Aj v sezóne 2023-24 každý pondelok vyberáme slovenskú hviezdu posledných siedmich dní. V 9. týždni ročníka do NHL naskočili ôsmi slovenskí hokejisti. Tu je najlepší z nich:

Šimon Nemec (New Jersey Devils)

V podobnom duchu, ako sa minulý týždeň uviedol, aj pokračoval. Devätnásťročný obranca na začiatku decembra odohral debutový zápas v NHL, v ktorom si pripísal dve asistencie. V treťom štarte teraz strelil aj prvý gól, takže mal po troch dueloch na konte rovnaký počet bodov.

Nemec premiérovo skóroval v NHL

Devils odohrali v priebehu minulého týždňa až štyri duely. Vybojovali z nich tri výhry a jedným z dôvodov bola aj minuloročná dvojka draftu. Nemec opäť nastupoval v elitnej obrannej dvojici s Jonasom Siegenthalerom a jeho hrací čas sa pohyboval okolo 20 minút na zápas.

Najdlhšie pobudol na ľade v stredu, keď New Jersey uspelo pred fanúšikmi Vancouver Canucks 6:5 - až 21 minút a 45 sekúnd.

O dva dni neskôr sa radoval z premiérového gólu v NHL, ktorým rozhodol o triumfe 2:1 nad Seattle Kraken. Tesne po vyrovnaní domácich dostal Devils do rozdielového vedenia.

"Asi som nevyzeral veľmi šťastne, ale bol som," uisťoval Nemec. "Je pre mňa dobre, že som mal toľko minút. Nečakal som to, ale tréneri mi veria. Cítim sa v tej úlohe dobre a snažím sa ukázať to najlepšie."

Nemec má po piatich zápasoch priemerný čas 20 minút a 30 sekúnd na zápas, čo ho zaraďuje na štvrté miesto z celého tímu. Odohral už aj viac ako šesť minút v presilových hrách.

V sobotu Devils uspeli na ľade Calgary Flames a odniesli si výhru 4:2. Porážku utrpeli až v noci z nedele na pondelok, keď Nemec a spol. nedokázali zastaviť hviezdny útok Edmonton Oilers a prehrali 1:4.

Nasledujúci týždeň bude pre Devils (14-11-1) trochu pokojnejší. V stredu k nim zavítajú Boston Bruins, v nedeľu si odskočia do arény Columbus Blue Jackets a v nedeľu súbojom s Anaheim Ducks odštartujú päťzápasovú sériu zápasov na domácom ľade.