Tatar vyrovnal skóre v presilovke

Útočník Tomáš Tatar dal v nedeľu svoj tretí gól v sezóne, ale k tímovej radosti to neviedlo. Montreal stratil náskok nad Minnesotou a nakoniec prehral 3:4. Edmonton po samostatných nájazdoch stratil duel vo Winnipegu 0:1 a Washington si poradil s Chicagom 5:3.

Tatarov gól bol málo
Útočník Tomáš Tatar sa za Montreal Canadiens presadil na začiatku druhej tretiny, keď v presilovej hre vyrovnal stav na 1:1. Hosťujúcemu tímu to však nestačilo a odviezol si domov porážku 3:4.
Tatar sa strelecky presadil tretíkrát v sezóne a bodoval v druhom zápase po sebe. Montreal v sezóne zatiaľ odohral deväť zápasov, v ktorých okrem troch gólov aj štyrikrát asistoval.
Za stavu 3:3 rozhodol v čase 52:54 Zach Parise a dokonal tak obrat Wild, ktorí na začiatku tretej tretiny prehrávali 2:3.
Minnesota síce odmietla tretiu porážku za sebou, ale len so štvorbodovým ziskom z ôsmich vystúpení stále ostáva na dne Západnej konferencie.
"Tento pocit si potrebujeme dobre zapamätať," vyhlásil útočník Jason Zucker, ktorý asistoval pri rozhodujúcom góle. "Ten pocit z výhry je skvelý. A my musíme urobiť všetko preto, aby sme to zažívali znova a znova."
Brankár Devan Dubnyk pomohol k svojmu prvému víťazstvu v sezóne 30 zákrokmi.
Skvelý nástup Canucks
Hráčom tímu Vancouver Canucks stačila na výhru v Madison Square Garden výborná prvá tretina, ktorú jasne vyhrali 3:0, keď sa v rozmedzí 11 minút presadili Bo Horvat v presilovej hre, potom Brock Boeser a neskôr aj v oslabení Jay Beagle. Pri dvoch góloch asistoval Elias Pettersson.
V 35. minúte znížil Jesper Fast a Artemi Panarin v tretej tretine dostal New York Rangers na dostrel, ale potom už strážca bránky hostí Jacob Markstrom, ktorý zastavil 38 pukov, neinkasoval.
Canucks v prvých dvoch tretinách prestrieľali Rangers 37:23. "Toto boli asi naše najlepšie dve tretiny, aké sme tu zažili," uviedol tréner víťazov Travis Green. "Odkedy som tu, na nič podobné si nespomínam. Mali sme pocit, že to po dvoch tretinách pokojne mohlo byť aj 7:1."
Canucks si pripísali piatu výhru v posledných šiestich zápasoch, Rangers po úvodných dvoch výhrach štvrtýkrát za sebou nebodovali.

Boeser zvýšil náskok Canucks

Washington uspel v Chicagu
Capitals odštartovali päťzápasový trip úspešne, keď vyhrali na ľade Chicaga 5:3.
Za domácich sa presadil aj český útočník Dominik Kubalík, keď zblízka dorazil do bránky strelu Bradona Saada. Tomu pripravil pozíciu David Kämpf.
Hosťom pomohol k výhre aj kapitán Alex Ovechkin, jeho asistentmi boli Michal Kempný a John Carlson.
Carlson sa vďaka asistencii stal tretím obrancom v histórii NHL, ktorý v úvodných 10 dueloch svojho mužstva nazbieral aspoň 18 bodov. Dal tri góly a pridal k nim 15 prihrávok. Paul Coffey mal v úvode sezóny 1988-89 dokonca 20 bodov a Bobby Orr dvakrát po 18 v ročníkoch 1969-70 a 1973-74.
Blackhawks potom dokonca aj vyrovnali, keď v polovici tretej tretiny potešil fanúšikov Patrick Kane, lenže už po dvoch minútach dal rozdielový gól Tom Wilson a na ten už domáci nenašli odpoveď. Lars Eller v závere zaistil úspech Capitals strelou do prázdnej bránky.
Gólman Braden Holtby prispel k výhre počtom 41 úspešných zákrokov.
Obranca Martin Fehérváry už opäť nefiguruje v prvom tíme Washingtonu a vrátil sa do Hershey Bears v AHL. Na jeden zápas sa síce vrátil medzi elitu, ale počas piatkového víťazného duelu Capitals proti Rangers (5:2) bol len na tribúne. V úplnom úvode sezóny debutoval za Washington a odohral tri zápasy. Capitals chýba aj Richard Panik, ktorý utrpel zranenie v hornej časti tela a Washington ho tento týždeň umiestnil na zoznam dlhodobo zranených.
Trojka tohtoročného draftu Kirby Dach má za sebou debut v NHL. Mrzelo ho, že nebol víťazný. "Samozrejme, že chcete pomôcť svojmu tímu tak, aby vás prvý zápas vyhrali," podotkol Dach. "Cítil som sa dobre, ale veľa vecí musíme zlepšiť."
Nepriestrelný Hellebuyck
Z duelu Winnipeg Jets proti Edmonton Oilers sa stal úžasný súboj brankárov a rozhodol sa až po nájazdoch.
Connor Hellebuyck si pripísal 28 úspešných zákrokov, jeho náprotivok Mike Smith 23 a obaja zaznamenali prvé čisté konto v sezóne.
Góly v Bell MTS Place fanúšikovia videli až v nájazdoch. Ten rozhodujúci strelil Kyle Connor, za domácich sa presadil aj druhý exekútor Patrik Laine. Hviezdni útočníci hostí Ryan Nugent-Hopkins a Connor McDavid neuspeli.
Tréner domácich Paul Maurice vďaka tomu mohol vo veku 52 rokov osláviť 700. výhru v NHL, čo sa mu podarilo ako ešte len siedmemu koučovi v histórii.
"Keď začínate v tejto lige, tak myslíte na to, že odtrénovať 500 zápasov, to by bola naozaj veľká méta," uviedol Maurice. "Neuvažujete o tisícke. Je skvelé, že od môjho príchodu do Winnipegu mi začali takto pribúdať výhry," pripomenul začiatok roka 2014.
Talbotova prvá výhra
Pred českým brankárom Davidom Rittichom dostal v bránkovisku Calgary Flames tentoraz prednosť Cam Talbot a darilo sa mu na výbornú, keď vychytal cennú výhru 2:1 na ľade Anaheim Ducks.
Pre domácich to bola úplne prvá domáca strata v sezóne. Štyri predchádzajúce zápasy vyhrali, dokonca vždy už v riadnom hracom čase.
Po bezgólovej úvodnej časti pritom Anaheim udrel prvý, keď sa po 12 sekundách druhej tretiny piatykrát v sezóne presadil Jakob Silfverberg.
Michael Stone však ešte do druhej prestávky vyrovnal a Mikael Backlund na konci 49. minúty rozhodol.