali 1:4).
"Musíme ísť ďalej. Je ľahké ponoriť sa do frustrácie, ale dnes sme nastúpili proti výbornému tímu. Odohrali sme dobrý zápas, veľa vecí nám vyšlo. Musíme naďalej makať a zlepšovať sa," povedal po porážke Chára.
Úvodný gól zápasu strelil David Pastrnak, ktorý v polovici prvého dejstva ukončil svoj štvorzápasový strelecký pôst. Na čele tabuľky strelcov si polepšil na 26 gólov z 32 zápasov, druhý Alex Ovečkin naňho stráca päť zásahov.
V druhom dejstve T.J. Oshie dvomi gólmi otočil stav. Najskôr využil presilovú hru, keď po prihrávke Johna Carlsona Halákovi prvýkrát pomohla horná tyč, ale Oshie sa dostal aj k dorážke a vyrovnal. Druhýkrát sa presadil po blafáku do bekhendu a Capitals viedli.
Na začiatku záverečného dejstva síce Sean Kuraly tečom vymazal stratu Bostonu, ale v čase 44:42 rozhodol najproduktívnejší obranca ligy Carlson. Po prihrávke Nicklasa Bäckströma sa presadil tvrdou strelou z pravého kruhu. Dal svoj piaty víťazný gól v sezóne a chýba mu len jeden na vyrovnanie klubového maxima v podaní obrancu. Aktuálne najlepší je Kevin Hatcher, ktorý v ročníku 1992-93 strelil šesť rozhodujúcich gólov.
"Je zábava hrať zápas dvoch najlepších tímov ligy. Bolo vidieť, aký bol náročný. My sme bojovali a oni nie. Vždy je príjemné získať dva body. Vedeli sme, že to nebude jednoduchý zápas, pretože oni majú skvelé mužstvo. Bola to pre nás výzva," povedal Ovečkin.

Oshie dal z bekhendu druhý gól v zápase

Francouz bol blízko prvej nuly
Colorado vyhralo aj siedmy z posledných ôsmich duelov a opäť na tom mal veľký podiel brankár Pavel Francouz, ktorý zastupuje zranenú jednotku Philippa Grubauera. O premiérové čisté konto v kariére v NHL prišiel päť minút a 12 sekúnd pred koncom, keď Claude Giroux po prihrávke Jakuba Voráčka určil konečný výsledok.
Avalanche sa ujali vedenia v šiestej minúte. Tečovaný pokus Calleho Roséna sa odrazil od tyče pred Matta Calverta, ktorý bekhendom zamieril do odkrytej bránky. Francouz bol nepriestrelný a v 25. minúte na ňom stroskotal aj David Kaše, ktorý odohral svoj prvý duel v NHL.
Mikko Rantanen dvomi gólmi zariadil Coloradu pohodlný náskok. Najskôr v 37. minúte usmernil k ľavej tyčke ideálnu prihrávku Nathana MacKinnona a po 151 sekundách tretej tretiny po prihrávke Nazema Kadriho prekonal Cartera Harta spoza bránky.
Avalanche prvýkrát inkasovali až po akcii ofenzívnych hviezd Flyers. Voráček vrátil kapitánovi Girouxovi pokus odrazený od zadného mantinelu a ten blafákom do bekhendu skóroval.