Thompson dal víťazný gól Montrealu

Útočník Tomáš Tatar sa v piatok jednou asistenciou podpísal pod úspech Canadiens, ktorí porazili Rangers 2:1. Na strane víťazov bol aj Richard Pánik, jeho Washington zdolal Anaheim 3:2 a vyhral už šiestykrát za sebou. Brankár Tristan Jarry sa zaskvel druhým čistým kontom v rade, Penguins vďaka nemu zdolali Arizonu 2:0.

Canadiens sa prebúdzajú
Montreal vyhral na ľade New York Rangers 2:1 a pridal druhé víťazstvo z posledných troch zápasov po predchádzajúcej sérii ôsmich porážok. V čase 58:53 o tom rozhodol útočník Nate Thompson, ktorý ukončil svoj dvanásťzápasový gólový pôst.
Tatar asistoval pri góle Brendana Gallaghera v polovici druhého dejstva, vďaka ktorému sa Canadiens dostali do vedenia. Dvadsaťdeväťročný forvard tak ukončil trojzápasové čakanie na bod. S 25 bodmi je naďalej najproduktívnejším mužom Montrealu, druhý Gallagher nazbieral 23 zápisov.
Jediný gól Rangers strelil v 23. minúte Brendan Smith a brankár Alexandar Georgiev predviedol 31 úspešných zákrokov. "Toto je tvrdý spôsob prehry," priznal sa Georgiev. "Chlapci dnes hrali naozaj dobre a je naozaj nepríjemné, že sme neuhrali ani jeden bod."
Rangers nastúpili bez českého obrancu Libora Hájka, ktorý si vo štvrtok pri výhre v Columbuse zranil koleno a podľa trénera Davida Quinna bude mimo hry tri až štyri týždne.
Jarry znova nepriestrelný
Brankár Pittsburghu Jarry pridal druhú čisté konto v rade. Pod výhru nad Arizonou 2:0 sa podieľal 33 zákrokmi. V 48. minúte o nej rozhodol Evgeni Malkin a dve sekundy pred koncom v oslabení pri hre Coyotes bez brankára skóroval aj Brandon Tanev.

Jarryho druhé čisté konto v sezóne

Penguins tak pokazili návrat do Pittsburghu Philovi Kesselovi, ktorý v drese Penguins strávil minulé štyri sezóny a dvakrát s nimi získal Stanley Cup v rokoch 2016 a 2017. Pittsburgh ho vymenil do Arizony 29. júna ako súčasť trejdu za útočníka Alexa Galchenyuka.
Kessel si v zápase pripísal tri strely na bránku. "Mal som nejaké šance. Nevyšlo to, ale bojovali sme. Páčilo sa mi, ako sme hrali. Keď budeme takto pokračovať, vyhráme veľa zápasov," vyhlásil Kessel.
Coyotes stroskotali na Jarrym, ktorý si drží nepriestrelnosť 142 minút a 46 sekúnd, najdlhšie v kariére. Všetkých 28 striel pochytal aj v stredu proti St. Louis Blues pri víťazstve 3:0 a teraz vo svojom 39. zápase v NHL pridal tretiu nulu.
"Môj postoj je taký, že sa chcem každý deň zlepšovať. Na to sa sústredím od začiatku sezóny a na každom tréningu. Dokázal som si, že je to možné," radoval sa z Jarry z ďalšieho vydareného vystúpenia.
Vrána vystrelil výhru Capitals
Washington síce s Ducks stratil dvojgólové vedenie, ale po 97 sekundách záverečného dejstva rozhodol o osude zápasu Jakub Vrana a pridal 15. gól v sezóne.

Vrána dorazil do bránky vlastnú strelu

Washington sa v Honda Center ujal vedenia presne po deviatich minútach hry, keď sa presadil Travis Boyd. V čase 25:10 v presilovej hre zvýšil Evgeny Kuznetsov, ktorému asistoval aj Vrána.
Náskok Capitals sa rozplynul potom, ako v druhom dejstve skóroval Ryan Getzlaf a po 45 sekundách vyrovnal Adam Henrique po kombinácii Ondřeja Kašeho a Getzlafa. Po necelej minúte však domáci ponúkli Capitals gól vlastnou chybou. Obranca Brendan Guhle rozohral spoza bránky na ľavý kruh priamo na hokejku Vránu, ktorý po dorážke vlastnej strely zasunul puk do bránky.
Washington tak druhýkrát v histórii klubu stopercentne zvládol štvorzápasový trip. Doteraz sa im to podarilo len medzi 9. a 16. februárom 1993, keď postupne zvíťazili na klziskách Minnesota North Stars, St. Louis Blues, Los Angeles a San Jose Sharks. Tentoraz pred úspechmi v Los Angeles a Anaheime uspeli aj proti Detroit Red Wings a San Jose vždy 5:2.
Nasreddine má prvý bod
New Jersey si pripísalo štvrtú porážku v rade, keď doma podľahlo Chicagu 1:2 po nájazdoch. Alain Nasreddine, ktorý sa po odvolaní Johna Hynesa posunul hore z úlohy asistenta, sa tak v druhom vystúpení v úlohe trénera dočkal bodu. Brankár Blackhawks vďaka 29 úspešným zákrokom vychytal svoje 250. víťazstvo v NHL.
Devils, ktorí v Nasreddineovej premiére v novej úlohe v utorok tiež doma v Prudential Center podľahli Vegas Golden Knights 3:4, v zápase viedli. V 14. minúte Taylor Hall využil presilovú hru.
V polovici druhého dejstva vyrovnal tiež v početnej výhode Alex DeBrincat a v piatej sérii nájazdov rozhodol Kirby Dach. Chicago po sérii troch prehier uspelo druhýkrát za sebou, pretože vo štvrtok vyhralo na ľade Boston Bruins 4:3 po predĺžení.

DeBrincat vyrovnal v početnej výhode

New Jersey, ktorému pre chorobu chýbal útočník Nico Hischier, v 45. minúte po strele pukom do tváre prišlo o obrancu Samiho Vatanena.
Draisaitl predbehol McDavida
Nemecký útočník Leon Draisaitl gólom a asistenciou zariadil víťazstvo Edmontonu nad Los Angeles 2:1 a posunul sa na čelo produktivity NHL o bod pred svojho spoluhráča Connora McDavida. Kapitán Oilers si pripísal jednu prihrávku a má na konte 52 bodov (19 gólov a 32 asistencií) z 31 zápasov. Nový líder tiež strelil 19 gólov a pri 33 asistoval.
Oilers získali medzi 12. a 15. minutou v presilových hrách dvojgólový náskok. Skóre otvoril Draisaitl, ktorého prihrávku z pravého kruhu pred bránku si Drew Daughty nešťastne zrazil do vlastnej bránky. Potom Draisaitl spolu s McDavidom asistovali pri góle Alexa Chiassona.
Kings šesť minút a 28 sekúnd pred koncom vykresal nádej Michael Amadio, ale na viac sa už nezmohli a pridali tretiu porážku v rade. Brankár Mikko Koskinen predviedol 35 úspešných zákrokov.