cernak 2

Utorkový program prípravných duelov NHL bol mimoriadne bohatý na góly. Len v súbojoch tímov Chicago Blackhawks s Detroit Red Wings a Calgary Flames so San Jose Sharks ich padlo dokopy 26. Zo Slovákov sa dostali do hry dvaja hráči, ale obaja ostali bez bodových zápisov. Michal Čajkovský s Carolinou Hurricanes oslavoval triumf nad Nashville Predators 4:1 a Erik Černák bol pri prehre Tampy Bay vo floridskom derby s Florida Panthers.

Černák strávil na ľade domácej Amalie Areny v Tampe 17 minút a 18 sekúnd. Za tento čas mal bilanciu štyri strely, dva hity a jednu zablokovanú strelu. Odsedel si aj dve minúty trestu. Lightning nakoniec porazili Panthers 3:2, rozhodujúci gól strelil novozvolený kapitán Aleksander Barkov.

McGinn zvýšil vedenie v početnej výhode

Ďalší obranca Čajkovský sa naopak tešil z výhry, jeho Carolina dominovala na ľade Nashvillu najmä vďaka gólmanovi Scottovi Darlingovi, ktorý predviedol 28 úspešných zákrokov. Dvadsaťšesťročný Slovák odohral cez 16 minút a nepremenil tri strely na bránku domácich,
Stret tímov Chicago Blackhawks a Detroit Red Wings sa zmenil na veľkú prestrelku. Z triumfu 8:6 sa nakoniec mohli radovať hostia, v ktorých drese Andreas Athanasiuou zahviezdil štyrmi bodmi za dva góly a rovnaký počet prihrávok.
Patrik Sharp si v dueli pripísal tri asistencie, domáci bek, kapitán domácich Jonathan Toews dal dva góly a pridal aj jednu prihrávku. Na jeho druhom zásahu sa asistenciou podieľal aj český bek Jan Rutta.
Hráči tímu Edmonton Oilers predviedli ofenzívnu smršť, keď pred zrakmi svojich divákov rozobrali Vancouver Canucks 6:0. Ty Rattie sa blysol hetrikom, kapitán Connor McDavid pripojil tri asistencie.

Rattie tretíkrát skóroval proti Canucks

Veľmi dobrú formu v príprave dokázal mladý český útočník Lukáš Radil, ktorý v drese tímu San Jose Sharks zažiaril gólom a asistenciou. Porážku 5:7 na ľade tímu Calgary Flames však odvrátiť nedokázal.
Hlavnou hviezdou duelu sa stal Johnny Gaudreau, ktorý k dvoma presným zásahom pripojil aj jednu prihrávku. V bránke Flames odchytal polovicu zápasu brankár David Rittich, ale duel sa mu nevydaril a z 18 striel skóroval štyrikrát. Michael Frolík nazbieral dve asistencie.
Obhajcovia Stanley Cupu Washington Capitals si pripísali suverénny triumf, keď zvíťazili na ľade St. Louis Blues presvedčivo 4:0. Jednou prihrávkou sa na tom podieľal aj obranca Michal Kempný.
Z jeho schopností ťažil austrálsky útočník Nathan Walker, ktorý zaznamenal prvý gól v prípravnom období.