tatar_sk_roundup_0206

Tomas Tatar vo štvrtok predĺžil svoju bodovú sériu na šesť zápasov, jeho asistencia proti Anaheimu pomohla Montrealu vybojovať triumf 3:2 po predĺžení. Hrdinom večera bol gólman tímu Tampa Bay Andrei Vasilevskiy, ktorý bodoval už v 17 dueloch v rade a dosiahol tak rekord klubu. Vegas nastrieľalo Floride sedem gólov a Mark Stone zažil päťbodový večer.

Ďalší Tatarov bod, ďalšia výhra Montrealu
Hráči Montrealu potvrdili dobrú aktuálnu formu, na domácom ľade zdolali Anaheim 3:2 po predĺžení a pripísali si už šiestu výhru z posledných ôsmich duelov.
Hneď na úvodnom góle sa asistenciou podieľal aj Tomas Tatar, ktorý pridal 31. prihrávku v sezóne a celkovo 51. bod. Bodoval už v šiestom dueli v rade, čo je zatiaľ jeho najdlhšia séria v sezóne.
Svoju šnúru predĺžil hneď pri úvodnom góle Canadiens, keď rozbehol presilovkovú akciu, ktorá vyústila do gólu Nicka Suzukiho.
V polovici druhej časti Ducks prvýkrát vyrovnali po tvrdej strele Jakoba Silfverberga. Podobný priebeh sa zopakoval ešte raz, keď na gól Brendana Gallaghera zareagoval Derek Grant.
Duel dospel až do predĺženia, ktoré po 25 sekundách ukončil obranca Jeff Petry.

Petryho rozhodujúci gól v predĺžení

Brankár domácich Carey Price predviedol 35 zákrokov a priviedol tak Montreal k ôsmej výhre z posledných 11 duelov. Canadiens touto sériou zareagovali na hrozivú šnúru ôsmich porážok v rade.
Canadiens hrali bez kapitána Shea Webera, ktorý pri utorkovej výhre nad Devils utrpel zranenie v dolnej časti tela.
Rekordér Vasilevskij istil výhru Lightning
Hráči Tampa Bay Lightning skompletizovali už piaty triumf za sebou, tentoraz v domovskej Amalie Arene porazili Pittsburgh Penguins 4:2.
Hlavnú pozornosť získal brankár Andrei Vasilevskiy. Ruský reprezentant totiž natiahol počet zápasov, v ktorých tímu pomohol k bodovému zisku, už na 17.
Prvý brankár Lightning tak prekonal rekordný zápis, ktorý vytvoril v období od 15. februára až 2. apríla 2003 jeho krajan Nikolaj Chabibulin.
"Andrej je teraz podľa môjho názoru najlepší brankár na svete," vyhlásil obranca Tampy Bay Michail Sergačjov. "V každom zápase aj tréningu pracuje nesmierne tvrdo. Je pre nás kľúčový."
Vasilevskij sa blysol 10 zákrokmi v tretej časti, tím podržal predovšetkým počas 94 sekundovej presilovky Pittsburghu o dvoch hráčov.
O góly Lightning sa podelili Sergačjov, Steven Stamkos, Anthony Cirelli a Nikita Kucherov. Obranca Victor Hedman sa blysol až tromi asistenciami, Ondrej Palat si pripísal jednu. Erik Cernak skončil s dvoma zápornými bodmi v hodnotení plus/mínus. Na strane hostí len skorigovali stav Evgeni Malkin a John Marino.

Stamkos trafil po kombinácii s Pointom

Tampa Bay vďaka výhre poskočila na tretiu priečku tabuľky Východnej konferencie, Penguins sú aktuálne štvrtí.
Stone rozobral Floridu
Mark Stone sa blysol skvelým individuálnym výkonom a priviedol Vegas Golden Knights k suverénnemu víťazstvu 7:2 na ľade Florida Panthers.

Stone po krásnom góle trafil druhýkrát v zápase

Skúsený útočník sa blysol dokonca piatimi bodmi za dva góly a tri asistencie. Stone bol počas zápasu de facto pri všetkom podstatnom.
Duel bol dlho vyrovnaný, ale hostia ovládli záverečnú časť výsledkom 4:0 a rozhodli o svojom triumfe. Na ňom sa 23 zákrokmi podieľal aj brankár Marc-Andre Fleury.
Skúsený gólman tak dosiahol 460. víťazstvo v kariére a v historickom poradí brankárov poskočil na piatu priečku pred Henrika Lundqvista z New York Rangers.
Jednoznačný úspech Devils
Súboj medzi tímami Philadelphia Flyers a New Jersey Devils sa skončil úplne jasne. Na rozdiel od papierových predpokladov však dopadol oveľa lepšie pre hostí, ktorí vo Wells Fargo Center zvíťazili 5:0. Devils tak útočníkovi Flyers Jakubovi Voráčkovi pokazili jeho 900. duel v NHL.
Hviezdou zápasu sa stal brankár Devils Mackenzie Blackwood, ktorý pochytal všetkých 46 streleckých pokusov domáceho mužstva a pridal svoju druhú nulu v sezóne. Navyše si pripísal svoju prvú asistenciu v NHL.
"Myslím si, že celý tím odviedol skvelú prácu. Súperovi sme nedovolili veľa dorážok, darilo sa ním držať puk mimo obranného pásma," ocenil výkon mužstva Blackwood.
Hostí poslal do náskoku už 13 sekundách hry Blake Coleman, o minútu a pol neskôr udrel aj Damon Severson. Devils tak mali viacgólový náskok ešte skôr, ako sa časť hokejistov Phialdelphie vôbec prvýkrát dostala na ľad.
Vedenie na 3:0 zaistil český útočník Pavel Zacha, ktorý zakončil prečíslenie vo vlastnom oslabení. Po ňom sa dvakrát presadil Miles Wood a spečatil tak konečné skóre. Devils zvíťazili po troch porážkach v rade.
"Prvý gól bol zlomový, súperovi zobral vietor z plachiet," pochvaľoval si Coleman. "Keď sa mužstvo rýchlo dostane do výhody, hrá sa mu oveľa jednoduchšie."
V drese Flyers naskočil prvýkrát od 7. januára obranca Shayne Gostisbehere, ktorý sa vrátil po operácii ľavého kolena, ale debakel svojho tímu odvrátiť nedokázal. "Musíme sa výrazne zlepšiť," uvedomoval si.
Red Wings konečne vyhrali
Hokejisti tímu Detroit Red Wings dosiahli prvé víťazstvo z posledných 10 zápasov, keď uspeli na ľade Buffalo Sabres 4:3 po samostatných nájazdoch.
"Je to výborný pocit. Mali sme veľmi dobrý začiatok, prvá aj druhá tretina boli z našej strany kvalitné. Potom sme súperovi dovolili, aby sa do zápasu vrátil, ale nakoniec sme to zvládli, dva body sú dva body," ocenil Dylan Larkin.

Larkin druhým gólom premenil prečíslenie

Práve jemu patrilo prvé dejstvo. Najprv v čase 4:23 otvoril skóre, potom sa po asistencii Filipa Hroneka presadil aj sekundu pred úvodnom sirénou.
Po bezgólovej druhej časti sa Sabres dokázali vrátiť do zápasu. V priebehu necelých troch minút udreli Jimmy Vesey a Scott Wilson a bolo vyrovnané.
Počas zvyšku riadneho hracieho času pridali obidve mužstvá jeden gól, presadili sa hosťujúci Tyler Bertuzzi a domáci Evan Rodrigues.
Duel tak cez predĺženie dospel až do nájazdov, v ktorých rozhodol o úspechu Detroitu hrdina duelu Larkin. Red Wings vyhrali úplne prvýkrát od 10. januára.
Ostatné zápasy: Sharks predviedli otočku, Jets skrotili šampiónov
Winnipeg Jets vybojovali cenný skalp, dokázali totiž zvíťaziť na ľade St. Louis Blues 4:2. Obhajcovia Stanley Cupu narazili po 11 bodových ziskoch na domácom ľade za sebou. Blues napriek neúspechu naďalej kraľujú tabuľke Západnej konferencie.
Veľký obrat predviedlo San Jose, ktoré už po šiestich minútach prehrávalo v Edmontone 0:2, ale nakoniec získalo triumf 6:3. Dvomi gólmi a prihrávkou ho riadil Timo Meier, veterán Joe Thornton pridal ďalšie dve asistencie.
New York Islanders porazili Los Angeles Kings 5:3 a splnili tak úlohu papierového favorita. Útočník Kieffer Bellows strelil svoje prvé dva góly v NHL.
Štvrtú výhru z posledných piatich zápasov pridalo Colorado, ktoré uspelo v aréne Ottawy 4:1. Cale Makar si pripísal gól a asistenciu, Senators prehrali štvrtý duel v rade.
Minnesota zužitkovala výhodu domáceho prostredia a zdolala Vancouver 4:2. Kevin Fiala a Brad Hunt na seba upozornili gólom a prihrávkou.
Calgary utrpelo tretiu prehru v rade, keď doma podľahlo Nashvillu 2:3. Gól a asistenciu si pripísali Kyle Turris a Mikael Granlund.
Carolina sa radovala v Arizone po výsledku 5:3, Sebastian Aho a Andrei Svechnikov obaja zaznamenali tri body.