Folin trafil po prihrávke Tatara

Dve slovenské asistencie, dve výhry. Tomas Tatar pomohol Montrealu k víťazstvu 5:4 po nájazdoch na ľade New Jersey, Erik Cernak sa zase podieľal na štvrtom triumfe Tampy Bay v rade, tentoraz nad Vegas v pomere 4:2. Alex Ovečkin čistým hetrikom priviedol Washington k víťazstvu nad Los Angeles a obranca Martin Fehervary tak zažil víťazný návrat do NHL. Ruskému kanonierovi tak chýbajú už len dva zásahy na dosiahnutie hranice 700 gólov. Boston nedovolil Vancouveru ani jeden gól a úspech 4:0 bol už štvrtý v rade, veterán Joe Thornton zo San Jose dosiahol métu 1500 bodov.

Tatar sa dostal na 50 bodov
Montreal Canadiens zavítali do Newarku na štadión New Jersey Devils a odniesli si odtiaľ výhru 5:4 po nájazdoch. Jednou asistenciou sa na zisku ďalších dvoch bodov podieľal aj Tatar, ktorý pripravil zásah Christiana Folina na 4:3.
Slovenský útočník si tak pripísal jubilejnú 30. asistenciu v sezóne a zaokrúhlil svoj počet bodov v ročníku na 50. Dvadsaťdeväťročný krídelník bodoval už v piatich dueloch v rade a nazbieral v nich sedem bodov.
Folinov gól po Tatarovej prihrávke zavŕšil veľký obrat Montrealu, ktorý v zápase prehrával už 0:3. Potom však v priebehu 17 minút nastrieľal štyri góly za sebou. Predĺženie zariadil domáci útočník Kyle Palmieri, ktorý 20 sekúnd pred koncom vyrovnal svojím druhým gólom v zápase.
Najsledovanejšou osobou na ľade bol útočník víťazov Iľja Kovaľčuk, ktorý sa v drese Canadiens vrátil na ľad svojho bývalého tímu.
Ruský forvard, ktorý strávil v drese Devils štyri sezóny a v roku 2012 im pomohol postúpiť do finále Stanley Cupu, v druhej sérii rozstrelu premenil rozhodujúci nájazd.
Montreal vyhral tri z posledných štyroch duelov, na poslednú divokú kartu mu aktuálne chýba osem bodov. Tú momentálne držia Philadelphia Flyers.
Černák pomohol Tampe proti Vegas
Hráči Tampy Ba opäť predviedli vynikajúcu formu, pred svojimi fanúšikmi porazili Vegas 4:2 a pridali už štvrtý triumf v rade. Jednou prihrávkou sa na víťazstve podieľal aj Černák, ktorý asistoval na úvodný gól Braydena Pointa v polovici prvej tretiny.
Bek z Košíc navyše odohral luxusných 21 minút a štyri sekundy a pripísal si plusový bod.
Jeho asistencia znamenala bodový zápis v treťom dueli zo štyroch, minulý týždeň skóroval v dvoch zápasoch v rade. Po presne 50 odohraných dueloch má na konte 11 bodov a 7 plusiek.
Na Pointov zásah odpovedal William Carrier ale domácim sa ešte do konca prvej časti podarilo vrátiť do vedenia, keď sa po prihrávke Ondřeja Paláta presadil Tyler Johnson.
Záverečná tretina sa začala presným zásahom Paula Stastnyho, ktorý vyrovnal na 2:2. Remízu v polovici tretej tretiny rozsekol kapitán domácich Steven Stamkos a strelil rozhodujúci gól večera. 45 sekúnd pred koncom ešte Alex Killorn potvrdil triumf do prázdnej bránky.

Stamkos tečoval Pointovu strelu a rozhodol

Gólman Andrej Vasilevský vďaka 27 úspešným zákrokom bodoval v 16 dueli v rade a vyrovnal tak klubový rekord tímu.
Ovečkin sám otočil zápas
David Pastrnak už nie je najlepším strelcom NHL. Túto výsadu od neho prevzal Alex Ovechkin, ktorý svojím 27. hetrikom v NHL priviedol Washington Capitals k domácemu triumfu 4:2 nad Los Angeles Kings.

Ovečkin sa hetrikom priblížil k 700 gólom

Obranca Martin Fehervary, ktorého Capitals v utorok povolali z farmy, tak zažil víťazný návrat do NHL. Nastúpil v tretej obrannej dvojici vedľa českého kolegu Radka Gudasa a odohral čas 19:55 s bilanciou dva plusové body, jedna strela, štyri hity a dve zablokované strely. Jeho krajan Richard Panik skončil naopak s jednou mínuskou a nepremenil tri strely.
Ovečkin sa vďaka ďalšiemu úchvatnému predstaveniu dostal na métu 40 gólov v sezóne.
"Bolo to niečo impozantné. Oviemu stačilo len päť minút na to, aby úplne prevzal kontrolu nad celým zápasom," vyhlásil na adresu svojej najžiarivejšej hviezdy tréner Washingtonu Todd Reirden.
Naozaj, ešte v čase 53:30 svietil na ukazovateli skóre nerozhodný stav 2:2. Všetko sa zdalo byť otvorené, ale potom sa do diania vložil kapitán domácich.
Ovečkin najprv v čase 53:50 šikovne tečoval nahodenie od T.J. Oshieho, o 70 sekúnd neskôr z dorážky druhýkrát prekonal Jonathana Quicka a v úplnom závere skompletizoval hetrik do odkryte bránky Kings.
Kapitán Washingtonu sa tak jedenásty raz v kariére dostal na métu 40 gólov v sezóne, čím prekonal zápisy Maria Lemieuxa a Marcela Dionna. Lepšie je na tom s 12. ročníkmi už len Wayne Gretzky.
"Dnes sme vyhrali vďaka Alexovi. Presne toto superhviezdy dokážu. On je naozaj výnimočný hráč," vystrúhal Reirden poklonu svojmu lídrovi.
Ovečkin sa tak znova výrazne priblížil k méte 700 gólov v kariére, na jej dosiahnutie už potrebuje len dva zásahy.
"To len ukazuje, taký je veľký hráč. V zápase sme o ňom dlho poriadne ani nevedeli a potom bum, bum, bum a priviedol súpera k výhre," vyhlásil na adresu Ovečkina hlavný tréner Kings Tod McLellan.
V drese hostí zaznamenal jednu asistenciu Drew Doughty, čím prekonal Roba Blakea a s 495 bodmi sa stal najproduktívnejším obrancom v histórii Los Angeles.
Boston vynuloval Vancovuer
Hráči tímu Boston Bruins potvrdili výbornú aktuálnu formu, keď v domácej TD Garden porazili Vancouver Canucks 4:0 a pridali štvrtý triumf v rade.
Na úspechu Bruins sa najvýraznejšie podieľal brankár Tuukka Rask, ktorý zažiaril 25 úspešnými zákrokmi a vychytal tretiu nulu v ročníku. Jaroslav Halak ho tentoraz istil zo striedačky.
"Bol to jeden z našich najlepších výkonov v poslednom období," ocenil Rask. "Výborne sme napádali súpera, smerom dopredu sme mu nič nedovolili. Bránili sme naozaj výborne."
Domáci sa ujali vedenia v čase 14:24, keď sa Charlie Coyle dostal k dorážke strely Charlieho McAvoya a bekhendovou strelou prekonal brankára hostí Jacoba Markströma.
Canucks sa domnievali, že pred gólom nastal ofsajd a dali celú situáciu preskúmať, ale rozhodca Coyleov gól uznal a mohlo sa oslavovať.
Na 2:0 zvýšil v závere strednej časti Brad Marchand, ktorý využil prihrávku Patricea Bergerona.
V čase 54:09 sa dostal k slovu David Krejci a definitívnu podobu výsledku stanovil v úplnom závere riadneho hracieho času Karson Kuhlman, pre ktorého to bol premiérový gól v sezóne.

Krejčí sa presadil po prihrávke Kuralyho

"Teraz hráme rýchlo a tvrdo. Naši útočníci ú vynikajúci v napádaní, darí sa nám získavať množstvo pukov. Určite sme spokojní," vyhlásil Coyle.
Bruins si výhrou upevnili druhé miesto v tabuľke Východnej konferencie aj celej lige.
Kapitán Zdeno Chara odohral 20 minút a 20 sekúnd, skončil s jedným kladným bodom v plus/mínus a nepremenil jeden strelecký pokus.
Thornton má 1500 bodov
San Jose Sharks si zo štadióna Calgary Flames odniesli výhru 3:1. Hlavnú pozornosť na seba strhol útočník hostí Joe Thornton, ktorý sa dostal na métu 1500 bodov v NHL.
Veterán si v zápase pripísal dve asistencie a stal sa 14. hráčom v histórii ligy, ktorý pokoril túto métu. V priebehu 22 sezón v NHL Thornton strelil 415 gólov a pripojil 1085 asistencií.
Jediný gól domácich Flames strelil Johnny Gaudreau, ktorý dokázal zužitkovať presilovú hru. Brankár David Rittich si pripísal 23 úspešných zákrokov.
Flames navyše prišli o svojho kapitána Marka Giordana, ktorý v priebehu druhej tretiny utrpel zranenie v dolnej časti tela.
Šampióni prestrieľali Carolinu
Hráči St. Louis Blues dokonale zužitkovali výhodu domáceho prostredia, v ktorom zdolali Carolina Hurricanes 6:3 a potvrdili svoju aktuálnu pozíciu najlepšieho mužstva Západnej konferencie.
"Od začiatku do konca sme hrali solídne," pochvaľoval si domáci útočník Brayden Schenn. "Keď dáme v zápase prvý gól, hrá sa nám oveľa lepšie. Toto bol presne ten prípad."
Blues viedli po 25 minútach hry už o tri góly a dianie na ľade mali pevne vo svojich rukách. Schenn a Zach Sanford nastrieľali dva góly, Ryan O´Reilly pripojil tri asistencie.
Český brankár Caroliny Petr Mrazek inkasoval šesť gólov, jeho krajan Martin Necas v presilovej hre stanovil konečný výsledok.
Ostatné zápasy: Merzlikins s nulou, Oilers nedali ani jeden gól
Z duelu medzi Buffalom a Coloradom sa stala úplne jednoznačná záležitosť, Avalanche na ľade súpera vyhrali 6:1. Útočník Andre Burakovsky sa na víťazstve podieľal štyrmi bodmi za gól a tri asistencie.
Stret medzi Columbusom a Floridou rozhodol jediný gól, v druhej minúte predĺženia ho strelil domáci Zach Werenski. Gólman Blue Jackets Elvis Merzlikins zažiaril 32 úspešnými zákrokmi.
Duel Anaheimu a Ottawy dospel až do nájazdov, po ktorých sa z výhry 3:2 radovali hostia. Do úlohy hrdinu sa štylizoval český forvard Ondrej Kase, ktorý strelil gól a pridal aj rozhodujúci zásah v rozstrele.
Súboj dvoch defenzívne ladených mužstiev dopadol lepšie pre New York Islanders, ktorí doma zdolali Dallas 4:3 po predĺžení. O víťazný gól sa postaral Anthony Beauvillier. V drese Stars nechýbal slovenský obranca Andrej Sekera.
Na domácom ľade uspela aj Minnesota, ktorej výhru 3:2 po predĺžení nad Chicagom vystrelil Matt Dumba.
Stret dvoch tímov, ktoré ostávajú ďaleka za očakávaniami, vyznel lepšie pre Nashville. Triumf Predators 2:1 na ľade Jets v druhej minúte predĺženia určil Mikael Granlund.
Strelci Edmontonu tentoraz vyšlo naprázdno a Arizona mohla doma oslavovať víťazstvo 3:0. Gólman Antti Raanta pochytal všetkých 30 striel súpera, krídelník Lawson Crouse skončil s gólom a asistenciou.