tatar 2

Predsezónny program NHL v sobotu pokračoval porciou jedenástich zápasov a opäť boli v akcii aj Slováci. Jediným strelcom bol Tomáš Tatar z Montreal Canadiens, ktorého gól proti Ottawa Senators bol aj rozhodujúci. Súperom nepomohla ani prihrávka obrancu Christiána Jaroša. Súboj Boston Bruins s Detroit Red Wings sa skončil až po predĺžení a napriek asistenciám Zdena Cháru aj Martina Bakoša sa nakoniec tešili Red Wings.

Tatar strelil svoj premiérový gól za kanadský klub v úvode záverečnej časti, keď pred bránkou tečoval strelu Brendana Gallaghera a dostal domácich do vedenia 3:2. Spomínaný gól bol už druhý v podaní Canadiens v priebehu 23 sekúnd a skóre sa už do konca duelu nezmenilo. Dvadsaťsedemročný Slovák tak má v prípravnom období v novom klube zatiaľ na konte dva bodové zárezy. V prípravnom období si zvyká na nový tím potom, ako bol 10. septembra vytrejdovaný z Vegas Golden Knights za Maxa Paciorettyho.

Tatar rozhodol šťastným tečom korčuľou

V drese súpera si pripísal jednu prihrávku Jaroš, ktorý pridal už druhý bod v príprave. V úvode duelu sa podieľal na prvom zásahu štvorky tohtoročného draftu Bradyho Tkachuka. Dvadsaťdvaročný obranca nepremenil jeden strelecký pokus, pripísal si dva hity a odsedel aj štyri minúty na trestnej lavici. To všetko stihol za viac ako 18 minút strávených na ľade a opäť tak zabojoval o miesto v kádri Ottawy, s ktorou má podpísanú trojročnú nováčikovskú zmluvu.
Vo farbách Boston Bruins sú v kempe až štyria Slováci a v sobotu sa predstavili traja z nich. Prvýkrát naskočil na ľad kapitán Zdeno Chára, ktorý prihral na vyrovnávajúci gól Axela Anderssona. O desať minút skôr Martin Bakoš pripravil zásah Daniela Winnika a pridal už druhú asistenciu v príprave. V akcii bol aj krídelník Peter Cehlárik, ktorý mal za takmer 16 a pol minúty na ľade dva hity, dve strely na bránku a jeden mínusový bod v štatistike plus/mínus.
Jediný chýbajúci krajan na ľade bol teda brankár Jaroslav Halák, namiesto ktorého dostal prednosť Zane McIntyre a zastavil 21 z 25 striel súpera. Český talent Filip Zadina zažil večer, na ktorý nezabudne. Šiesty hráč tohtoročného draftu si pripísal premiérový gól, keď otvoril strelecký účet zápasu. O víťazstve Red Wings rozhodol po necelých dvoch minútach nadstavenia Evgeny Svechnikov.
Sledujte najhorúcejšie novinky na Twitteri cez [@NHLsvk]
V drese Tampa Bay Lightning sa znova predstavil obranca Erik Černák, ktorý odohral cez 20 minút a odovzdal 3 hity. Lightning doma v Amalie Arene porazili Nashville Predators 5:2.
Výborné stretnutie odohral český útočník Tomáš Hertl, ktorý sa stal hlavnou hviezdou San Jose Sharks pri porážke 4:5 po nájazdoch s tímom Vegas Golden Knights. Hertl dokopy nazbieral tri asistencie, jeho ponuky postupne využili Brent Burns, Timo Meier a Logan Couture.
S rozporuplnými pocitmi opúšťal duel proti tímu Pittsburgh Penguins útočník celku Columbus Blue Jackets Oliver Bjorkstrand. Dánsky reprezentant zažiaril hetrikom, ale Columbus duel prehral vysoko 3:7. Veterán Matt Cullen si v drese Penguins pripísal dva góly a asistenciu.

Coyle po prihrávke Brodina skompletizoval hetrik

Hetrik zaznamenal aj útočník Charlie Coyle, ktorý mal hlavnú zásluhu na drvivom triumfe tímu Minnesota Wild 7:0 nad Colorado Avalanche.