St. Louis porazilo Dallas, presadil sa Jaškin

Hráči St. Louis Blues zvíťazili v piatom zápase série druhého kola play off Západnej konferencie na ľade celku Dallas Stars 4:1 a ujali sa vedenia 3:2 na zápasy. O svojom postupe môžu rozhodnúť už v nasledujúcom domácom dueli.

Blues našli nečakaného hrdinu v ruskom útočníkovi Dmitrijovi Jaškinovi. Talentovaný mladík naskočil do vôbec prvého duelu tohtoročného play off a hneď sa víťazným gólom podieľal na nesmierne dôležitom víťazstve.

Hostia vstúpili do zápasu lepšie, už v 7. minúte trafil Roby Fabbri a zaistil St. Louis vedenie. To ale vydržalo len necelých päť minút, potom sa s odpoveďou poponáhľal ofenzívny obranca Alex Goligoski.

To ale bolo zo strany Stars na celý zvyšok duelu všetko, ďalšie góly už strieľali len hostia. V 31. minúte prišiel čas Dmitrija Jaškina, ktorý strelou o tyč dostal puk za chrbát brankára Kariho Lehtonena. Potom presne mieril aj veterán Troy Brouwer.

Dallas sa síce v treťom dejstve usiloval o návrat do zápasu, proti koncentrovanej obrane Blues sa ale presadiť nedokázal. Konečnú podobu výsledku naopak stanovil strelou do prázdnej bránky Paul Stastny