tatar 330

Slovenský útočník Tomáš Tatar sa asistenciou podieľal na triumfe Vegas Golden Knights nad St. Louis Blues 4:3 po predĺžení. Domáci tak nedovolili rozbehnutým Blues vyhrať aj siedmy zápas v rade.
Chicago Blackhawks s Tomášom Jurčom utrpeli debakel 0:5 od Colorado Avalanche. Jurčo sa šesť a pol minúty pred koncom tretej tretiny dostal do kolízie s gólmanom Semyonom Varlamovom, ktorý musel opustiť ľad.
Tampa Bay Lightning sa vrátili na čelo tabuľky Atlantickej divízie, keď porazili New York Rangers 7:3. Domácim nestačil ani premiérový gól v NHL českého mladíka Filipa Chytila.

Vegas Golden Knights - St. Louis Blues 4:3 po predl.
Golden Knights pred vlastnými fanúšikmi ukončili šesťzápasovú víťaznú sériu Blues, ktorých zdolali 4:3 po predĺžení. Tím z Nevady má sedembodový náskok na čele Pacifickej divízie pred najbližším prenasledovateľom zo San Jose.
Tatar bodoval po troch zápasoch, v ktorých vyšiel naprázdno. V druhej tretine asistoval pri góle Jamesa Neala, ktorý zaistil Vegas náskok 3:2. Pridal tak 14. asistenciu v sezóne a zvýšil svoje bodové konto na 33 zápisov.
Jonathan Marchessault strelil dva góly, vrátane rozhodujúceho po 22 sekundách predĺženia. William Karlsson sa už tretíkrát v ročníku presadil v oslabení a so 41 gólmi na konte má len o štyri presné zásahy menej ako líder tabuľky strelcov Alex Ovechkin.
St. Louis je s 92 bodmi na pozícii s druhou divokou kartou v Západnej konferencii. Rovnaký počet bodov nazbierali aj Colorado Avalanche, ktorí však odohrali o jeden zápas viac.

New York Rangers - Tampa Bay Lightning 3:7
Ondřej Pavelec po zranení prvýkrát dostal príležitosť od začiatku zápasu a hoci v bránke Newyorčanov chytil 43 striel Lightning, nebude na zápas spomínať v dobrom. Dostal šesť gólov.
O niečo lepšie pocity môže mať jeho mladý krajan Filip Chytil, ktorý strelil premiérový gól v lige. Z bránkoviska doklepol do bránky odrazenú strelu Matsa Zuccarella a podľa @EliasSports je štvrtým najmladším hráčom v histórii klubu, ktorý dokázal skórovať.
"Bolo zvláštne hrať proti chlapcom, s ktorými sme tak dlho spoločne bojovali na ten istej strane," pripomenul útočník Chris Kreider nedávnu výmenu a odchod niekoľkých hráčov Rangers na Floridu. "Ešte to bude trvať pár zápasov, kým to bude normálne."
Tampa zastavila trojzápasovú sériu porážok a vrátila sa na prvé miesto Atlantickej divízie, kouč Jon Cooper 240. výhrou prekonal klubový rekord Johna Tortorellu.

Washington Capitals - Carolina Hurricanes 1:4
Capitals sa na prvom mieste Metropolitnej divízie chceli vzdialiť od Pittsburgh Penguins, ale proti Hurricanes sa im to nepodarilo. Jediným strelcom tímu bol totiž český obranca Michal Kempný.
Ten v sa 23. minúte napriahol od modrej čiary a nekompromisnou strelou prekonal Scotta Darlinga v bránke. Otvoril síce skóre, lenže to bolo zo strany Washingtonu naozaj všetko.
"Mali sme v sezóne veľa zápasov, v ktorých sme hrali dobre, ale nezískali sme v nich ani bod," povedal kouč Caroliny Bill Peters. "Ale aspoň dnes sa nám to podarilo."
Jeho tím vyhral štvrtý z posledných piatich duelov a stále živí teoretickú šancu na účasť v play off. Na miesto druhej divokej karty, ktoré okupujú New Jersey Devils, však stráca štyri zápasy pred koncom základnej časti osem bodov.

New York Islanders - Toronto Maple Leafs 4:5
Útočník Maple Leafs Auston Matthews bodoval aj v piatom zápase po vyliečení zraneného ramena. Proti Islanders zaznamenal okrem prihrávky aj víťazný gól necelé štyri minúty pred koncom.
Toronto vyhralo ôsmykrát z posledných 10 duelov, prvýkrát od sezóny 2003-04 sa dostalo cez hranicu 100 bodov a snaží sa dostihnúť Boston Bruins na druhom mieste Atlantickej divízie, ktoré by znamenalo výhodu domáceho prostredia v prípadnom rozhodujúcom dueli prvého kola Stanley Cupu, kam sa mužstvo dostalo už vo štvrtok.
"Je to pre nás dôležité," vyhlásil kouč Mike Babcock. "Mal som už niekoľko tímov, ktoré prekonali 100 bodov a vždy to bol akýsi dôkaz o veľkej kvalite kádra a celého klubu. Je ťažké to zvládnuť, musíte byť naozaj dobrí. A my sme boli."
Gólman Jaroslav Halák tentoraz nebol ani na striedačke Islanders, duel odchytal Christopher Gibson.

Ostatné zápasy:
Colorado Avalanche - Chicago Blackhawks 5:0
Anaheim Ducks - Los Angeles Kings 2:1 po predl.
Mužstvá bojujúce o play off v Západnej konferencii nazbierali mimoriadne dôležité body. Avalanche nedali šancu odovzdaným Blackhawks a odprevadili ich debaklom 5:0.
O čisté konto sa ako prví v histórii klubu podelili obaja brankári - Semyon Varlamov aj Jonathan Bernier, ktorý chytal posledných šesť a pol minúty po kolegovej kolízii so slovenským útočníkom Tomášom Jurčom.
Útočník Ondřej Kaše výrazne prispel k zisku dvoch bodov pre Ducks, ktorí v predĺžení zdolali priamych konkurentov Kings 2:1. Prihrávkou pomohol pripraviť oba zásahy svojho tímu, ktorý vylepšil bilanciu posledných duelov na 6-1-1. Kings však získali aspoň bod za porážku po predĺžení, ktorý nakoniec môže byť veľmi dôležitý.