20161213-eichel-mediawall

Zaujímavý večer má za sebou Peter Budaj. Po troch inkasovaných góloch z hokejok Buffalo Sabres ho v druhej tretine v bránkovisku vymenil Jeff Zatkoff,. Budaj sa však na tretiu tretinu do bránky vrátil. K víťazstvu ale nepomohol, Los Angeles Kings podľahli Buffalu 6:3. Celý duel odchytal naopak Jaroslav Hálák, predviedol 34 úspešných zákrokov, proti Washington Capitals to však nestačilo a Islanders doma v Brooklyne prehrali 2:4. Ostatní slovenskí hokejisti v utorok svoje štatistiky nerozšírili, z výhry sa mohli tešiť len Marián Hossa s Richardom Pánikom, ktorých Chicago Blackhawks zvíťazilo na ľade celku New York Rangers 2:1.

New York Islanders - Washington Capitals 2:4
Úlohu favorita potvrdil Washington, ktorý zvíťazil na ľade New York Islanders 4:2 a zaznamenal už piatu výhru v rade. Tá vyniesla Capitals na piatu priečku v tabuľke Východnej konferencie.
Skvelý duel odohral český útočník Jakub Vrána. Dvadsaťročný talent si pripísal svoje prvé dve asistencie v NHL a na triumfe svojho tímu mal výrazný podiel.
"Pomohlo nám, že sme hrali veľmi jednoducho," konštatoval gólman Washingtonu Braden Holtby. "Zbytočne sme si nekomplikovali život, situácie riešili pohotovo a to bol základ úspechu."
Capitals nastrieľali v druhej i tretej časti po dvoch góloch. Vrána sa najprv podieľal na trefe Bretta Connollyho, v presilovej hre potom pripravil ďalší zásah pre Justina Williamsa.
Hrdinom duelu sa nakoniec stal obranca Matt Niskanen, ktorý zaobstaral oba góly Washingtonu v záverečnej tretine. Pre skúseného zadáka to boli úplne prvé trefy v sezóne.

Buffalo Sabres - Los Angeles Kings 6:3
Fantastický výkon v druhej tretine zaistil Buffalu cennú výhru 6:3 nad Los Angeles. Sabres sa vďaka zisku dvoch bodov odlepili z posledného miesta v tabuľke Východnej konferencie.
O osude duelu rozhodla stredná časť, v ktorej domáci svojmu súperovi nastrieľali štyri góly. Skvelý zápas odohral útočník Sabres Jack Eichel, ktorý k dvom streleným gólom pripojil aj jednu asistenciu. Marián Gáborík sa v drese porazených nepresadil, gólman Peter Budaj pustil štyri góly z 22 pokusov, v priebehu druhej tretiny ho vystriedal Jeff Zatkoff, slovenský gólman sa však na tretiu časť do bránky vrátil.

Carolina Hurricanes - Vancouver Canucks 8:6
Na divokú prestrelku sa zmenil súboj Caroliny s Vancouverom, z triumfu 8:6 sa nakoniec mohli radovať domáci. Zápas nedochytali obaja brankári, domáci Cam Ward bol vystriedaný už v 46. minúte, hosťujúci Ryan Miller potom v úvode tretieho dejstva.
Canucks parádne vyšla druhá časť, ktorú ovládli 4:0, v záverečnej tretine však inkasovali hneď šesť gólov. Po dvoch zásahoch si pripísali domáci Jack Skinner i hosťujúci Sven Baertschi.
New York Rangers - Chicago Blackhawks 1:2
Dobrú formu potvrdilo Chicago, ktoré zvíťazilo na ľade New York Rangers 2:1 a oslávilo už tretí triumf z posledných štyroch zápasov. Domáci gólman Antti Raanta inkasoval po 176 minútach.
Hostia sa dostali do vedenia zásluhou Trevora Van Riemsdyka, za domácich ale vyrovnal krok Jesper Fast. Rozhodnutie prišlo v čase 38:51, kedy svoj 13. gól v sezóne zaznamenal Artem Anisimov.

Toronto Maple Leafs - San Jose Sharks 2:3 po náj.
Na veľkú drámu sa zmenila bitka medzi Torontom a San Jose. Za nerozhodného stavu 2:2 dospel zápas až do nájazdov, v ktorých rozhodol o zisku bodu navyše pre hostí Logan Couture.
Maple Leafs mali duel skvelo rozbehnutý, po dvoch tretinách viedli 2:0 a zdalo sa, že smerujú k maximálnemu bodovému zisku. Sharks ale zdvihli hlavy, vďaka trefám Justina Brauna a Joe Pavelskiho vyrovnali a v nájazdoch dokonali obrat.

Dallas Stars - Anaheim Ducks 6:2
Po dvoch porážkach znovu zabral Dallas, ktorý na svojom ľade deklasoval Anaheim 6:2. Prvý bod po zranení si pripísal útočník Jiří Hudler.
Český veterán v čase 50:51 pripravil trefu pre Patricka Eavesa a podporil tak nápor Stars v záverečnom dejstve. Dallas nastrieľal svojmu súperovi v poslednej tretine päť gólov a rozhodol tak o svojom triumfe. Tromi bodmi sa blysol kapitán Jamie Benn.

Edmonton Oilers - Columbus Blue Jackets 1:3
Fantastickú výkonnosť si aj naďalej drží Columbus, ktorý zvíťazil na pôde Edmontonu 3:1 a oslávil už siedme víťazstvo v rade.
Hostia síce od 11. minúty prehrávali, keď trafil Tyler Pitlick, skóre ale dokázali parádne otočiť. Hlavnú zásluhu na tom mal útočník Sam Gagner, ktorý k strelenému gólu pripojil aj jednu asistenciu.

BlueJackets

Ďalšie utorkové výsledky:
Detroit Red Wings - Arizona Coyotes 1:4
Minnesota Wild - Florida Panthers 5:1
Nashville Predators - St. Louis Blues 6:3
1. Hurikán Carolina
Veľkolepé predstavenie ponúkli v záverečnej tretine zápasu s Vancouverom hráči Caroliny. Počas dvadsiatich minút nastrieľali súperovi šesť gólov a rozhodli o svojom triumfe.
2. Raanta pokorený
Dlho bol nepriestrelnou stenou, brankár Antti Raanta neinkasoval dokopy 176 minút. Jeho úchvatnú sériu prerušil až Trevor Van Riemsdyk, ktorý naštartoval obrat Chicaga v dueli s Rangers.
3. Utrápená Florida
Nejde to. Ani zmena na trénerskom poste neprebrala Floridu z letargie, celok zo Sunrise nestačil na Minnesotu a stratil štvrtý z posledných piatich zápasov.
1. Jeff Skinner (CAR): 2 góly, 1 asistencia, 7 striel
2. Matt Niskanen (WSH): 2 góly, 6 striel
3. Jamie Benn (DAL): 1 gól, 2 asistencie, 3 strely
Na čo sa tešiť:
Na programe sú len štyri zápasy, veľkú pozornosť púta súboj obhajcu Stanley Cupu Pittsburghu s Bostonom.