butov

Stredajšia noc v NHL prebehla bez slovenského zápisu. Z úspechu sa radoval Washington, ktorý doma vďaka gólu T.J. Oshieho pretlačil Pittsburgh. Útočník Colton Sissons sa blysol hetrikom a priviedol Nashville k triumfu na ľade Colorada, do ktorého zostavy sa vrátil Marko Daňo. Calgary sa muselo skloniť na ľade Anaheimu a prišlo tak o sériu štyroch výhier.

Oshieho pomsta
Hráči Washingtonu zužitkovali výhodu domáceho prostredia a v bitke dvoch ťažkých váh Východnej konferencie pretlačili Pittsburgh 2:1.
O výhre Capitals rozhodol útočník T.J. Oshie, ktorý v čase 58:46 využil prihrávku Johna Carlsona a dokončil obrat v skóre.
V tej chvíli pritom vôbec nemusel byť na ľade. V úvode tretieho dejstva totiž inkasoval tvrdý hit od protihráča Evgeniho Malkina, za ktorý ruský útočník vyfasoval trest na päť minút a do konca zápasu. Oshie sa musel v kabíne podrobiť testom na otras mozgu, ale stihol sa vrátiť do duelu. A rozhodnúť.

Oshieho víťazný gól v závere zápasu

"Tvár ma bolí, ale prevládajú skvelé pocity," vyhlásil T.J. Oshie po víťazstve. "Musím poďakovať lekárom, ktorí ma vyšetrili veľmi rýchlo a ja som sa tak mohol vrátiť do hry."
Lepší vstup do zápasu pritom mali hostia, v čase 12:16 Sidney Crosby využil početnú výhodu a poslal svoj tím do vedenia. To však bolo zo strany Penguins všetko.
V druhej tretine Alex Ovechkin rovnako presadil v presilovej hre a vyrovnal stav. Ruský kanonier strelil už 235. gól v početnej výhode, v historickom poradí sa tak posunul na ôsmu priečku pred Marcela Dionna.
V záverečnom dejstve potom Capitals dokonali obrat a pripravili svojmu veľkému rivalovi už piatu prehru v rade. Pittsburgh tak figuruje až na deviatom mieste priebežnej tabuľky.
"Odohrali sme dobrý zápas, ale nie sme odmenení výsledkom," povzdychol si hosťujúci tréner Mike Sullivan. "To sa niekedy stáva, ale na tomto výkone určite môžeme stavať v ďalších dueloch. Presne to som povedal aj hráčom."
Sissons rozobral Avalanche
Nashville potvrdil pozíciu najlepšieho tímu celej ligy, keď presvedčivo vyhral na ľade Colorada 4:1 a pridal už štvrtý triumf za sebou.
Hrdinom duelu sa stal útočník Colton Sissons, ktorý do bránky Avalanche nastrieľal hetrik. Dvadsaťpäťročný center dvakrát udrel v prvej tretine a tri sekundy pred koncom druhého dejstva potom pripojil aj tretí gól.
Sissons odohral svoj suverénny najlepší duel v kariére. Jeho úlohou je väčšinou strážiť najlepších útočníkov súpera, tentoraz však prevzal ofenzívnu taktovku. V jednom zápase nastrieľal tretinu všetkých gólov, ktoré stihol dať za celú minulú sezónu.
Aspoň čestný úspech domácich zaobstaral Matt Calvert, ktorý v čase 27:08 využil presilovú hru. Ale inak bol gólman hostí Pekka Rinne nepriestrelný, spolu si pripísal 24 zákrokov.

Sissonsov druhý hetrik v kariére

Konečnú podobu výsledku stanovil Ryan Hartman strelou do prázdnej bránky. Jeho spoluhráč z tretej formácie Nick Bonino mal na konte tri asistencie.
V zostave sa opäť objavil aj Marko Daňo, ktorý nepremenil jeden strelecký pokus a mal na konte jeden mínusový bod. V šiestich odohraných dueloch v sezóne zatiaľ nebodoval.
Anaheim zdvihol hlavu
Nebol v úlohe favorita, ale zápas zvládol. Anaheim pred zrakmi svojich fanúšikov zdolal rozbehnuté Calgary 3:2 a posunul sa na desiate miesto tabuľky Západnej konferencie.
Flames išli do zápasu v Honda Center so štyrmi výhrami v rade, ale piatu už nepridali. Prakticky celý duel totiž boli pozadu a museli doháňať manko.

Silfverberg vystrelil a precedil puk za chrbát Smitha

Ducks ťažili z vydareného vstupu do zápasu. V čase 8:37 udrel Jakob Silfverberg, o tri minúty neskôr sa presadil aj Adam Henrique
Hostia však dokázali vyrovnať krok. Postarali sa o to Mathew Tkachuk, ktorý využil presilovú hru, a Mark Jankowski, ktorý naopak zaúradoval vo vlastnom oslabení. Na jeho gól však už po 27 sekundách zareagoval domáci kapitán Ryan Getzlaf a rozhodol o výhre Ducks.