Tatar1

Sobota v NHL tradične prináša bohatý program a výnimkou nie sú ani prípravné duely. Tentoraz sa v zámorí odohralo 13 zápasov, ktoré priniesli aj dva slovenské góly.
Tomáš Tatar svojím prvým zásahom v tohtoročnom prípravnom období prispel tímu Montreal Canadiens k bezproblémovému víťazstvu 4:0 nad domácimi Ottawa Senators. V zostave porazených chýbal obranca Christián Jaroš.

Hlavnou hviezdou duelu sa stal brankár Keith Kinkaid, ktorý nepustil ani jeden puk a pochytal 27 pokusov Canadiens.
Hostia otvorili skóre v úvode siedmej minúty, keď Jeff Petry využil presilovú hru. V druhej časti sa k nemu pridal aj Jake Evans a Tatar v úvode záverečného dejstva zvýšil na 3:0, keď premenil ďalšiu početnú výhodu. V nej skóroval aj Phillip Danault, ktorý po prihrávke dvojbodového Petryho uzavrel stav na 4:0.

Tatarov presilovkový gól proti Senators

Dvadsaťosemročný Tatar bol v minulej sezóne suverénne najproduktívnejším Slovákom v lige a v poradí tímu bol druhý za Maxom Domim. V minulom ročníku odohral 80 zápasov, v ktorých stihol 58 bodov za 25 gólov a 33 asistencií a dosiahol svoje osobné bodové maximum.
Prvý gól v tohtoročnej príprave si v sobotu pripísal aj dvadsaťdvaročný Černák, ale jeho Tampa nakoniec podľahla domácemu Nashvillu 4:5 po predĺžení.
Za Predators dal svoj premiérový gól forvard Matt Duchene, ktorý 1. júla podpísal s tímom lukratívny sedemročný kontrakt. Dvadsaťosemročný útočník k zásahu pridal aj asistenciu.
Černák sa presadil v tretej časti, keď strelou zápästím dostal Lightning do náskoku 3:2. Predators ešte dvakrát vyrovnali stratu a Duchene v závere poslal zápas do predĺženia len 4 sekundy pred záverečnou sirénou. V nadstavenom čase potom rozhodol Rem Pitlick.
Obranca z Košíc v minulej nováčikovskej sezóne odohral 58 zápasov. Nazbieral v nich 16 bodov a skvelých 25 bodov v plus/mínus. V štyroch zápasoch play off pridal tri asistencie.

Po predĺžení sa rozhodol aj súboj Chicago Blackhawks s Boston Bruins. Blackhawks v domácom United Center nakoniec uspeli vďaka gólu Patricka Kanea. V zostave Bruins chýbali Zdeno Chara aj Jaroslav Halak, ďalšiu šancu naopak dostal Peter Cehlárik, ktorý odohral čas 11:19.
Philadelphia Flyers si poradila s New York Rangers 4:1. Najväčšiu zásluhu na tom mal český útočník Jakub Voracek, ktorý dal gól a pridal k nemu aj dva asistencie. Na záver bol vyhlásený za prvú hviezdu stretnutia.
V súboji Los Angales Kings s Vancouver Canucks padlo až dvanásť gólov a výhru 7:5 si nakoniec odniesli Kings. Jedným gólom sa na úspechu podieľal aj český forvard Martin Frk, ktorý dal premiérový gól v drese Los Angeles.
Toronto Maple Leafs bez Martina Marinčina prehrali 3:5 s Buffalo Sabres. Maple Leafs nepomohol ani gól Johna Tavaresa. V bránke Toronta sa na dve tretine predstavil Michal Neuvirth a inkasoval 2 góly z 20 pokusov.
Richard Panik sa s Washington Capitals tešil z úspechu v dueli proti Carolina Hurricanes, ktorý Capitals zvládli v pomere 3:2. Pánik nebodoval, obranca Martin Fehérváry nehral.