slovakia bench

Ďalšia tesná prehra, ďalší zápas stratený v posledných sekundách. Slovenská reprezentácia na majstrovstvách sveta IIHF podľahla Nemecku 3:2, hoci ešte dve minúty pred koncom viedla. Víťazný gól strelil len 27 sekúnd pred záverečnou sirénou hviezdny strelec Edmonton Oilers Leon Draisaitl.

"Nezvládli sme to. Ťažko sa mi na to hľadajú slová. Neviem, čo na to povedať. Myslím, že sme boli lepší a opäť sme prehrali. Skúsime hrať pre fanúšikov, zaslúžia si to," neskrýval sklamanie v rozhovore pre RTVS Tomáš Tatar, ktorý si pripísal asistencie pri obidvoch slovenských góloch.
Slováci začali stretnutie aktívnejšie a trávili viac času v útočnom pásme. Postupom času sa však Nemci dostávali do tempa a začali ohrozovať bránku Mareka Čiliaka, ale po prvej časti bol pomer striel 12:3 v prospech domáceho tímu.

Napriek streleckej prevahe však prvý gól strelili Nemci, keď sa presadil Marc Michaelis. Slováci najprv strieľali len tyčky. Potom však domáci dostali možnosť presilovky o dvoch hráčov, ktorú už po 6 sekundách využil kapitán Andrej Sekera. V pokračujúcej presile sa k nemu pridal aj Libor Hudáček a Slovensko za 85 sekúnd otočilo skóre.
Slováci ešte ubránili štvorminútovú presilovku a po druhej tretine bol pomer striel 28/11 pre domácich. Strelec druhého gólu Libor Hudáček po druhej tretine povedal, že Slováci boli v tejto tretine vo všetkom lepší, ako Nemci. "Mali sem plno šancí a dve sme využili. Musím hrať u nich v tretine a tým pádom nám nemôžu dať gól," povedal s úsmevom Hudáček.
V poslednom dejstve si Slováci dlho udržiavali vedenie a zdalo sa, že smerujú k výhre a dôležitým trom bodom do tabuľky. Tri minúty pred koncom však Nemci siahli po hre bez brankára, ktorú využil Markus Eisenschmid.
Necelých 30 sekúnd pred koncom Leon Draisaitl strelil víťazný gól a bolo po zápase. Zverencom trénera Craiga Ramsayho už nepomohla ani záverečná hra bez brankára.
"Je to veľmi ťažká prehra. Chlapci vypľuli dušu, dali do toho všetko a hrali veľmi dobre. Šport a hokej je niekedy taký. Urobili sme dve malé chybičky a boli z toho dva góly. Momentálne nemám slov. Za chyby sa niekedy platí a aj na druhej strane sú dobrí hráči." uviedol po porážke asistent trénera Michal Handzuš.
"Škoda toho. Tlačili sem sa do brány, strieľali zovšadiaľ. Dnes sa nám nepodarilo dať viac gólov, ako zápasy predtým. Treba dať hore hlavu a hrať do posledného zápasu. Možno sa niečo stane a niekto nám pomôže. Treba teraz získať všetky body," zhodnotil duel útočník Dávid Buc.
Slováci majú po tretej prehre v rade v tabuľke len tri body, ktoré získali v úvodnom dueli šampionátu, keď senzačne zdolali USA 4:1. Potom nasledovala prehra s Fínskom 2:4 a v pondelok po dramatickej bitke podľahli Kanade 5:6.
Domáca reprezentácia má teraz ďalší voľný deň, najbližšie nastúpi proti Francúzsku, tentoraz o 16:15.
Rusi dali Talianom desiatku
Hlavný favorit turnaja vo večernom zápase skupiny B v Bratislave outsidera z Talianska vôbec nešetril a nastrieľal mu desať gólov. Prvýkrát na majstrovstvách sa strelecky presadil aj Alex Ovechkin. Zborná sa vďaka víťazstvu posunula na prvú priečku B skupiny pred Švajčiarsko.
Veľká Británia poobede v Košiciach síce strelila USA tri góly, ale na triumf to ani zďaleka nestačilo a Spojené štáty si odniesli tri body po výhre 6:3. Švajčiari sa vďaka úspechu 4:1 nad Nórskom priblížili k postupu do štvrťfinále.