Sen pokračoval, Scott získal v Nashville titul MVP

Autor Michael Langr / NHL.com

Samotnou účasťou to neskončilo, pre Johna Scotta sa 2016 Honda NHL All-Star Game premenil na nezmazateľnú spomienku, ktorú mu navyše bude pripomínať aj titul pre najužitočnejšieho hráča tradičnej exhibície. Kapitán Pacifickej divízie sa na vlne fanúšikovskej popularity vyhrieval aj v Nashville.

Finálový súboj Pacifiku s Atlantickou divíziou ponúkol až nečakane vysokú úroveň intenzity a súťaživosti, ktorá miestami pripomínala regulárny zápas sezóny.

Pacifik vyhral miliónovú prémiu len vďaka jedinému zásahu, ktorý v čase 13:38 zariadil Corey Perry z Anaheim Ducks, pokým gólmani John Gibson z Anaheimu a Jonathan Quick z Los Angeles Kings spoločne vychytali sedemnástimi zákrokmi čisté konto. "Chceli sme skrátka dobre reprezentovať našu divíziu," povedal obranca Brent Burns zo San Jose.

Kapitána víťazov Scotta potom ďalšie hlasovanie fanúšikov vynieslo až k zisku MVP. Nebolo to ale nijako nezaslúžené ocenenie, keďže dvojmetrový plecnatý útočník strelil v semifinále proti Centrálnej divízii (9:6) hneď dva góly.

"Najviac 'cool' vec, akú som v hokeji zažil," rozplýval sa Scott, ktorý predpokladal, že si All-Star Game vychutná skôr v zákulisí a humbug, ktorý sa strhol okolo jeho nominácie na ASG, pomaly vyprchá.

Veľa chvály sa znieslo aj na nový formát, kde proti sebe nastupovali divízne tímy v 3 proti 3. Hráči si užívali priestor, ktorý im ponúkol možnosť naplno predviesť ich schopnosti. "Všetci chlapci, ktorí sú tu, sa celkom zapotili," cenil si Burns.

Atlantická divízia vedená Jaromírom Jágrom sa dostala do finále vďaka výhre 4:3 nad východnými rivalmi z Metropolitnej divízie. Český kapitán Atlantiku sa na tom podieľal gólom po brejku, ktorý zakončil forhendovým blafákom za chrbát Bradena Holtbyho z Washington Capitals. V poslednej minúte potom gólman Ben Bishop z Tampa Bay Lightning udržal jednogólový rozdiel, keď zlikvidoval príležitosť Krisa Letanga z Pittsburgh Penguins.

Oveľa väčšiu prestrelku zažili fanúšikovia v druhom 'západnom' semifinále, kde padlo celkom 15 gólov. Okrem Scotta sa strelecky dvakrát presadili aj Daniel Sedin z Vancouver Canucks, Taylor Hall z Edmonton Oilers a k nadšeniu miestnych fanúšikov aj James Neal z Nashville Predators.

V súboji o prvenstvo už ale naplno dominovali gólmani. "Intenzita sa zdvihla. Všetci ste videli, ako chcel v poslednom striedaní súper vyrovnať," tvrdil jediný strelec finále Perry. Ten v 14. minúte prevzal puk od Daniela Sedina, Jágr nestačil na prihrávku reagovať a kanonier Ducks si už vedel proti Bishopovi rady. Perry mal potom na svedomí ešte jeden gól, ale ten bol odvolaný, keďže Hall bránil gólmanovi v zákroku.

"Brankári tu boli naozaj dobrí," povedal Perry. "Keď ste sa pozreli na zostavy, tak v oboch tímoch bolo veľa palebnej sily a to len ukazuje, ako dobre si počínali gólmani. Hralo sa aj veľmi natesno jeden proti jednému, vôbec nebolo ľahké sa presadiť."

Veď Roberto Luongo z Florida Panthers mal dvanásť zákrokov za desať minút, z toho päť proti Joe Pavelskimu. "V priebehu pár minút som vystrelil štyrikrát, ale Luongo tam vždy bol," tvrdil útočník zo San Jose Sharks. Ďalšie šance mal Johnny Gaudreau z Calgary Flames, lenže dvakrát trafil tyč a potom stroskotal na Bishopovi.

"Myslím, že sme zažili skvelý víkend. Mesto Nashville môže byť na seba pyšné, pretože nám vytvorilo vynikajúcu atmosféru. Všetko bolo parádne. Jedlo, fanúšikovia, niektorí chlapci toho moc nenaspali, pretože večer sa rozbehla zábava," pousmial sa Burns. Spomienok bude dosť. Hlavne John Scott už podobný večer pravdepodobne nezažije.