rnh121916_169

Obranca Andrej Sekera pomohol asistenciou pri rozhodujúcom góle v predĺžení a Edmonton Oilers mohli oslavovať výhru 3:2 na ľade St. Louis Blues. Slovenské duo Tomáš Tatar a Tomáš Jurčo z Detroit Red Wings do diania nezasiahlo, zápas na ľade Carolina Hurricanes bol pre problémy s chladiacim zariadením odložený. Prihrávku si pripísal aj najproduktívnejší český hráč sezóny Jakub Voráček, ktorý ale neuspel v rozstreli a nezabránil porážke s Nashville Predators 1:2 po samostatných nájazdoch.

Toronto Maple Leafs - Anaheim Ducks 2:3
Ondřej Kaše asistoval pri góle Nicka Ritchieho, ktorý po 81 sekundách druhého dejstva otočil stav na 2:1 pre Ducks. Dvadsaťjedenročný český útočník pri akcii predviedol skvelú prácu. Na modrej čiare vypichol puk Williamovi Nylanderovi, potom ho zobral aj Connorovi Carrickovi, skúsil bekhendom prekonať Frederika Andersena a potom spoza bránky ideálne prihral Ritchiemu.
Maple Leafs síce v 52. minúte vyrovnali, ale o 86 sekúnd neskôr rozhodol v presilovej hre obranca Cam Fowler. Kouč Anaheim Randy Carlyle tak oslávil výhru pri svojom návrate do Toronta, ktoré viedol od marca 2012 do januára minulého roka, kedy bol odvolaný.
"Myslím, že veľa ľudí z toho robilo príliš veľkú udalosť. Je to pekné, ale náš klub potrebuje vyhrávať oveľa viac než ja osobne," vyhlásil šesťdesiatročný Carlyle, ktorý sa na lavičku v NHL vrátil v Anaheime pred touto sezónou.

Philadelphia Flyers - Nashville Predators 1:2 po sam. nájazdoch
Flyers po sérii desiatich výhier druhýkrát za sebou prehrali, ale na rozdiel od sobotného duelu na ľade Dallas Stars (1:3) opäť bodovali. Od 11. minúty viedli, keď Jakub Voráček na modrej čiare uvoľnil obrancu Andrewa MacDonalda, ktorý za pravým kruhom vypálil a prekonal Pekku Rinneho.
Bol jediný, kto dokázal Rinneho v zápase prekonať. Fínsky gólman si pripísal 31 úspešných zákrokov a v nájazdoch naňho nevyzreli Nick Cousins, Claude Giroux ani Voráček. Ten sa dostal pri blafáku do forhendu do ostrého uhla a trafil bočnú konštrukciu. "Mal som šťastie. Položil si ma, padol som ako snehuliak, ale našťastie to netrafil," vydýchol si Rinne.
Rozstrel vynútil gólom v 52. minúte Filip Forsberg a rozhodol obranca Ryan Ellis, ktorý bol v prvej sérii jediným úspešným exekútorom. Predators na šiesty pokus prvýkrát v sezóne uspeli v nadstavení a v nájazdoch predtým prehrali trikrát.
St. Louis Blues - Edmonton Oilers 2:3 po predl.
Oilers na ľade St. Louis dvakrát dotiahli stratu a v čase 62:55 rozhodol útočník Ryan Nugent-Hopkins. Podieľal sa na tom aj slovenský obranca Andrej Sekera, ktorý rozbehol akciu spoza vlastnej bránky, v útočnom pásme odovzdal puk Connorovi McDavidovi a z pozície pred bránkoviskom sledoval Nugent-Hopkinsovu trefu z medzikružia.
"Andrej Sekera dobre zaviezol puk do útočného pásma. A keď dáte puk Connorovi, tak ten vždy vytvorí šancu. Bol to ale v dnešnom zápase ťažký boj," vyhlásil Nugent-Hopkins.

Arizona Coyotes - Calgary Flames 2:4
Flames rozhodli zápas v presilovkách, v ktorých trafili trikrát. Najskôr udrel v druhej tretine Mikael Backlund, ktorý odpovedal na vedúci zásah Christiana Dvoraka. Na začiatku záverečného dejstva premenil ďalšiu výhodu Troy Brouwer a po vyrovnaní Ryana Whitea rozhodol v 53. minúte Kris Versteeg.
Gólovú poistku zariadil presne minútu pred koncom pri power play Coyotes do prázdnej bránky T.J. Brodie. Calgary potvrdilo formu a vyhralo siedmy z posledných deviatich zápasov.
Carolina Hurricanes - Detroit Red Wings - odložené
Duel bol kvôli poruche na chladiacom zariadení v PNC Arena odložený a nový termín zatiaľ nebol zverejnený. Ľad sa nepodarilo pripraviť do dvoch hodín po plánovanom štarte a potom nebolo možné stretnutie odohrať, pretože podľa pravidiel NHL musí deliť začiatky dvoch za sebou idúcich duelov najmenej 22 hodín a Detroit sa v utorok predstaví na ľade celku Tampa Bay Lightning.
Momenty večera:
1. Vydarené presilovky Flames
Calgary rozhodlo o víťazstve na ľade Arizony 4:2 troma využitými presilovými hrami, ktoré premenili Mikael Backlund, Troy Brouwer a Kris Versteeg. Coyotes ponúkli súperovi celkovo šesť početných výhod a Flames z nich využili polovicu.
2. McDavid vyhral nad Tarasenkom
V súboji najproduktívnejších hráčov sezóny sa proti Rusovi Vladimirovi Tarasenkovi z St. Louis tešil kanadský talent Connor McDavid z Edmontonu. Asistenciou pri rozhodujúcom góle pri výhre 3:2 v predĺžení si polepšil na 40 bodov, Tarasenko má vďaka jednému gólu o dva body menej.
3. Odložený zápas
Duelu Caroliny s Detroitom sa fanúšikovia nedočkali kvôli poruche na chladiacom zariadení. Po dvojhodinovom zdržaní musel byť odložený na iný termín.
Hviezdy večera:
1. Cam Fowler (ANA): 1 gól, 1 asistencia, 4 strely
2. Ryan Ellis (NSH): víťazný samostatný nájazd, 4 strely
3. Ryan Nugent-Hopkins (EDM): víťazný gól, 1 bod, 3 strely
Na čo sa tešiť:
Hrá sa 12 zápasov a Jaromír Jágr v drese celku Florida Panthers môže proti tímu Buffalo Sabres ubrať zo svojej trojbodovej straty na druhé miesto historickej tabuľky produktivity, ktoré drží Mark Messier.