Ďalšie fantastické predstavenie Davida Pastrňáka a jeho spoluhráčov z prvého útoku viedlo k triumfálnemu vstupu hokejistov Boston Bruins do druhého kola Stanley Cupu. Hostia nastrieľali domácim Tampa Bay Lightning šesť gólov, české krídlo prihralo na štyri z nich a so 17 bodmi je na čele produktivity tohtoročného play off. Asistenciu si pripísal aj center David Krejčí. Zdeno Chára odohral necelých 23 minút, pripísal si štyri hity a dva body v hodnotení plus/mínus.

Tampa Bay Lightning - Boston Bruins 2:6 (stav série 0:1)
Pastrňák stihol za 15 minút a 21 sekúnd na ľade štyri asistencie, rovnaký počet bodov za gól a tri prihrávky si počas 19 minút v hre pripísal aj Brad Marchand. Center oboch krídel Patrice Bergeron končil zápas s bilanciou 2+1, prvá formácia tak spolu nazbierala 11 bodov a Bruins si z Amalie Areny odviezli prvú výhru v sérii o postup do finále Východnej konferencie.
Prihrávku si pripísal aj Krejčí, ktorý bodoval v treťom zápase za sebou a v play off má zatiaľ na konte päť zápisov. Rick Nash, februárová posila z New York Rangers, strelil dva góly.
Hrdinom sobotného duelu bol aj Tuukka Rask, ktorý pochytal 34 z 36 striel súpera (94,4 percenta). A jeden z dvoch gólov dostal preto, že mu predtým odletel nôž z korčule. Keďže si myslel, že sa bude pískať, prestal hrať. Ale pravidlá nič také nehovoria a obranca Mikhail Sergachev namiesto prerušenia dopravil puk do odkrytej siete.
Obidva tímy začali svižne, vo vyrovnanej prvej tretine sa presadil len Nash, ktorý v presilovke tečoval Pastrňákovu strelu od modrej. 42 sekúnd po prvej prestávke Bergeron po Pastrňákovej peknej prihrávke poslal puk do domácej bránky.
Lightning sa dostali do zápasu o necelé dve minúty neskôr po góle Dana Girardiho, v čase 32:33 Bruins odskočili krásnou strelou Nasha s asistenciami oboch českých hráčov. Po ani nie minúte sa presadil Sergachev a bolo to 3:2 pre hostí.
Tí si však zápas ustrážili najlepším možným spôsobom. V tretej tretine pridali ďalšie tri góly, keď sa presadili Marchand, Bergeron (opäť s pomocou Pastrňáka) a Jake DeBrusk, ktorý upravil výsledok gólom do prázdnej bránky.
Boston vybojoval zápas v druhej a tretej časti napriek tomu, že v tom čase vyslal len 11 striel na bránku oproti 25 pokusom súpera. Andrei Vasilevskiy z Tampy inkasoval päť gólov z 23 striel.
Ďalší zápas: pondelok od 19:00 (utorok 1:00 SELČ) v Amalie Arene v Tampe